Reklama

Angel City? Serena Williams a další velká jména zakládají v Los Angeles nový fotbalový klub

Skupina známých a bohatých amerických osobností se rozhodla pro založení nového klubu ve městě Los Angeles. Měl by nést jméno Angel City a měl by se od roku 2022 zapojit do nejvyšší americké ženské fotbalové soutěže.

Zdroj: ABC7.com

Investorská skupina, jež se většinově skládá z žen, v níž se nachází jména jako velkolepá tenistka Serena Williams, oskarová herečka Natalie Portman a mnoho dalších celebrit, se rozhodla pro založení fotbalového klubu v Los Angeles. Ten pochopitelně bude ženský.

Do National Women’s Soccer League (NWSL), tedy nejvyšší ženské americké fotbalové soutěže, se má zapojit od roku 2022 pod názvem Angel City, jak se přezdívá investorská skupina.

Nicméně o názvu se ještě bude hlasovat a rozhodovat. Stejně tak o místě, kde bude nový tým hrát zápasy.

Jedná se o významný krok. Liga totiž postrádala tým, který by sídlil v Los Angeles, kde je fotbal velice populární. Důkazem budiž oba mužské kluby působící v MLS, v nichž působí i evropským fanouškům známé hvězdy.

Zajímavostí jest skutečnost, že Angel City má ve vlastnických strukturách vůbec nejmladšího majitele, respektive nejmladší majitelku v profesionálním týmovém sportu. Je jí dvouletá dcera Sereny Williams Olympia.

Zdroje: NWSL, BBC

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené