Týden bez fotbalu: Koronavirus už zabil přes 10 tisíc lidí, hráči si hrají s toaletním papírem, budoucnost neznámá

Je tomu přesně týden, kdy byly odsunuty všechny zápasy a zatím stále ještě nikdo neví, kdy a jestli se vůbec dočkáme jejich dohrání. Za těch 7 dní se z Evropy stalo centrum šíření nákazy koronaviru a rostoucí čísla nakažených stále napovídají tomu, že se konce této pandemie jen tak nedočkáme.

Embed from Getty Images

Aktuálně je na světě téměř 250 tisíc nakažených lidí koronavirem a přes 10 tisíc obětí. V České republice je zatím 774 nakažených, ovšem každým dnem se číslo zvyšuje. Určitým potěšením může být to, že na virus u nás ještě nikdo nezemřel, bohužel několik lidí už je ve vážném stavu.

Mnoho lidí tak uvízlo doma v karanténě a to se samozřejmě týká i fotbalistů, kteří si proto vymysleli “Stay At Home Challenge” s toaletním papírem, do kterého se nyní zapojil i Lionel Messi.

Bez fotbalu jsme tak již 7 dní, ten jde ale samozřejmě stranou, prvotní je nyní zdraví! A to si uvědomují i osobnosti okolo fotbalu, které nabízejí své hotely pro pomocníky při boji s koronavirem. Do této pomoci se zapojili i majitelé klubů, kteří nabízejí své prostory (stadiony) k využití.

Koronaviru se ale nevyhnuli ani fotbalisté, trenéři či majitelé samotných klubů. Všichni jsou však zatím v pořádku a to i včetně Mikela Artety, který měl lehký průběh.

Z EURA 2020 se stalo EURO 2021, hokejový šampionát bude na 99 % zrušen nebo také odložen a nad olympijskými hrami v Tokiu visí otazník. Ten má však oproti hokeji výhodu toho, že začíná až v létě, kdy už by mohla být tato pandemie úspěšně zdolána.

Jakmile oheň uhasne, přijde sčítání ztrát a to jak lidských obětí, tak financí. Svět se zase na čas zpomalí, uvědomí si sám sebe a to do té doby, než se vše opět roztočí do původního kolotoče.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.