Premier League

Bournemouth uhrál cennou výhru na půdě Southamptonu

Fotbalisté Bournemouthu porazili v předehrávce 6. kola Premier League Southampton 3:1. Velký podíl na tom měl střelec dvou gólů Callum Wilson, ale také brankář Ramsald.

První střelu zápasu si připravili domácí, ale Ward-Prowse mířil mimo. V desáté minutě přišel úvodní gól zápasu, na centr od rohového praporku si naskočil Nizozemec Nathan Aké a poslal hosty do vedení.

První půle mnoho šancí nenabídla, ve 25. minutě přišla ale druhá gólová. Solanke pěkně vysunul Kinga, který sice vsítil gól, ale nacházel se v ofsajdu a branka neplatila. Neuznaný gól domácí zvedl a dodal jim sílu, ve 28. minutě ale Ward-Prowse znovu netrefil zařízení.

Hned dvě minuty nato střílel Hojbjerg, jeho střelu ale zablokoval jeden z obránců. V pětatřicáté minutě se Bournemouth dočkal druhé, tentokrát už regulérní branky. Na nahrávku Solankeho si naběhl Wilson, který mířil přesně ke vzdálenější tyči.

Domácí chtěli ještě do poločasu snížit, Redmondovu střelu ale lapil gólman hostů. První poločas tedy skončil výsledkem 0:2. I druhý poločas začal šancí Southamptonu, po pěkné nahrávce Cedrica střílel již potřetí nad Prowse.

Napočtvrté už se ale dočkal, v 53. minutě totiž sudí odpískal penaltu, se kterou si s přehledem poradil. V 57. minutě střílel záložník domácích, Redmond, ale jeho střela levačkou jen těsně minula tyč.

Tlak Southamptonu vrcholil, ani střela Boufala ale Ramsdala nepřekvapila. 78. minuta přinesla další střelu Boufala, vedení svému týmu ani tentokrát nedal.

Domácí v závěru tlačili, ale místo vstřelení gólu ho inkasovali. Wilson využil špatné komunikace brankáře s obránci a vstřelil svůj dnešní druhý gól. Bournemouth tedy vyhrál druhý zápas v řadě, naopak Southampton po utkání plné nepřesností ztratil doma všechny tři body.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zapíše se Aubameyang do historie Arsenalu? K překonání rekordu mu stačí jeden gól!

Pierre-Emerick Aubameyang zažívá povedenou sezonu, ve které vstřelil již sedm ligových branek. Celé angažmá gabonského útočníka je ale gólově potentní. Střelecký apetit může Aubameyangovi zaručit, že jeho jméno bude v kronikách Arsenalu zapsáno zlatým písmem. K překonání nejlepších útočníků v novodobé historii klubu totiž třicetiletému fotbalistovi chybí pouze jeden gól.

75 zápasů, 49 gólů a 12 asistencí. Taková je Aubameyangova bilance v Arsenalu. Pondělní zápas na hřišti Sheffieldu United se pro gabonského útočníka může stát milníkem jeho kariéry. Pokud se tedy útočník Gunners prosadí přes brankáře ligového nováčka.

Při Aubameyangově fazóně by se však nemělo jednat až o tak velký problém. Vždyť bývalý útočník Borussie Dortmund zaznamenal v aktuálním ročníku Premier League sedm přesných zásahů v osmi utkáních.

Pokud se ale aktuálně nejlepší střelec týmu Unaie Emeryho neprosadí v 9. kole anglické ligy, nemusí zoufat, že by na rekord nedosáhl. A o jakém rekordu je vůbec řeč?

Padesát gólů (by) ještě žádný z útočníků Arsenalu nedokázal nastřílet v tak nízkém počtu zápasů. Rekord prozatím drží legendární Thierry Henry, který první “padesátku” stihl nastřílet v 83 zápasech. Aubameyang má tedy osm zápasů k dobru.

A jak si vedli další útočníci Gunners? Ian Wright stihl padesát branek vstřelit v 87 zápasech, Alexis Sanchez ve 103, Olivier Giroud ve 113, nizozemský útočník Dennis Bergkamp ve 114 a Robin van Persie ve 142.

A jak si vede další excelentní útočník ve službách Gunners Alexandre Lacazette? Statistiky osmadvacetiletého Francouze se prozatím pohybují na 38 přesných zásazích v 91 utkáních.

