Arsenal uhrál cenné vítězství na horké půdě Olympiakosu

Fotbalisté Arsenalu zvládli úvodní zápas šestnáctifinále Evropské ligy, když na půdě Olympiakosu zvítězili 1:0. Gólem o tom rozhodl Alexnadre Lacazette, kterému nádherně nahrál Saka. Gunners si tak vezou cenný náskok do odvety.

Hned ve třetí minutě zahrozili domácí, Valbulenovu střelu ale vyrazil Leno. Minutu nato se v další šanci ocitl Masouras, hlavou však mířil nad. V osmé minutě se prvně ozvali hosté, Lacazette ale na centr Aubameyanga těsně nedosáhl.

Ve 20. minutě spálil tutovou šanci Lacazette, když po pasu Martinelliho minul z hranice malého vápna levou tyč. Arsenal přebral aktivitu a ve 28. minutě byl blízko gólu Xhaka, jeho střelu z přímého kopu ale srazil Martinelli k brankáři Olympiakosu.

Ve zbytku první půle byl aktivnější Arsenal, výraznější šanci si ale nevypracoval a do kabin se tak šlo za stavu 0:0. Druhou půli otevřel přímý kop Davida Luize, jenž branku domácích minul o metr.

V 69. minutě málem otevřeli skóre domácí, hlavičku Ousseyno Baye ale výborným zákrokem zneškodnil Bernd Leno. Čtyři minuty nato to z přímého kopu zkoušel přímo na bránu Valbulena, Leno si ale opět poradil.

V 81. minutě vstřelili Gunners jedinou branku zápasu, když po chytré přihrávce Bukayo Saky uklízel Lacazette míč do poloprázdné brány. Hosty gól nakopl a v 86. minutě byli blízko druhé brance, Sokratisova hlavička ale skončila jen na břevně. Arsenal tak zvítězil na hřišti Olympiakosu 1:0.