Reklama

Wilson, který bojoval s duševní poruchou, mluví o konci své hokejové kariéry

Navenek nedal nic znát, působil jako normální hokejista, ale uvnitř sebe sváděl těžký boj. Colinu Wilsonovi byla diagnostikována duševní porucha OCD.

Zdroj: nhl.com

“Jsem hráčem NHL už 11 let. Až donedávna jsem trpěl obsedantně-kompulzivní poruchou zvanou OCD,” přiznal jednatřicetiletý Colin Wilson.

“Prošel jsem od posedlosti ze zranění mimo led k pocitu, že se zraním pokaždé, co půjdu na led. Nebo jsem měl pocit, že mé brusle nebyly pořádně zavázány, takže jsem zůstal v kabině a zavazoval je stále dokola tak pevně, dokud mi nekrvácely ruce,” popisoval své stavy v psaní, které nazval Things You Can´t See (v překladu “Věci, které nemůžete vidět.”).

Při Stanley Cupu v roce 2017 prožíval nejhorší období. Aby se mu lépe spalo, užíval Colin Xanax a další prášky, které během play off kombinoval s alkoholem. Kombinace prášků, alkoholu a duševní nemoci ho dostala na samé dno.

Momentálně je v rekonvalescenci kvůli operaci kyčlí. Tento zákrok musel podstoupit dvakrát, protože po první operaci nebyl schopný pořádně chodit. Z tohoto důvodu nebyl dlouho na ledě. Je pravděpodobné, že už se na něj jako profesionální hráč nevrátí.

“Pokud mám být upřímný, tak si myslím, že moje hokejové dny jsou u konce. Ještě jsem se s tím nevyrovnal, ale tohle je pravda,” dodal někdejší hráč Predators a Avalanche.

OCD je neurologická duševní porucha, která se projevuje nutkavými myšlenkami a chováním. Člověk, který trpí touto poruchou, často opakuje určité činnosti, aby nepříjemné myšlenky zahnal.

Zdroj: nhl.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Je to sportovní tragédie! Co na zranění Lukáše Provoda řekli Jindřich Trpišovský a Simon Deli?

Před utkáním s Karvinou se o vážném zranění Lukáše Provoda rozpovídali Jindřich Trpišovský a Simon Deli. Jak ztrátu klíčového hráče vnímají a jak ji berou?

10 nejstarších fotbalových klubů v Evropě

Rozeznat nejstarší fotbalové kluby v Evropě není určitě jednoduchá záležitost. Jednotlivé zdroje se liší ve svých žebříčcích, a ne vždy jsou dochovány jasné důkazy o založení konkrétních klubů.

Zůstane v Olomouci? Belgický Leuven na Jemelku neuplatnil opci, ten tak dost možná začne přípravu v Sigmě

Václav Jemelka odešel v létě na hostování s opcí do belgického Leuvenu, ve kterém se chytl a pravidelně hrával v základní sestavě. Klub však nemá dostatek financí, a tak se rozhodl jeho opci neuplatit.