Golden Boy

Nominace Golden Boy 2019 – Moise Kean (Everton)

Fotbalový svět začal Moise Kean udivovat v minulé sezoně v dresu Juventusu Turín. Za Bianconeri si italský útočník připsal celkem 21 zápasů, v nichž vstřelil osm branek a jednu svým spoluhráčům připravil. V této sezoně už vídáme devatenáctiletého mladíka v Premier League, kde hájí barvy Evertonu.

Ačkoliv první příležitost v A-týmu Juventusu dostal Kean už v sezoně 2016/2017 ve svých šestnácti letech, naplno se do myslí fanoušků zapsal až po hostování v Hellasu Verona. V minulé sezoně totiž dostal pod Massimilianem Allegrim dostatek prostoru, aby rozvinul svůj talent.

V sedmnácti zápasech v sezoně 2018/2019 si připsal sedm přesných zásahů, většinu z nich v Serii A. Mimoto se hrotový útočník či levý křídelník představil i v Lize mistrů, nejprestižnější klubové soutěži, kde zasáhl do tří utkání.

Výkony v dresu Juve pomohly Keanovi i k nominaci do seniorského národního týmu. Za Itálii si devatenáctiletý útočník přispal debut v přátelské utkání s USA. Další dva starty přidal v kvalifikaci na Euro, kde se již radoval z gólů do sítě Finska a Lichtenštejnska. Další starty kvůli povinnostem v reprezentaci U-21 Kean prozatím nepřidal.

I přes spoluhráče Cristiana Ronalda, Paula Dybalu, Maria Mandžukiče, či Douglase Costu si dokázal pro sebe uzmout herní prostor a pozornost veřejnosti. Agent Mino Raiola ale vzhledem k vysoké konkurenci v útoku italského šampiona našel Keanovi nové působiště, sice ne tak prestižní jako na severu Itálie, nicméně s možností lepšího rozvoje své začínající kariéry. Je otázkou, zda se jednal pouze o čistě sportovní důvody.

Everton, patřící mezi tradiční celky Premier League a jenž je před každou sezonou pasován do bojů o pohárovou Evropu, získal za solidní částku 27,5 milionu euro jeden z největších talentů současnosti. Ale také Toffees disponují několika kvalitními ofenzivními hráči. Ať už je řeč o Richarlisonovi, Alexovi Iwobim či Bernardovi.

Marco Silva má k dispozici osm hráčů, kteří jsou schopni nastoupit v útočné linii. A bohužel se s tím portugalský stratég neumí prozatím popasovat, čímž trpí nejen samotný klub, který je po osmi ligových kolech na sestupových příčkách, ale také samotní hráči, jenž jsou častým mícháním sestavy rozhozeni.

Ačkoliv Kean dostal prostor, zejména ale jako střídající hráč, ve všech utkáních, které Everton v Premier League doposud odehrál, zaznamenal pouze jednu asistenci, a to na gól Richarlisona do sítě Wolverhamptonu. Na přesný zásah v anglické nejvyšší soutěži ale italský útočník stále čeká.

Lazio v létě odmítlo přes 100 milionů eur za záložníka Sergeje Milinkoviče-Saviče, potvrdil prezident klubu Lotito

Prezident Lazia, Claudio Lotito, v rozhovoru pro Corriere dello Sport potvrdil, že v létě odmítl stomilionové nabídky Realu Madrid, Juventusu, Manchesteru United a dalších za záložníka Sergeje Milinkoviče-Saviče.

Srbský záložník přišel do Lazia už v létě 2015, kdy ho z Genku vykoupili za 18 milionů eur, což byl pro belgický klub skvělý obchod, jelikož ho do týmu přivedli o rok zpět za jeden milion euro.

“Za našeho záložníka jsme v létě odmítli několik nabídek přesahujících 100 milionů eur. Musíme zůstat konkurenceschopní, mít svoji kvalitu, kterou jsme doposud postrádali,” má jasno Lotito.

Podle slov prezidenta Lazia to vypadá, že se římský tým vydává cestou, po které se snaží kráčet Neapol, jíž se daří dlouhé roky držet své nejkvalitnější hráče a to i přes velký zájem zahraničních velkoklubů, kteří nabízejí ohromné částky.

Lazio má v letošní sezoně Serie A šestý nejhodnotnější tým (301 milionů eur) a v ligové tabulce se nacházejí se ziskem 11 bodů taktéž na šestém místě.

Čtyřiadvacetiletý Srb, narozený ve španělské Lleidě, si v letošní sezoně připsal 9 startů, během kterých vstřelil 2 góly a u dalších 4 asistoval.