Zima opět pobavil: Životním rokem bych ho nenazval, doufám, že přijdou ještě lepší

Rozhovory Davida Zimy vždy stojí zato. Nebojí se vše říct tak, jak to cítí a jinak tomu nebylo ani po nominaci do národního týmu. V rozhovoru pro web reprezentace promluvil i o spolupráci s Davidem Hovorkou a Ondřejem Kúdelou.

zdroj: Slavia.cz

David zažil skutečně parádní rok, přestoupil do Slavie, rychle se dostal do základu, následně i do reprezentace U21 a nyní i do té seniorské.

„Byl to skvělý rok, ale životním bych ho nenazval, protože doufám, že přijdou ještě lepší. Tímhle to snad nekončí, snad to tak půjde dál.”

Zima musel kvůli tréninku v Plzni vstávat již před šestou hodinou, únava se tak dá chápat.

„Spíš než nervózní jsem byl unavený, protože jsem vstával nezvykle už v 5:40. V pohodě jsme se seznámili, navíc mi pomáhá, že spoustu kluků znám ze Slavie.”

Zimovi hodně pomohli fotbalově vyrůst jeho spoluhráči Kúdela s Hovorkou, dva kvalitní stopeři.

„Na stoperu je ve Slavii obrovská konkurence, ale všichni jsme si sedli, stejně jako se zbytkem týmu. Navzájem si pomáháme, přejeme, je jedno, kdo zrovna hraje v základu.”

Primárně by nyní rád s jednadvacítkou postoupil na Euro, nominaci na chlapský šampionát tak vidí až druhořadně.

„Určitě je to jedna z možností, ale teď je mou prioritou, abychom postoupili na EURO s jednadvacítkou. Jsem rád, že jsme poslední utkání v Řecku zvládli, i když to i kvůli těžkému terénu nebylo nic jednoduchého,” uzavřel Zima.

Zdroj: ceskarepre.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Realu hrozí vypadnutí z Ligy mistrů! Nemusí z toho být ani Evropská liga

Real Madrid si dnešní prohrou pořádně zkomplikoval další účinkování v Lize mistrů. Aktuálně sice španělský tým ztrácí bod na první příčku, jenže ne vše je tak růžové, jak se na první pohled může zdát.

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.