Reklama

Brno se připravuje na odložené MS juniorů ve florbale. Češi na něm budou obhajovat zlato

Už jen dva týdny zbývají do startu historicky druhého florbalového mistrovství světa juniorů pořádaného v České republice. Šampionát se uskuteční oproti původním plánům až mezi 25. a 29. srpnem v Brně a domácí reprezentace na něm bude obhajovat senzační první místo.

Bude to v pořadí již 11. světový turnaj florbalistů do 19 let, kteří mezi sebou takto měří síly od roku 2001. Hrává se každý sudý rok, tudíž toto pravidlo nepřerušila ani pandemie koronaviru.

Přesto pochopitelně způsobila značné komplikace při plánování, původním termínem k pořádání mistrovství světa byl totiž duben, kdy ještě nejen v Česku platila velmi tvrdá opatření.

A přestože se našel náhradní čas, v němž by se mohl turnaj uskutečnit, řada zemí právě kvůli šíření nemoci covid-19 účast odmítla. V turnaji tak zbylo pouhých 10 z 16 celků s potvrzenou účastí, k nimž mezinárodní florbalová federace IFF přidala alespoň pětici náhradních týmů, která projevila zájem účastnit se a měla co nejlepší umístění v žebříčku.

Z mistrovství světa se tak vlastně stalo mistrovství Evropy, neboť šampionátu se nakonec nezúčastní žádná země z jiného kontinentu.

Těch 15, které se rozhodly, že na konci srpna skutečně vyrazí do Brna, pak budou rozděleny do dvou hal podle výkonnosti – menší hala Vodova bude hostit celky od 10. místa v žebříčku dolů, do větší zavítají ti nejlepší.

A mezi nimi samozřejmě nechybí ani Česká republika, jež do šampionátu dokonce vstoupí jako úřadující mistr světa. Historické zlato, které poprvé v dějinách mužských florbalových mezinárodních turnajů sesadilo z trůnu severské hegemony Švédsko a Finsko, získala před dvěma lety v kanadském Halifaxu.

Cesta za obhajobou ale bude velmi obtížná. Jak už tomu na juniorských šampionátech bývá, tým je oproti tomu minulému výrazně odlišný. Jediní dva hráči z letošního výběru, kteří doma vystavují zlatou medaili, tedy Matěj Havlas a Filip Forman, patří mezi největší opory mužstva.

To ostatně ukázali i na poslední přípravném turnaji před mistrovstvím světa, nazvaném ŠKO-ENERGO CUP, kde se svěřenci Jaroslava Berky střetli s českým i švýcarským mistrem a pražskou Spartou.

Reprezentace na něm navnadila své fanoušky na domácí mistrovství uspokojivým výkonem i skvělými výsledky, když s Könizem prohrála o jedinou branku 6:7, Spartě stejným poměrem podlehla až v prodloužení a Mladou Boleslav dokonce porazila 5:4.

Teď čeká české juniory už pouze krátké čtyřdenní soustředění v Kutné Hoře, po něm zamíří do moravské metropole. Turnaj rozehrají ve středu 25. srpna zápasem s Finskem, ve čtvrtek je pak čeká derby proti Slovensku a základní část uzavřou v pátek s Lotyšskem. Kompletní rozpis zápasů najdete zde.

Florbalisty provede mistrovstvím světa i divácká kulisa, do větší z hal bude moct zavítat až 2900 lidí, menší pojme 900 diváků. Vstupenky jsou v prodeji přes oficiální stránky turnaje a prodávají se na jednotlivé denní bloky zápasů.

Zdroje: Český florbal, IFF

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené