Taškařice v podání UEFA, bez Ronalda ani ránu!

Organizace UEFA má ve zvyku každoročně vyhlašovat svůj “Tým roku”. Fanoušci tedy hlasují pro nejlepšího gólmana, obránce, záložníky a útočníky, mezi něž se tradičně započítávají i ofenzivní křídelníci. Jak se ale podle spekulace zdá, o názor lidu je zájem pouze do té doby, než přestane hrát do karet Cristianu Ronaldovi.

Embed from Getty Images

Zde je kompletní a oficiálním obsazení Týmu roku UEFA 2019.

Brankář – Alisson

Obránci – Robertson, van Dijk, de Ligt, Alexander-Arnold

Záložníci – De Bruyne, de Jong

Útočníci – Mané, Lewandowski, Messi, Ronaldo

Pohlédneme-li na nejlepší jedenáctky minulých let (roku 2018 a starší), zřejmě nenarazíme na nic zvláštního. Každý ročník ankety zkrátka vypovídá jak o sportovním, tak i o mediálním obrazu, který si každý fotbalista rok co rok utváří.

Tým roku 2019 ale přináší komickou revoluci. A ač jde pouze o spekulaci, celá situace vypadá mnohem více než jasně, a to následovně: Mezi tři nejlepší útočníky světa si fanoušci, zřejmě k velké nelibosti UEFA, nevybrali Cristiana Ronalda. To jest pochopitelné, neboť při pohledu na Portugalcovu hru, jeho individuální statistiky a týmové úspěchy, které tentokrát nebyly ničím překvapivým a na poměry Juventusu skvělým, je objektivně řečeno “sentimentálním přežitkem” umístit jej mezi jedenáct nejlepších. Tedy alespoň za rok 2019.

Embed from Getty Images

Ronaldo měl cestu do Týmu roku 2019 o to uzavřenější, že musel při hlasování fanoušků čelit nejen nedostižnému Messimu, ale i Lewandowskému, který Portugalce přestřílel ještě jednoznačněji, a Manému jakožto vítězi Ligy mistrů.

Proto byla UEFA zřejmě jedinou překvapenou, když před ní rázem stálo vyhlášení Týmu roku bez Cristiana Ronalda. Pravděpodobně proto se také uchýlila ke kroku, který lze považovat za jednoduše nesportovní, když už jednou jde o sportovní asociaci.

Aby ale nebylo třeba výsledky hlasování jakkoliv falšovat, přišla si UEFA na své chytře a legálně. Namísto zaplnění více než tradiční formace 4-3-3, která byla v anketě doposud zvykem (společně se starší formací 4-4-2) a počítalo se s ní i během hlasování, byl Tým roku zveřejněn se čtyřmi útočníky. Tudíž ve velmi neobvyklém rozložení 4-2-4.

Embed from Getty Images

Nejen, že se k této formaci skuteční trenéři už takřka neuchylují, ale je také dobře známo, že na světě rozhodně nepobíhá více útočníků než záložníků. I proto je využití rozestavení 4:2:4, do nějž se logicky dostane dvakrát více forvardů než středopolařů, v podobné anketě nejen podivné, ale i nespravedlivé.

UEFA si však tuto cestu, která zdánlivě přináší jen negativa a kontroverzi, vybrala sama. A to zřejmě jen proto, že byl Ronaldo v pořadí fanoušků až čtvrtým útočníkem a do “standartního” týmu roku se zkrátka nedostal. A aby se předešlo ještě horlivějšímu spekulování, UEFA radši nezveřejnila počty hlasů, které jednotliví hráči obdrželi. Z těch by totiž bylo lehké vyčíst, jak velká křivda byla spáchána na N’Golovi Kantém, kterého si fanoušci do Týmu roku skutečně vybrali. Na rozdíl od Portugalce.

Pozn. red.: Článek je pouhou spekulací, která v tomto případě není podložena, i přesto je však s velkou pravděpodobností pravdivá. V případě většího zájmu o toto téma můžete spekulaci redaktora Ruik.cz porovnat s redaktory zahraničních webů, a to například ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nejlepší hráči Midtjyllandu, na které si musí dát Slavia velký pozor

Již v úterý večer se sešívaní utkají s dánským mistrem o vstupenku do Ligy mistrů. První zápas se odehraje v Edenu, odveta je na programu ve středu 30. září. Že slávisty nečeká nic lehkého je dobře známo. Na co a zejména na koho by si však sešívaní měli dávat pozor?

Pikantní přestup ve Španělsku! Suárez putuje do Madridu, hrát bude nově pod Simeonem

Luis Suárez strávil ve slunné Barceloně 6 let, teď však spojení hrotového útočníka s Blaugranas končí. Bude se stěhovat do hlavního města Španělska, kde bude nastupovat za Atlético Madrid.

Bez jízdenky cestovat v českém fotbale nelze, jeden klub to ale přeci jenom dokázal

Kresba, kterak si představitelé i nejsilnějších českých klubů musí od příslušné osoby kupovat jízdenku, aby jejich týmy nebyly poškozovány – naopak protežovány – a mohly naplňovat sportovní cíle, vyvolala velký ohlas. A rovněž pobouření jak to v českém fotbale chodí.