Spojte se s námi

Extraliga

Blog: Fanoušci chtějí Extraligu, Extraliga chce fanoušky. Bude to však stačit? A co očkování?

Že se pandemické situace v naši zemi vyvíjí převážně nešťastně, to není žádným tajemstvím. Samozřejmě to má kritický dopad na sport, včetně hokeje. Nejvíce pak pochopitelně na tribunách.

Published

on

Že se pandemické situace v naší zemi vyvíjí převážně nešťastně, to není žádným tajemstvím. Samozřejmě to má kritický dopad na sport, včetně hokeje. Nejvíce pak pochopitelně na tribunách. Prakticky minulou sezonu, až s výjimkou finále, se hrálo před prázdným hledištěm. Takový hokej už fanoušci nechtějí. A nechce ho ani samotný hokej.

Bylo to utrpení pro uši i pro oči. Přestože kamera zabírá v televizním vysílání převážně jen ledovou plochu, prázdné hlediště bylo znát i v obývacích pokojích. Chyběla tomu šťáva, jak se říká, to pravé ořechové. I tak se s tím však hokejisté vypořádali statečně. Ačkoliv si řada z nich něco podobného nedokázala ani představit, zvykli si. Na samotnou hru prázdné tribuny zase takový vliv neměly, ani přes velké obavy.

Otázka fanoušků tady zůstává i pro další sezonu. Řada majitelů se už otevřeně vyjádřilo, že další přehnaně přísné restrikce by jim už zlikvidovaly kluby. Nebýt velkorysosti sponzorů a státního příspěvku, patrně by se už tak v některých případech stalo. Loni Extraliga v kritickém režimu přežila. Každému je však jasné, že další podobný ročník by už byl likvidační.

LÉTO PLNÉ OTAZNÍKŮ

Otázek je tady hned několik. Jak s tím naložit a kolik toho pustí vláda? Stále tady ve vzduchu visí hrozba nějaké další podzimní vlny. O té ale nechce nikdo slyšet. Vláda České republiky začíná nepřiměřeně tlačit na občany, aby se nechali naočkovat. 

Říkají tomu sice “dobrovolný krok”, ale od září chtějí zarazit veškeré dotování testů, které nařizují pro to, aby člověk mohl vyrazit za zábavou nebo alespoň do hospody na pivo. Dost pravděpodobně se to bude týkat i Extraligy. Pokud bude chtít člověk bez nějakých šaškáren na hokej, měl by být proti Covidu-19 naočkován. Pokud nechceš, je to tvé zdraví, ale máš smůlu. Taková prapodivná pravidla zkrátka teď fungují.

Je však otázka, jak se klub postaví k permanentkářům, kteří se z jakéhokoliv svobodného důvodu rozhodnou neočkovat. Fanoušek je totiž pro klub velmi důležitý. Není sice žádná konkrétní tabulka na stole, kolik procent české populace bude naočkováno 10. září, kdy je na programu první extraligové kolo, nicméně odhadovat se tak trochu dá. Jen velmi těžko to může být nějakých 70 %, aby vznikla podle odborníků kolektivní imunita.

Hodí snad kluby své fanoušky, kteří mají sezonu předplacenou přes palubu? Tomu se mi moc věřit nechce. Je jasné, že vládní nařízení dodržovat nejspíš budou muset, aby se nedostali do maléru. Navíc jsme už v minule sezóně mohli vidět, že v tomhle ohledu je Extraliga malý přikyvující tvor se zataženým ocasem. 

Moc se mi ani nechce věřit, že by těmto lidem kluby peníze vrátily s dovětkem: „Snad někdy příště.” Řada nenaočkovaných fanoušků logicky začíná nervóznět. Snad by se tady nějaké řešení našlo.

Kluby by mohly hromadně za dobrý peníz nakoupit hromadu testů a pak je lidem třeba za padesát kaček prodávat u vstupu na stadion s vyhodnocením testu. Samozřejmě organizačně nic lehkého, ale jde přece v první řadě o fanoušky, ne? Nebo to alespoň vždycky všichni kolem do kamery tvrdí. Po loňském utrpení s prázdnými tribunami to teď platí asi dvojnásob.

Klacky pod nohy může samozřejmě zase všem hodit vláda, která by neumožnila tyhle výsledky testů tolerovat, ale posílala by občany do zdravotnických zařízení, kde tyhle šaškárny stojí daleko víc peněz. A ještě věřím, že by si mnuli nad výdělkem ruce.

Nejen extraligové kluby však fanoušky potřebují. Některý možná trochu víc než ten druhy, ale potřebují je všichni. Když to vezmu ještě více do detailu, potřebují, aby si ten fanoušek koupil k hokeji taky pivo a utratil pokud možno nějaký peníz ve fanshopu. Tyhle základní faktory dobrá ekonomika každého klubu prostě potřebuje. Stojí na nich už léta.

OČEKÁVANÁ OPATŘENÍ

Poslední vládní plánovaná verze hovoří o tom, že kluby mohou do svých ochozů pustit maximálně 50 % kapacity. Diváci pak musí sedět minimálně ob sedadlo, nejsou li ze společné domácnosti. Jenom mi nějak nejde do hlavy, kdo a jak budou tohle na stadionu kontrolovat.

Výzvu na hokej s prodejem lístků zahájila zatím jen pražská Sparta. Na svém webu informuje, že ke vstupu do arény je potřeba mít u sebe jeden z těchto dokumentů:

  • negativní RT-PCR test ne starší než 7 dní
  • negativní antigenní test ne starší než 72 hodin
  • mezinárodní certifikát prokazující očkování nejméně 14 dní od absolvování druhé dávky očkování
  • laboratorně potvrzené prodělání onemocnění COVID-19, přičemž od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní

Žádná jiná varianta v podobě samotestování, jako tomu je třeba v případě koupališť či krytých bazénů tady není. Za rok jsme se taky dostali do úplně stejného bodu, kdy se při dvou aktivitách udává dvojí metr. 

Zatím si fanoušci své názory šeptají jen mezi sebou na sociálních sítích. Však jde taky teprve o přípravu. Až však dojde na lámání extraligového chleba, bude rozhořčení (nejen) hokejových fanoušků daleko víc slyšet.

Reklama
Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Extraliga

Ocelový válec dál drtí soupeře. Šmídovu depresi nezahnala ani další výhra Tygrů

Známe to všichni ze života – jednou jsi nahoře, podruhé dole. Sundat však z vrcholu tabulky Tipsport Extraligy třinecké Oceláře, to bude mimořádně těžký úkol. Varaďova družina brala body už v patnácti zápasech po sobě. Dvěmi výhrami se zvedli ze dna taky Bílí Tygři. To se však nedá říct o jejich vůdci Ladislavu Šmídovi, kterého svírá deprese. Kdo se dostal do sestavy týdne?

Published

on

Známe to všichni ze života – jednou jsi nahoře, podruhé dole. Sundat však z vrcholu tabulky Tipsport Extraligy třinecké Oceláře, to bude mimořádně těžký úkol. Varaďova družina brala body už v patnácti zápasech po sobě. Dvěmi výhrami se zvedli ze dna také Bílí Tygři. To se však nedá říct o jejich vůdci Ladislavu Šmídovi, kterého svírá deprese. Kdo se dostal do sestavy týdne?

Hezké poledne všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy!

Dominance Ocelářů

Neexistuje momentálně jediné pochybení o tom, který z extraligových týmů byl na letošní ročník sezony nejlépe připraven. Třinec svou nadvládu v tabulce nyní potvrdil ve čtyřech zápasech v řadě na venkovních kluzištích, kde neztratili jediný bodík!

