Admiral Vladivostok v KHL skončil, kdo bude další?

V následující sezóně KHL nebude hrát klub Admiral Vladivostok. Takový je verdikt vedení Přímořského kraje Ruské federace, jehož součástí je město Vladivostok.

Embed from Getty Images

Jak informuje web regionu, všechny profesionální sportovní kluby mají v souvislosti s pandemií koronaviru pozastaven podpis nových smluv. „V klubu zůstanou pouze týmy pro mládežnickou ligu – tedy třeba MHL, výběr do 18 let a dětská hokejová škola,“ referuje na webu samospráva Přímořského kraje primorskije.ru.

Nepříjemnou reakci ruského regionu si vyžádala náročná finanční situace, kterou s sebou přineslo šíření onemocnění COVID-19. „Aby se tomu podařilo zabránit, je třeba nasbírat minimálně 500 milionů rublů, což však bude v tomto roce v době zdravotní a virové krize nereálné,“ uvádí ruský portál sport-express.ru a upozorňuje, že dalším klubem může pomoci pouze ukončení spolupráce s některými legionáři. Jinými slovy, hrát pouze s ruskými hráči.

Admiral Vladivostok nemusí být jediným klubem, který se v další sezóně nepřihlásí do KHL, vedení dalších klubů aktuálně vyhodnocuje finanční situaci a podle závěrů se také zařídí.

V ohrožení je například Amur Chabarovsk, který hodně spoléhá na české hráče, branku Amuru hájí Jakub Langhamer, aktivním pravým křídlem je Hynek Zohorna a středním útočníkem jeho bratr Tomáš Zohorna.

Už nyní je více méně jisté, že KHL nebude hrát tým z Číny, pekingský celek Red Stars Kun – lun s českým brankářem Šimonem Hrubcem v KHL na devadesát devět procent nebude.

Použité zdroje: gazeta.ru, sport – express.ru, primorskije.ru

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Trest bez důkazů neberu! Kúdela se odvolal proti desetizápasovému trestu

Obránce pražské Slavie Ondřej Kúdela se odvolal proti desetizápasovému trestu za údajnou rasistickou urážku. Potvrdil to jeho právník René Cienciala.

West Ham ladí novou smlouvu pro Tomáše Součka. Zájem o jeho služby jeví Manchester United a PSG

West Ham musí jednat! Zájem Manchesteru United a PSG o Tomáše Součka údajně nabírá reálné obrysy. Proto Kladiváři dle několika zdrojů chystají vylepšenou smlouvu, která by českého reprezentanta měla udržet na London Stadium.

Fantastický Vrána nasázel čtyři góly! Zářil také Pastrňák s Nečasem. Podívejte se, jak si vedli legionáři v NHL

Tak tohle byla pro legionáře z České republiky vcelku plodná noc! Nejvíce zářil Jakub Vrána v dresu Detroitu, dařilo se však i jiným krajánkům.