Týden s Kladiváři: Mike Dean si opět vyžádal veškerou pozornost

Po reprezentační pauze se v pondělní dohrávce West Ham zmohl na pouhou remízu proti Aston Ville. Směrem dopředu chyběla větší kvalita a utkání ovlivnil i rozhodčí Mike Dean. To vše a ještě více v dalším dílu rubriky Týden s Kladiváři.

V pátém kole čekal Kladiváře jeden z nováčků v soutěži – Aston Villa. Ta už má na svém kontě několik zajímavých výsledků a výkonů, ve kterých potrápila favorizované soupeře.

Pellegriniho družina měla před reprezentační pauzou dobrou formu a na papíře disponuje větší kvalitou než soupeř. Jenže právě to se jí příliš nepovedlo ukázat v pondělním utkání.

Směrem dozadu byl výkon solidní – na obranné půlce se nevytvářeli pro útočníky Aston Villy velké mezery. Nejlepším hráčem po utkání byl ale vyhlášen Fabianski, což značí, že v defenzivě je stále na čem pracovat.

Větší problémy však byli při útoku. Oproti posledním dvěma utkáním měli Kladiváři mnohem více potíží prosadit se ve finální třetině hřiště. Haller byl uprostřed poměrně dost izolován a ostatním okolo chybělo větší množství pohybu i sebevědomí.

Hlavně na levé straně se vůbec nedařilo Andersonovi. Tento zápas byl pro něj téměř jako stvořený. Na křídle měl většinou dostatek prostoru a při přebírání míče nebyl prakticky vůbec nikým atakován. Brazilec měl však zařazeno na nižší rychlostní stupeň a po dlouhých prostojích nad míčem většinou volil jen jednoduchou nahrávku.

Embed from Getty Images

Na druhé straně se mnohem více pral Yarmolenko, ale ze své snahy nic nevytěžil. Směrem dopředu měl určitě více pomoc i Fredericks. Když se v první půli ojediněle dostal k blízkosti vápna soupeře, byla z toho velká šance. To se mělo dít mnohem častěji.

Zápas byl zcela otevřený, jenže vždy, když utkání píská rozhodčí Mike Dean, se dá očekávat, že přijde dříve nebo později kontroverzní moment. V tomto případě to byla druhá žlutá karta pro Masuaka z 67. minuty.

První žlutá z prvního poločasu byla poměrně jasná, ale tato byla více než přísná. El Mohamedy se odpoutal od Masuaka a levý obránce West Hamu mu v pohybu lehce bránil rukou. Hráč Aston Villy se poroučel k zemi a Mike Dean s naprostým klidem a přesvědčením tahal kartu.

Z opakovaných záběrů bylo vidět, že Masuaku se svého soupeře téměř nedotkl. Na mysl samozřejmě hned vyvstane otázka: Co na to VAR? Videorozhodčí mlčel a Mike Dean by dle mého názoru ani v případě povolání k videu, nezměnil svůj názor. Na chvilku to byla jenom jeho show a to, jak už víme, přímo miluje.

Embed from Getty Images

Paradoxně po vyloučení Kladiváři výrazně zabrali a nadělali svému protivníkovi mnoho problémů. Chvílemi to vypadalo, že je o muže méně snad na druhé straně. Bohužel Pellegriniho svěřenci volili ve vápně a jeho okolí špatná rozhodnutí a mnohdy se jednoduše jen báli vystřelit.

Po dramatických posledních minutách se nakonec body dělily. Vzhledem k červené kartě je pro Kladiváře nakonec bod dobrý, avšak z podobných duelů by měli vytěžit mnohem více. Silnější soupeři totiž ještě přijdou, třeba jako příští kolo Manchester United.

West Ham mohl být po pěti utkáních na děleném druhém místě, i tak ale zažívá londýnský celek velice povedený vstup do sezony. Bude ovšem nesmírně těžké, a zároveň klíčové, udržet nastolené bodové tempo.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Náčelník odstoupil! Jak očistit český fotbal? Změnit prostředí, dosadit důvěryhodné tváře

Český fotbal se už několik zmítá ve velmi nelichotivé situaci. Do pátku se zdálo, že se jedná o situaci bezvýchodnou, teď to ale vypadá, že vyšlo světlo na konci tunelu. I přes uvalení vazby a důkladné prošetřování však stále nemusí být vyhráno. Roman Berbr stejně nikdy nebyl nejvyšším představitelem českého fotbalu. Vyhovovala mu situace ze zákulisí, kde "potají" tahal za své loutky, jak potřeboval. To se ale musí úplně změnit.

Berbrova cesta k moci – díl 1. Odkaz kariérního komunisty

Nechal si říkat Náčelník, Taťka, klaněli se mu lidé mnohem vzdělanější, chytřejší, kteří ve fotbale dosáhli na vysoké mety a proslavili ho po celém světě. Čím si Roman Berbr, osoba nepříliš vyspělého intelektu, sociálních vazeb, která neměla skutečné kamarády, takové výsadní postavení vydobyla?

Pro PSG nadešel čas pomsty, Manchester United zavítá do Paříže: Preview a tipy na sázení

Po velkých problémech během září se PSG konečně dalo dohromady a již roztočilo svá kola na plné obrátky. Teď už by je koronavirus zaskočit neměl, přišel tedy čas se konečně pomstít za ostudnou porážku s Manchesterem United v Lize mistrů.