Tým postavený kolem lodivoda Václava Varadi v této fázi sezony korunoval hru, skvělou obranou. Za zmíněné čtyři zápasy inkasoval Třinec jen čtyři branky. Oceláři natáhli tak další šňůru na 15 utkání v řadě, ve kterých dokázali bodovat. Aktuálně vedou tabulku s náskokem 7 bodů.

Loňský extraligový rekord činí v tomto ohledu 20 zápasů s minimálně jedním bodem. Otázka tedy zní, jestli se Třinci svůj rok starý rekord podaří zlomit. Bez zisku jediného budu odešli letos zatím do kabin pouze jednou, když ve druhém kolem prohráli na ledě Plzně 3:2.

Sestava týdne

Do sestavy uplynulého týdne se zařadil “jen” jeden Ocelář, a to brankář Marek Mazanec, jenž si v posledním týdnu vyšperkoval procentuální úspěšnost zákroků na úctyhodných 97,9 %. V této statistice však není zpočítán úterní zapas v Litvínově, kde lovil Mazanec ze své sítě dva puky. V celkovém součtu všech odchytaných zápasů pak tohle číslo činí 93,85 %.

Nejproduktivněji se v útočné činnosti ukázal švédský útočník v plzeňském Dresu Ludwig Blomstrand se statistikou 4+1. V úterním zápase proti Olomouci pak přidal na své konto další dva zásahy.

V sestavě týdne nesmí pochopitelně chybět ani pardubický střelec Robert Říčka, který si v uplynulém týdnu připsal hned tři přesné zásahy.

Šmídova frustrace

Pořádně horkou hlavu má nejspíš obránce libereckých Bílých Tygrů Ladislav Šmíd. Minimálně to lze vyčíst z jeho twitterového účtu. I když si Liberec připsal v úterý po mizerné sérii druhé vítěztví v řadě, zkušený obránce už potřetí chyběl v sestavě.

Podle všech prognóz se jedná o blíže nespecifikované zranění. „Tohle moc nedělám, ale chci se jen zeptat. Obětovali jste někdy někdo skoro úplně všechno jenom aby jste přihlíželi tomu, jak je vám to z nějakého  pos*aneho důvodu odebráno?” zní jeho krátká veřejná zpověď, na jejíž konci se omlouval za sprostá slova.

Už loni Ladislav Šmíd kvůli zranění vynechal většinu sezony. Ačkoliv podle slov trenérů se nejedná o nic vážného, Šmídova reakce světlé zítřky zrovna nevěští.

Propast se rozšířila

Sice jen o bodík, ale přece. Rytíři Kladno v úterním zápase 18. kola na ledě Hradce Králové, díky srdnatému výkonu ve třetí třetině, sahali na všechny tři body, když na konci 17. minuty překlopil výsledek na stranu Kladna Jaromír Jágr. Mountfield však i trochu se štěstím a buldočí prací Filipa Pavlíka, poslal zápas do prodloužení, po kterém brali domácí i druhý bod.

V souboji na dálku o poslední flek v tabulce však neuspěl Zlín. V Českých Budějovicích po dvou třetinách vedli Berani 2:1, ovšem špatná tříminutovka jim v závěrečném dějství vzala vítr z plachet. Kladno tak pláchlo na spodku tabulky Ševcům už na rozdíl osmi bodů.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Lotyšská akvizice a výbuch olomoucké plechárny. Říčka je stále k nezastavení!

Těšíte se na dnešní 18. kolo Tipsport Extraligy? Tak si pojďte zkrátit čekání další porcí zajímavostmi, které se za poslední dobu v české nejvyšší soutěži odehrály.

Published

on

Těšíte se na dnešní 18. kolo Tipsport Extraligy? Tak si pojďte zkrátit čekání další porcí zajímavostmi, které se za poslední dobu v české nejvyšší soutěži odehrály. Doporučit můžeme především video, na kterém je zachycena vyrovnávající trefa Davida Krejčího, po které malém odletěla střecha olomoucké Plech Arény. Mimo to nahlédneme třeba na životní sezonu Roberta Říčky.

Hezké poledne všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy!

Zlín potvrdil posilu

Už během víkendu avizovalo vedení klubu PSG Berani Zlín dohodu s lotyšským obráncem, který by se měl k týmu připojit. V pondělí tak oficiálně ohlásili příchod šestadvacetiletého zadáka Robertse Mamčicse. Ve Zlíně podepsal smlouvu do konce sezony.

Jedná se už o pátého lotyšského hokejistu, který se v dresu Beranů v historii klubu objeví. V KHL odehrál celkem 100 zápasů s bilancí 13 kanadských bodů za 3 góly a 10 asistencí, ačkoliv letos stihl pouze dvě utkání. Podle informací klubového webu by se mohl v sestavě objevit už v dnešním utkání na ledě Českých Budějovic.

Nezastavitelný kanonýr

Co zápas, to klíčový příděl do statistik. O pardubickém útočníkovi Robertu Říčkovi toho bylo letos napsáno už dost. Vypadá to však, že nejostřejší kanonýr dosavadního průběhu Tipsport Extraligy nehodlá zvolnit tempo.

V neděli se v zápase s Mladou Boleslaví opět dvakrát trefil, čímž posunul svou střeleckou statistiku už na 14 branek. O jeden gól tak překonal svůj brankový příděl ze sezony 2019/2020, jedna přesná trefa mu pak chybí k dorovnání loňské mety 15 branek. 

Za poslední dvě sezony vynechal v základní části pouhých pět utkání, když oblékal dres pražské Sparty. Letos to zatím vypadá ve dvaatřiceti letech na životní sezonu. Své střelecké maximum zažil v sezoně 2015/1016, kdy se mu v dresu Zlína podařilo nastřílet v základní části 18 branek.

Gejzír radosti

Tohle musíte vidět! A je úplně jedno, jestli fandíte Olomouci nebo někomu jinému.Na Twitteru se v průběhu pondělka objevilo video, které fantasticky zachycuje emoce na olomouckém zimním stadionu, když v zápase se Spartou vstřelil David Krejčí vyrovnávající gól na 3:3. Dalšího komentáře není potřeba.

Krejčí míří do Plzně

Dnes má Tipsport Extraliga na programu už 18. kolo. Z hlediska atraktivity a postavení v tabulce, bude největším tahákem zápas mezi Plzní a Olomoucí. Hanáci se na šestém místě v tabulce nacházejí hned za Škodovkou ze ztrátou dvou bodů, ale taky dvou zápasů k dobru. Přímý souboj o pátou pozici začíná v 17:30.

Kamery ČT Sport však tentokrát ukázaly na Mountfield HK proti Rytířům Kladno. Tento duel začne v 18:00. Z kompletního kola se nebude hrát pouze utkání Sparty s Pardubicemi, kteří svou bitvu svedli už v předehrávce minulý týden.

Program 18. kola Extraligy
1:2nSparta Praha  –  Dynamo Pardubice
17:30Verva Litvínov  –  Oceláři Třinec
17:30Škoda Plzeň  –  HC Olomouc
17:30Motor ČB  –  PSG Zlín
18:00Kometa Brno  –  Mladá Boleslav
18:00Bílí Tygři Liberec  –  Energie KV
18:00Moutfield HK  –  Rytíři Kladno

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Sparta jako mistr kolapsů: Je to na ho*no, říká naštvaně Horák

Jsou zkrátka neponaučitelní. Už počtvrté v řadě ztratila hokejová Sparta slibně rozehrané utkání. Přitom v 56. minutě zápasu ještě vedla 3:0. Člověk by si řekl, že po třech kolapsech po sobě už musí být dostatečně ponaučení. Přesto na ledě Olomouce v rámci 17. kola Tipsport Extraligy padli na kolena.

Published

on

Jsou zkrátka neponaučitelní. Už počtvrté v řadě ztratila hokejová Sparta slibně rozehrané utkání. Přitom v 56. minutě zápasu ještě vedla 3:0. Člověk by si řekl, že po třech kolapsech po sobě už musí být dostatečně ponaučení. Přesto na ledě Olomouce v rámci 17. kola Tipsport Extraligy padli na kolena.

Sparta je ve fotbalovém, ale i hokejovém prostředí velký pojem. V Tipsport Extralize patří momentálně k největším favoritům celé soutěže. Jejich síla v útoku je obrovská, na jejich rozpočet by se patrně mohly ze spodu tabulky složit klidně i dva nebo tři kluby. Zkušenost obrovská.

Jenomže teď Pražany svírají především koncovky zápasů. Nutno podotknout, dobře rozehraných zápasů. Začalo to 17. října v O2 Aréně s Kladnem, kdy ještě dvě a půl minuty před koncem vedli domácí 3:1. Nápor Rytířů v závěru jim nakonec sebral dva body.

Stejným výsledkem vedla Sparta za dva dny s Plzní, tam prohráli dokonce v základní hrací době 4:5. Další den proti Pardubicím na domácím ledě přišli o vítězství 1:0 minutu a půl před koncem, když hráli v samotném závěru oslabení ve třech proti pěti.

Absolutním vrcholem ale bylo nedělní utkání na ledě Olomouce. Ani vedení 3:0 nestačilo Sparťanům na zisk tří bodů. Nakonec padli po nájezdech. Co stojí za fatálními kolapsy jednoho z favoritů na Masarykův pohár?

PSYCHIKA, SOUSTŘEDĚNOST A MARODKA

Nechci být sprostý. Ale je to na ho*no,” řekl stručně a jasně po příchodu před novináře útočník Roman Horák. „Máme asi nějaký mentální problém. Musíme si toho hodně vyříkat,” zlobil se bezprostředně po zápase.

Sám zkušený útočník tvrdí, že hlava dělá 80% výsledku: „Nemůže se to už opakovat. Na druhou stranu si nesmíme v hlavě vytvořit extrémní blok,” dodal třicetiletý hokejista, který patří ve Spartě k největším tahounům.

Stejně rozladěně hovořil po nedělním zkratu šéf střídačky Josef Jandač: „Pro nás to byl bohužel zase průběh jako přes kopírák. Pořád si něco říkáme, ale pořád je to málo. Je třeba, abychom nebyli naštvaní jen my trenéři, ale i hráči. Musíme s tím něco udělat,” řekl hlavní trenér Sparty pro iSport.

Mezi námi a bojovnými mančafty je bohužel rozdíl v pojetí. Když je v problémech Olomouc, leží tři až čtyři její hráči na ledě, mají ochotu s tím něco udělat. My ne. Dokud to nezměníme a budeme stále takhle hazardovat, nezlepšíme se,“ dodal zkušený kouč.

Kromě psychického bloku a odhodlaného nasazení, trápí Spartu i zranění. V neděli byli mimo hru brankář Alexandr Salák, obránce Ondřej Němeček a útočníci David Vitouch s Vladimírem Sobotkou či Miroslavem Formanem. Sparta hlásí ve svých řadách taky absenci vysoce produktivního Erica Thorella.

Do karet nehraje týmu z hlavního města ani našlapaný program. Dalších osm zápasů odehraje Sparta na venkovních stadionech, mezitím je čekají ještě dva zápasy v osmifinále Ligy Mistrů, v prosinci pak prestižní Spengler Cup ve Švýcarsku. Sparta navíc nemá v kádru pro tak náročný program příliš velké rezervy. Velkého favorita Tipsport Extraligy čekají krušné časy. 

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Oblíbené

Reklama