Reklama

Šéf La Ligy Tebas: Real Madrid nemůže být porovnáván s PSG, protože PSG podvádí

Poměrně přátelské vztahy mezi Realem Madrid a PSG byly toto léto rázně utnuty. Může za to (ne)přestup Kyliana Mbappého, jehož Pařížané nechtějí pustit, ačkoli může příští rok odejít zadarmo. Do francouzského celku se pustil i šéf La Ligy, Javier Tebas.

Slyšeli jste někdy pojem finanční fair-play? V Paříži pravděpodobně ne. Tento nástroj UEFA zavedla, aby zabránila předraženým nákupům bohatým majitelům, a také aby se zachovala naturalita a soutěživost fotbalu.

Fakticky jde o to, že klub nesmí mít větší výdaje než výnosy. Do toho se však započítává jen fotbalové záležitosti, bohatí šejci z Kataru tak nemohou tyto čísla zkreslit vedlejšími příjmy například z ropy.

Jenže v PSG už delší dobu něco nehraje. Miliónové platy, miliónové nakupy, takřka žádné prodeje hráčů. Toto léto z Parku Princů odešel jen Michel Bakker za pouhých 7 milionů euro. Do kabiny naopak přišel za 60 milionů euro Achraf Hakimi, na hostování s opcí na 40 milionů euro přišel mladík Nuno Mendes. PSG také doplatilo 16 milionů euro za Danila Pereiru, jenž byl dosud v Paříži na hostování z Porta.

Zbytek přišel zadarmo. Ovšem o to víc se hráčům přisypalo na bonusech a platech. Messi, Ramos, Wijnaldum, Donnarruma, všichni dostali pohádkové výplaty, třeba Messi si údajně přišel na podpisový bonus 30 milionů euro.

Není těžké si spočítat, jak rapidně vyskočily náklady PSG. UEFA však nic neřeší. Španělská média přišla s dvěma důvody, proč se tak děje.

Tím prvním je ten, že v roce 2022 se v Kataru odehraje mistrovství světa. A právě šejci z Kataru jsou majitelé PSG a jsou to také oni, kdo pomáhali domlouvat pořadatelství pro rodnou zemi. Podle španělských médií mohou být extrémně přátelské vztahy důvodem, proč si na PSG nikdo nedošlápne.

Tím druhým důvodem má být to, že PSG falšuje své příjmy. Údajně mnohonásobně papírově navyšuje zisky ze sponzoringu, marketingu a dalších věcí, ve finále pak PSG díky těmto trikům nemusí podléhat finančnímu fair-play.

Že na tom bude asi kus pravdy, potvrdil i prezident La Ligy Javier Tebas, který zřejmě něco tuší.

Na prezentaci domluvené spolupráce mezi La Ligou a Burger Kingem odpovídal Tebas na několik otázek, nejvíce však zaujal, když přišla řeč na Real Madrid.

“Real Madrid nemůže být porovnáván s PSG, protože PSG dělá triky a podvádí,” uvedl Tebas.

Ve Španělsku je navíc moc dobře známo, že prezident soutěže Javier Tebas nemá vůbec dobré vztahy s prezidentem Realu Madrid Florentinem Pérezem. Pokud tedy veřejně vystoupil na obranu Bílého baletu a pustil se do PSG, musí o tom být stoprocentně přesvědčený.

Zdroj: Carrusel Deportivo

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené