Reklama

Vyjádření Sparty ke kauze rasismus: Přestaňte útočit na naše děti! Útoky právníka Kamary jsou zoufalé

Souboj pražské Sparty s Rangers FC má očekávanou dohru. Soupeř a ostrovní média neřeší výsledek, popřípadě výkony obou týmů, ale údajný rasismus dětských fanoušků. Sparta se tak rozhodla vydat vyjádření, ve kterém situaci popisuje a vysvětluje.

Sparta vyhrála nad Rangers 1:0, po utkání se nicméně řeší údajné rasistické pokřiky dětských fanoušků na hráče tmavé pleti soupeře.

Fanoušci nicméně pískali na hráče, které zkrátka nemají rádi, nešlo o barvu pleti, ale o osobní antipatie. Zahraniční média nicméně právě na tyto fanoušky útočí.

Hlavním propagátorem těchto útoků Je Aamer Anwar, právník Glena Kamary, který si na rasismu vybudoval své portfolio. Sparta tak vydala vyjádření, ve kterém tato nařčení popírá.

“Je naprosto neuvěřitelné, že po zápase musíme sledovat útoky na nevinné děti a čelíme neopodstatněným obviněním z rasismu. Urážení dětí v online prostoru i v médiích je neakceptovatelné, zoufalé a směšné.

Přestaňte útočit na naše děti! Náš klub bude děti, naši budoucnost a naši pýchu, hrdě bránit. Osočování dětí v online prostoru je mimořádně zbabělé.

Sledujeme v prostředí sociálních sítí i v mediálním prostoru bezprecedentní xenofobní vyjádření proti České republice, jejím občanům a dokonce i jejím dětem. Popisujete chování dětí nesprávně, přivlastňujete si právo hodnotit vyjádření emocí šestiletých dětí, které nemají ponětí o tom, co je to rasismus. Je to drzost.

Bohužel musíme číst zoufalé útoky právníka Aamera Anwara, který se pohybuje za hranicí toho, co by si advokát měl dovolit. V českém prostředí už by se jeho jednáním zabývala advokátní komora.

Jeho aktivistickým přístupem a online šikanou by se měla zabývat příslušná instituce ve Skotsku. Vyvolávání xenofobních tendencí a slovní útoky na bezbranné děti jsou za hranou morálky a slušného vychování,” znělo ve vyjádření klubu.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. To je opravdu neskutečné, co si dovolí napsat média a jak si mohou pomlouvat naše děti. Sparta se k tomu postavila statečně. To nařčení dětí z rasismu je za hranou. To by museli bučet na každého s tmavou pletí a ne jen na Kamaru.

 2. Co na to řici ubožáci ze Skotska prohráli tak ted se zase ohánějí rasismem . Jsou to utlačované chudinky. A toho co si říká právník je normální hovádko . Chtěl bych vidět jeho klientelu určitě samý tmavší pleti .

 3. Afghánský právník Ajwar a bývalý hráč Evertonu a stávající trenér Celticu Gerard jsou imbecilové, víc bych v tom nehledal 🙂

 4. “Letenský klub požádal zástupce Rangers, aby pomohli zastavit xenofobní atmosféru vůči dětem a Česku”, žádá Sparta, jsem si právě přečetl v teletextu ČT. Náckové žádají denacifikaci, to se fakt (ne)povedlo. Rosického árijský personál si protiřečí a jistě nechce potírat něco, v čem má naprostou podporu svých hooligans. Už jen proto, že ve východním bloku je denacifikace nemožná, demokratickou cestou tedy určitě ne, zato přenositelnost rasistických excesů na další generace naprosto zákonitá!

 5. Tyvole, tohle je komická doba. Parchanti bučej na černocha, kterýho neznaj a kterej jim je totálně u prdele, maximálně někdy zaslechli od fotra, že je to simulantskej křivej parchant a hned se z toho dělá bezmála válka. 🙂 🙂

 6. Všichni Ti co si myslí že bučení na hráče je rasismus je blbost. Bučí se na hráče pro jejich chování. Třeba Limberský, Stancu si na Spartě užily bučení až až. Byl to rasismus????

  • To nevíte že kráva je taky rasista proč no protože bučí . To pakistánský hovádko by měl taky žalovat rasistky krávy.

 7. Už mě začíná unavovat téma rasismu v souvislosti s Kamarou. Fotbalista průměrný, ale pozor, je černé pleti. Zajímá to někoho víc než jeho a jeho právníka? To, že děti bučí zrovna na něj přece neznamená, že je to kvůli barvě pleti. Na Limberskeho jsme taky bučeli, ale je světlé pleti. Za chvíli abychom se báli lidi s černou kůží oslovit, protože by to mohlo zavánět rasismem. Je to divná doba a čím více se bude o takových situacích psát, tím více si budou hráči tmavé pleti vymýšlet všechno možné. Pan Kamara je dotčený už každou reakcí na jeho osobu, ale měl by začít nejdříve u sebe. Jestli dělá pro svou image slušného a perfektního člověka maximum.

 8. Nikdo ze slavných sportovců,fotbalistů,mě nezklamal tak jako Steven Gerard! Je to ten nejubožejší sráč! Větší než Kamara!

 9. Tak teď by to chtělo od Sparty přispět na dopravu pro 3 tis. Fanoušku kteří by vyprodali sektor hostí a ukázali tam že si ze Skotu nesedne Sparta na zadek !!

 10. Není to tak dlouho co se tam stala vražda mezi fanoušky Celtic-Rangers.Já bych tam z obav mé bezpečnosti opravdu nejel, ale kdyby tam jelo opravdu 3k opravdových chlapů a Spartanů, tak to neskončí dobře myslím.
  Mimochodem, byl bych teda pro, aby Spartě dotačně zavřeli stadion, za nechutný a opakovaný rasismus vůči Limberskému.
  Škoda mluvit už na tohle téma a na ten fanatismus západu.

 11. Právník Aaver Anwar je typický vyžírka, který si chce z ničeho vyždímat prachy. Ale to mne u právníků nepřekvapuje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené