Reklama

Vitrína dneška: Také Štístko jde do voleb, neporazitelná Slavia

Třetím kandidátem na místo předsedy fotbalové asociace je Vladimír Šmicer, zvaný Štístko. Jeho usměvavá tvář je však na škodu, fotbalové prostředí chce zachmuřené kukuče. Slavia zisk titulu ještě oddálila, překonala ovšem historický rekord. Sparťanský mladíček Adam Hložek rovněž. VAR je nedůvěryhodný, Superliga rychle skončila.

Zdroj: All Stars Cup

Usměvavá tvář se nenosí

Kandidaturu na předsedu FAČR ohlásil jako třetí Vladimír Šmicer, vicemistr Evropy 1996, vítěz Ligy mistrů 2005 v dresu Liverpool FC, držitel tří titulů se Slavií Praha a dalších trofejí. Postaví se ve volbách bývalému spoluhráči Karlu Poborskému a funkcionářskému šanonu Petru Fouskovi.

Má hodně odpůrců. Pro ně či neznalce fotbalového prostředí neinteligentní kopačka, kluk z plakátu, lehkoživka, která neumí sedět v kanceláři. Nic není platno, že za poslední období projel celou republiku – byl i podle Berbrovy terminologie v asijské části, tedy moravské – všude vysvětloval, přesvědčoval.

Jelikož ho provází věčně usměvavá tvář, nevole vůči němu narůstá. Do českého fotbalu se údajně hodí jen zachmuřené kukuče, které dokladují vážnost ideologicky vyspělé práce. Volit pozitivně naladěného člověka se zkrátka nedoporučuje.

Kam ovšem Šmicer přišel, tam se slavilo, tam přinesl štěstí. Proto nosí přezdívku Štístko. Podařilo by se mu to i na FAČRu?

Červenobílý zápis do kronik

Čtyřicet jedna zápasů bez porážky, to je nový prvoligový rekord v historii, který si připsala Slavia Praha. Vymazala počinek věčného rivala Sparty, která ho dosáhla v hodně hektickém politickém období – na přelomu německého protektorátu Čechy a Morava a obnovené československé poválečné ligy.

Remízou na půdě Bohemians ve vršovickém derby sice oddálila oslavu titulu, ale pro ten si v poklidu dojde příště. Nikdo o tom nepochybuje.

I Sparta má rekord

Do kronik se zapsala také Sparta, tedy konkrétně její talent Adam Hložek. Proti Olomouci se prosadil střelecky třikrát, stal se nejmenším hráčem takového počinku v historii české ligy ve věku 18 let a devíti měsíců.

Dosud prvenství v této kategorii držel ostravský poklad Martin Lukeš, radoval se ze tří úderů ve věku 20 let a 180 dnů. V další kariéře si připsal dva reprezentační starty a vstřelil v nich dva gólu. Na Hložka tyto pocty teprve čekají.

Nedůvěryhodný VAR

Velkou pozornost opět sklidila nepřijatelná (úmyslná?) práce s videotechnikou. Ve vloženém kole v utkání Pardubice – Sparta (2:2) rozhodčí na základě upozornění kolegyně u obrazovky a pomocí prozkoumání mnoha záběrů nařídil dva hrůzné pokutové kopy, naštěstí po jednom na každé straně.

Rozladění přichází po každém kole. Nejvíce proškolení odborníci, kteří byli však současným vládnoucím Malíkovským režimem vytěsněni, vidí nápravu, ale až po volbách. S příchodem nových lidí.

Superliga rychle skončila

Jak rychle – a nepřipraveně – byla vyhlášena evropská Superliga, tak rychle skončila. Dvanáct bohatých klubů (šest z Anglie, po třech ze Španělska a Itálie) nezískalo podporu u fanoušků, UEFA zasedat ani trestat nemusela.

Kdy příště dojde k dalšímu pokusu?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Šmicer nééé ! To je hloupá loutka v rukách Tvrdíka. Panáček který sloužil pod Berbrem a držel hubu ! Až když bylo jasné že Berbr má velký malér a muže jíd do teplaku tak si začal hrát na zachránce Českého fotbalu! Místo odborniku by si tam vzal kámoše a do 2 let by to bylo jak za Berbra ! Šmicer je kabaretní bavič který je hloupej jak kolečko bláta ! Ano fotbalista výbornej ale tak jako 99% fotbalistu na řidící funkce nemá !!

    • Já bych doporučil, aby ohlásil kandidaturu T.Rosický a mývala z toho klepne a bude od něj konečně pokoj. Takhle alespoń uráží V.Šmicra, kterému nesahá ani po úroveň rozvázané tkaničky na jeho kopačce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené