Reklama

Blíží se MČR v bowlingu, oslaví Václav Rác zlatý hattrick? A co ženy?

Na přelomu července a srpna se v bowlingovém centru v Brně odehraje další ročník mistrovství ve sportovním bowlingu. Na turnaji se celkem představí 44 mužů a 18 žen, kteří si zajistili svůj postup skrz žebříček tzv. Prestige tour. Těchto turnajů bylo letos 6 a nabídly skvělé výkony talentovaného juniora Lukáše Jelínka.

Pojďme se nejprve podívat na mužskou kategorii. Z prvního místa postoupil s velkým bodovým náskokem právě Lukáš Jelínek. Junior, který má medaili i z evropského juniorského šampionátu, by rád k mnoha národním juniorským titulům přidal i ten z dospělé kategorie.

Konkurentů ale bude mít víc než dost. Mezi dlouhým zástupem hráčů musíme vyzdvihnout Jaroslava Lorence. Tento hráč se totiž měřil s těmi nejlepšími v kolébce bowlingu, tedy ve Spojených státech.

A tehdy ho od postupu do nejlepší šestnáctky dělilo jen pár bodů. Lorencův nejčerstvější úspěch je zlatá medaile z MČR mixovaných dvojic, kde uspěl s Kateřinou Hejdučkovou mladší.

Mezi další mistry z MČR dvojic patří také Jan Macek. Ten s Lukášem Jelínkem ovládl mužské páry. Sám se pak na turnaj jednotlivců kvalifikoval z druhé pozice z turnajů Prestige a měl by se poprat o nejvyšší stupínek. Zapomenout nesmíme ale ani na muže, který v posledních dvou letech všem ostatním vypálil rybník.

A tím je Václav Rác (na úvodní fotce druhý zleva). Svou opět rostoucí formu potvrdil Václav vítězstvím na 6. a posledním turnaji Prestige hraném na začátku července v Olomouci. A v Brně se pokusí po titulech z let 2019 a 2020 dosáhnout na „zlatý hattrick“.

Mezi další kandidáty určitě můžeme zařadit například nejlepšího seniora Prestige tour, Jiřího Hindráka (na úvodní fotce úplně vlevo), nebo juniory Tomáše Liebicha a Tomáše Vacka, kteří by mohli být černými koňmi turnaje.

Mezi ženami bude titul obhajovat Petra Otec Hanzlovská. Ta v roce 2020 převzala trůn po Kateřině Hejdučkové mladší, která slavila v roce 2019 na pražském Zličíně. Opavská rodačka Hejdučková letos na turnaj proklouzla z posledního 18. postupového místa, a tak to měla lidově řečeno opravdu „o vlásek“.

Mezi hlavní kandidátky na trofej rozhodně patří právě lídryně ženského žebříčku Prestige tour a vítězka 5. turnaje této série, Petra Otec Hanzlovská. Tu následuje další velezkušená hráčka Kateřina Beštová, která už také ví, jak chutná zisk titulu na MČR. Medailí má ale velké množství i z jiných akcí.

Vody by ale mohla rozvířit mladá a talentovaná juniorka Eliška Krummerová. Reprezentantka týmu Tacl team Letohrad a mnohonásobná členka juniorského národního týmu se pokusí překvapit a v jednom roce tak získat juniorský i „dospělý“ titul.

Jak to celé dopadne, to se dozvíme 31.7. a 1.8.2021. Turnaj budete moci sledovat na YouTube kanále Česká bowlingová asociace.

Zdroj: Česká bowlingová asociace

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené