Spojte se s námi


Bojové sporty

Bledá se připravuje na debut v UFC. Budu se pomalu propracovávat na vrchol, říká. Jak vnímá svou soupeřku?

„Soupeřka je šikovná, trochu klame rekordem. Má sice několik ukončení na zemi, ale myslím si, že její největší zbraní bude postoj. Má skvělý pohyb, kope z každé pozice, hrozí high kicky a podobně,“ popisuje trenér André Reinders. „Myslím si, že nejtěžší úkol bude jí chytit. Na zemi by už měla dominovat i přesto, že soupeřka má ukončení na zemi, ale ne proti bojovnicím kvalit Terezy,“ je přesvědčen uznávaný kouč.

Bledá bude chtít zúročit nejen pernou přípravu, ale také nově nabrané zkušenosti. V Česku totiž pilovala formu i po boku talentované reprezentantky v zápase Adély Hanzlíčkové. „Oslovila jsem jí, jestli by se mnou nechtěla jednou týdně powrestlit. Je to skvělé, cítím se trochu jak při leteckém dni, ale jsou to ty nejoblíbenější tréninky. Je fajn si zawrestlit s holkou, která má sílu a je lepší než vy,“ neskrývá nadšená dvacetiletá kometa, jenž byla i na kempu u jedničky muší váhy UFC Manon Fiorotové.

Premiéra v UFC nebude procházka růžovou zahradou, česká výprava je připravena na všechny možné scénáře. „Nemůžeme si připouštět pochybnosti. Doufáme v to nejlepší, a to ukončení v prvním kole. Budeme ale muset být připraveni i na tříkolový těžký zápas,“ uvědomuje si Reinders.

Stále neporaženou Bledou v nadcházejícím týdnu čekají povinnosti spojené s tradičním fight weekem, který slouží především k rozhovorům pro média.

Publikováno

dne

Tereza Bledá před sebou má velký moment. Už 19. listopadu ji čeká zápas mezi světovou špičkou, když se v Las Vegas dočká premiéry v UFC. Dostat se do hvězdné organizace pro ni byl velký sen, pouze s tím se však nehodlá spokojit. Už nyní mluví o cestě na vrchol.

Již bývalá šampionka Oktagonu před sebou má zřejmě největší výzvu ve své kariéře. Ve 20 letech se probojovala do UFC, kde už ji rozhodně nečeká ani jedna snadná soupeřka.

Její cesta mezi elitu ale nebyla zase tak snadná. Sice ještě v profesionálním zápase neprohrála, nicméně když dostala šanci zabojovat o smlouvu s hvězdnou organizací v show Dana White’s Contender Series, neuspěla.

Souboj vyhrála, ale šéf Dana White jí smlouvu nenabídl. Následně přišla nabídka na zápas na short-notice, kde by ale Tereza Bledá byla ve velké nevýhodě. Musela by zápasit ve vyšší váhové kategorii, navíc by měla málo času na přípravu. Zápas tedy odmítla.

Hvězda muší váhy Manon Fiorot se za ni však přimluvila, stejně tak její tým. Bledou veřejně chválili a netrvalo dlouho a Češka se dočkala regulérního kontraktu. Teď však bude muset ukázat, že si ho zaslouží.

Aktuálně dle svých slov trénuje naplno bez přestávky osm měsíců. Snu dostat se do UFC toho obětovala mnoho.

„Beru to jako úspěch, ale mnohem větší úspěch bude brát zápas, až ukážu, že tam skutečně patřím. Je to UFC, teď přichází jen špička ženské divize a já se budu pomalu propracovávat na vrchol,“ řekla v rozhovoru pro Sport.cz.

Bledá bude čelit nepříjemné Brazilce

Hned na úvod v UFC čeká českou bojovnici Natalia Silva, která se pyšní bilancí 13-5. Je tedy zkušenější, navíc už má premiéru v hvězdné organizaci za sebou, zvládla ji úspěšně. Očekává se, že bude silná na zemi, nicméně Tereza Bledá to vidí jinak.

Brazilka bude podle Bledé chtít bojovat spíše v postoji. Přeci jen už si bývalá šampionka Oktagonu porazila i s lepšími zemařkami. Stejně to vidí i její trenér André Reinders.

Za zmínku pak stojí, že 20letá Češka trénovala se zápasnicí Adélou Hanzíčkovou, která patří mezi naši elitu ve wrestlingu.

Do zápasu jde Bledá s jasným cílem. Vyhrát. „Nemůžeme připouštět pochybnosti. Doufáme v to nejlepší, a to ukončení v prvním kole. Budeme ale muset být připraveni i na tříkolový těžký zápas,“ podotýká Reinders.

Zdroj: Sport.cz, UFC, Sherdog, Tereza Bledá

Reklama

Bojové sporty

Peníze v KSW? Je to podobné jako v RFA. S tím, že s každým zápasem to skáče o dost nahoru, řekl David Hošek

David Hošek již nepatří do stáje RFA, ale podepsal smlouvu na čtyři zápasy v polské KSW. V rozhovoru pro Kaocko.cz promluvil o tom, kdy se poprvé o zájmu organizace dozvěděl či o finančním ohodnocení v jeho nové organizaci.

Publikováno

dne

David Hošek již nepatří do stáje RFA, ale podepsal smlouvu na čtyři zápasy v polské KSW. V rozhovoru pro Kaocko.cz promluvil o tom, kdy se poprvé o zájmu organizace dozvěděl či o finančním ohodnocení v jeho nové organizaci.

David Hošek v Oktagonu porazil Marcina Naruszczku a zdálo se, že by se pomalu mohl blížit titulové šanci. Nakonec ale vyslyšel vábení nové organizace RFA.

V ní se ukázal dvakrát a připsal si výhru a porážku. Ta poslední byla s Nenadem Avramovičem, který bude bojovat o titul. V závěru roku se ukázal i v IAF, kde porazil Martina Horského.

Po této výhře ale přišlo laso z KSW, které bude mít v únoru zápas v Liberci. Kdy se český bojovník dozvěděl o zájmu organizace?

„První nabídku od KSW jsem dostal už na konci října. Tehdy jsem měl ale domluvený turnaj RFA i I Am Fighter, tak jsem to odmítl. Pak jsem se dozvěděl, že KSW bude mít galavečer tady v Čechách, neměl jsem však dlouho jistotu, že na něm budu startovat i já.

Radši jsem se na to ale připravoval a potěšilo mě, že se to mému manažerovi podařilo domluvit. Sehnali mi soupeře a já ho přijal,“ řekl v rozhovoru pro Kaocko.cz.

Smlouva v KSW mu dává svolení zápasit i pod RFA či IAF, tudíž jej můžeme v těchto organizacích vidět i v budoucnu. V Polsku má ovšem smlouvu na čtyři zápasy, které navíc budou dobře finančně ohodnoceny.

„Je to podobné jako v RFA. S tím, že s každým zápasem to skáče o dost nahoru. V posledním souboji mé smlouvy tak už dostanu podstatně víc než teď. Navíc je to pro mě šance ukázat, že si zasloužím mít ještě lepší peníze,“ dodal Hošek.

Jeho soupeřem v Liberci bude jednatřicetiletý Švéd Andreas Gustafsson, který má za sebou sedm výher a pouze jednu porážku. Dokáže jej Čech zastavit?

Zdroj: Kaocko.cz, Sherdog

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

Pirát o hubnutí na Gamechanger: Chtěl bych odvodňovat z 85 kilogramů. Podaří se mi to? Uvidíme

Samuel Krištofič prvně Tipsport Gamechanger odmítl, nakonec se ale rozhodl lákavou nabídku přijmout a již na začátku příštího měsíce jej uvidíme opět zápasit ve welteru. Jak se mu aktuálně daří shazovat váhu?

Publikováno

dne

Samuel Krištofič prvně Tipsport Gamechanger odmítl, nakonec se ale rozhodl lákavou nabídku přijmout a již na začátku příštího měsíce jej uvidíme opět zápasit ve welteru. Jak se mu aktuálně daří shazovat váhu?

Tipsport Gamechanger již zná dvojice, které se spolu utkají na březnovém turnaji v Ostravě. Samuel Krištofič je jeho součástí, ačkoliv byl prvně proti.

Kvůli váze se rozhodl nabídku prvně odmítnout, nakonec si ale vše rozmyslel a vrátí se tak do welterové váhy. Zde změří síly s Alexem Lohorém.

Francouz měl být jeho soupeřem v minulosti, ale ve střední váze. Oktagon se tak rozhodl je dát proti sobě a fanoušci se mají na co těšit.

Krištofič ovšem říkal, že se netěší na náročné shazování váhy. Jak je na tom Pirát aktuálně, takřka měsíc před turnajem?

“Shazování jde celkem tak, jak má. Měl jsem mít 89,5 Kg včera a měl jsem 89,7 kg. To byl takový cíl na konci ledna, takže jsem to nesplnil o 200 gramů. To však není žádná bída ani katastrofa. Teď se zaměřuji na 13.2., kdy mám nastavený další milník, který je třeba splnit.

Tam pokud to splním, tak bude víceméně dobře. Bude pak jen záležet na tom, kolik budu odvodňovat. Chtěl bych odvodňovat z 85 Kg. Podaří se mi to? Uvidíme. Váha šla na začátku velmi dobře, pak to zpomalilo. Byly to fáze, kdy šla dobře, zpomalila, rozběhla se a pak zase zpomalila.

Uvidíme, jestli to zase nabere na obrátkách a nebo jestli se to bude odkrajovat jen velmi pomalu a slabě. Chtěl bych odvodňovat z 85 Kg. Momentálně mám tedy 89,7 Kg. Vše je v zelených normách, takže bude důležitá ta polovina února. Tam se teď upínám,” řekl na svém YouTube kanále.

Váhu by nicméně zvládnout měl, se shazováním do welterové váhy má určité zkušenosti. Pokud by se to jemu, nebo komukoliv jinému, ovšem nepovedlo, jsou vymyšlená pravidla, která organizace zatím na světlo světa nedala.

Zdroj: Pirát Krištofič YouTube

Pokračovat ve čtení

Bojové sporty

McGregor se stále nezapojil do testovacího programu USADA! Zápasu s Chandlerem se tak nedočkáme ještě více než půl roku

Organizace UFC oficiálně oznámila návrat Conora McGregora, jenž se ukáže v reality show The Ultimate Fighter. Soupeřem mu bude Michael Chandler, ovšem stále je zatím nejisté, kdy k zápasu dojde. Ir totiž dosud nevstoupil do testovacího programu USADA.

Publikováno

dne

Organizace UFC oficiálně oznámila návrat Conora McGregora, jenž se ukáže v reality show The Ultimate Fighter. Soupeřem mu bude Michael Chandler, ovšem stále je zatím nejisté, kdy k zápasu dojde. Ir totiž dosud nevstoupil do testovacího programu USADA.

Na návrat Conora McGregora do klece čekáme už opravdu dlouho. Fanoušci byli u vytržení, když UFC oznámila jeho další zápas.

Ir bude součástí reality show The Ultimate Fighter, ve které bude trenérem. Soupeřem bude Michael Chandler a oba se na závěr utkají proti sobě.

Ovšem je zde jeden zádrhel, a to poměrně podstatný. McGregor se stále nepřihlásil do testovacího programu USADA.

Od vstupu do ní totiž musí zápasník absolvovat šestiměsíční lhůtu, během které nesmí mít pozitivní test na zakázané látky.

“Jak jsme již dříve potvrdili, k dnešnímu dni nebyl Conor McGregor znovu zařazen do testovacího programu USADA, v němž by musel být minimálně šest měsíců a mít alespoň dva negativní testy před profesionálním zápasem,” vysvětlili zástupci agentury serveru MMA Fighting.

Epizody této reality show se budou vysílat od 30. května do 15. srpna, a tak to Ir stále ještě stíhá. Rezervu ale příliš velkou nemá, do programu musí vstoupit již v příštím měsíci.

Zdroj: MMA Shorties

Pokračovat ve čtení

Oblíbené