Arizona jmenovala nového prezidenta a tím přepsala historii

Xavier Gutierrez. Tak zní jméno nového prezidenta a zároveň výkonného ředitele Arizony Coyotes! Tímto jmenováním vstoupil klub mimo jiné také do historie. Gutierrez je totiž vůbec prvním latinoameričanem, jenž bude zastávat zmíněné funkce v managementu některého z klubů NHL!

zdroj: gamingtoday.com

„Jsem velmi hrdý, že mohu jmenovat Xaviera, jako prvního prezidenta a výkonného ředitele latinskoamerického původu v historii NHL,“ nechal se slyšet majitel Arizony, Alex Meruelo.

„Je to historický den nejen pro Coyotes, ale také pro celou NHL. Xaviera znám už více než deset let, je ostříleným manažerem s více jak dvaceti lety zkušeností v oblasti podnikání a investic. Máme stejný přístup k podnikání a jeho intelekt, vůdčí schopnosti a strategické myšlení z něj pro mě učinili jasnou volbu, aby to byl právě on, kdo se stane novým výkonným ředitelem.

Je to vůdce s ohromnou vizí a integritou a já plně věřím tomu, že může pomoci Coyotes stát se světovou organizací, a to jak na ledě, tak mimo něj,“ zakončil povídání Meruelo, jenž je majitelem klubu od července minulého roku.

Do doby než se stal Gutierrez členem managementu Arizony, zastával funkci generálního ředitele soukromé investiční společnosti Clarlake Cupital Group. Podle vyjádření Coyotes má více než 20ti letou kariéru jakožto obchodní manažer, investor a obchodník zaměřený na správu investic, obchodní strategii a operace, finance a rozvoj podnikání.

Gutierrez nahradí v klubu Ahrona Cohena a stane se v pořadí 8. prezidentem klubu od doby, kdy se organizace přesunula v roce 1996 z Winnipegu.

Kromě toho také Alex Meruelo včera oznámil, že klub spřádá plány a do konce roku by měl oznámit plány v souvislosti s novou arénou.

Použite zdroje: nbcsports.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Konec jedné éry! Ve Spartě končí dlouholetá opora zadních řad

Potvrzeno! Costa Nhamoinesu končí po sedmi dlouhých letech ve Spartě. Stane se tak volným hráčem a může si hledat nové angažmá. Po...

UFC zařadilo Procházku do žebříčku! Nechybí v první desítce své váhy

Konečně došlo k aktualizaci žebříčků UFC a byl do nich zařazen také Jiří "Denisa" Procházka, který si o víkendu odbyl premiéru. Bylo...

Jílkův vyhazov ze Sparty byla chyba. Data ukazují, že se letenští herně vůbec neposunuli

Před pár dny způsobil Václav Jílek poprask. Kouč aktuálně bez práce řekl, že se Sparta po jeho odvolání v herní kvalitě neposunula....