Velké srovnání nechtěného Coutinha (€145 mil.) a vytouženého Griezmanna (€120 mil.)

Osmadvacetiletý Brazilec Philippe Coutinho se stal pro Barcelonu nechtěný a proto jej poslala v uplynulé sezóně na hostování do Bayernu Mnichov. Německý celek ovšem zažil životní sezónu a vyhrál jak ligu a pohár, tak i Ligu mistrů. Právě po vítězství v milionářské soutěži před několika dny oficiálně skončila pro Bayern sezóna 2019/2020 a zrovna tak pro Coutinha, kterému skončilo hostování a vrátil se zpět do Barcelony. Nyní je ideální chvíle pro porovnání sezóny Coutinha, jenž byl v Barceloně nechtěný a Griezmanna, o kterého Barcelona velmi stála a zaplatila za něj 120 miliónů eur.

Zdroj: sevillafc.es

Už samotný příchod Griezmanna vzbuzoval mezi fanoušky jisté obavy, neboť si uvědomovali, že pro devětadvacetiletého Francouze není v katalánském klubu vhodná pozice. Hvězdný Francouz totiž není ani typické křídlo, ale ani hrotový útočník.

Rodák z Mâconu nejraději nastupuje spíše jako takový podhrotový útočník, který operuje na velkém prostoru. Na tuto pozici se ovšem stahuje z křídla Messi, takže Griezmann neměl v Barceloně už od začátku vhodnou pozici.

Tento fakt lidem ve vedení Barcelony zřejmě nevadil a dívali se spíše jen na hráčovo jméno a ne na to, jak by ho mohli zakomponovat do sestavy.

Dalším trnem v očích fanoušků Barcelony při příchodu Griezmanna určitě byla záležitost, která se uskutečnila rok před jeho příchodem, kdy vše nasvědčovalo tomu, že Francouz posílí Barcelonu.

Vedení katalánského klubu s jeho příchodem už dá se říct počítalo, ale Griezmann na poslední chvíli udělal videodokument, ve kterém se vyjádřil, že z Atlétika Madrid odcházet nechce.

Statistiky Coutinha a Griezmanna

Nyní už k samotným statistikám těchto dvou hráčů. Na výkony Coutinha si barcelonští fanoušci stěžovali i nyní během jeho působení v Německu. Podle nich nehrál dvakrát dobře a měl nevyrovnané výkony.

Ovšem i tak během svého působení v německém klubu odehrál Coutinho 38 utkání (2 145 minut), vstřelil 11 gólů a připsal si 9 asistencí. Pokud by nás zajímal gólový průměr, tak Brazilec vstřelil gól každých 198 minut. Nutno dodat, že nastupoval často z lavičky, konkrétně v 16 případech.

Griezmann v uplynulé sezóně nastoupil do 48 utkání (3 499 minut), vstřelil 15 gólů a připsal si 4 asistence. Pokud jde o gólový průměr, tak Francouz vstřelil gól každých 233 minut, což je horší gólový průměr než má Coutinho. Griezmann navíc většinou nastupoval v základní sestavě, z lavičky naskočil do utkání pouze v 7 případech.

Vzhledem k výše zmíněnému jsem toho názoru, že si Coutinho nevede až tak špatně a měl by ještě dostat šanci, což není zase tak nereálné pod novým koučem Ronaldem Koemanem. Naopak věřím, že by se mu mohlo na Camp Nou nyní dařit lépe než Griezmannovi, který by měl podle mě z Barcelony odejít.

Zdroj: Transfermarkt

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.