Britská vláda může zastavit prodej Newcastlu do rukou Arabů! Ti prý totiž zemi okrádají o peníze

Již déle než dva měsíce se táhne projednávání možného převzetí fotbalového klubu Newcastle United národním investičním fondem spadajícím přímo pod správu vlády Saúdské Arábie. Zatím vše projednávala komise samotné soutěže, nyní však vystoupil člen parlamentu Velké Británie s vážnou kauzou, která by mohla celý obchod překazit.

Zdroj: Koláž Ruik

Na základě vyšetřování WTO (Světové obchodní organizace) vyjádřil člen výboru pro mezinárodní obchod Angus MacNeil svoje obavy z možného převodu klubu. K internímu dokumentu se dostalo BBC Sport. Ve zkratce se jedná o to, že podle WTO Saúdská Arábie pomáhala uskutečnit mezinárodní pirátské přenosy sportovních akcí společnosti beoutQ.

Na Blízkém východě má totiž s Premier League podepsána vysílací práva pouze katarská společnost beIN Sports. BeoutQ nelegálně zprostředkovávala utkání poslední tři roky a nejvyšší představitelé Saúdské Arábie v tom údajně měli hrát důležitou roli, což pochopitelně popírají.

“Je to urážka vlády Velké Británie, urážka Premier League a zneužívání našeho sportu a to nemůže být tolerováno. Je to v tuto dobu velice relevantní, protože ti samí, co kradou náš prémiový sportovní a zábavní obsah, se aktuálně snaží koupit velkou sportovní instituci Velké Británie – fotbalový klub Newcastle United,” napsal MacNeil.

V dubnu vláda přiznala, že se do problematiky tohoto prodeje nebude vměšovat, jelikož je to interní záležitost Premier League. Poslanec MacNeil však ve světle nových událostí přímo vyzývá, aby se neuskutečnil, dokud nebude případ s vysílacími právy důkladně prošetřen.

“Pokud Saúdská Arábie nehodlá hrát podle platných mezinárodních práv, tak by neměla v budoucnu mít žádnou roli v našem sportovním prostředí,” vyjádřil svůj postoj. Po řadě pochybností ohledně prodeje Newcastlu je toto možná nejzávažnější překážka, která se na cestě objevila. Obzvlášť pokud se do případu intenzivně vloží vláda země.

Zdroj: BBC

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Khabib zůstává neporažen a končí v UFC! Gaethjeho po skvělém výkonu uškrtil ve druhém kole

V sobotu krátce před jedenáctou večerní hodinou konečně došlo na titulový zápas mezi Khabibem Nurmagomedovem a Justinem Gaethjem! A že to stálo za to! Khabib uhájil neporazitelnost a rozšířil svou bilanci na neuvěřitelných 29-0.

Myslím si, že remíza je pro oba týmy spravedlivá, řekl Tomáš Souček po zápase s Manchesterem City

Manchester City byl před sezónou považován za největšího favorita Premier League. Po pěti zápasech má ale na kontě pouze osm bodů, když nyní ztratil po remíze 1:1 s West Hamem, v němž působí i dva čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal, další dva.

Další neúspěšná zahraniční štace, Pavel Vrba končí v Ludogorci

Angažmá Pavla Vrby v Ludogorci je po roce u konce! Spolu s ním navíc končí i oba jeho asistenti Zdeněk Bečka a Martin Ticháček. Českému trenérovi zlomilo vaz především nepovedené působení v evropských pohárech! Bulharský celek nyní povede Stanislav Genčev.