Spojte se s námi


Extraliga

Sedm potenciálních nástupců Tomáše Krále na post prezidenta Českého hokeje

Kauza kolem současného šéfa Českého hokeje Tomáše Krále nadále graduje. V pondělí uspořádal vrchní činitel svazu tiskovou konferenci, kde obhajoval svou minulost, kterou vyšťourali redaktoři Deníku Sport.

Publikováno

dne

Kauza kolem současného šéfa Českého hokeje Tomáše Krále nadále graduje. V pondělí uspořádal vrchní činitel svazu tiskovou konferenci, kde obhajoval svou minulost, kterou vyšťourali redaktoři Deníku Sport. Král se rozhodl svolat na středu výkonný výbor, jenž má anonymním hlasováním potvrdit, nebo shodit Královu důvěru.

Ačkoliv většina zdrojů a odhadů mluví o tom, že si současný prezident Českého hokeje už dopředu připravil půdu pro středeční hlasování, které ho nemá šanci ohrozit, mnoho lidí stále doufá ve zdravý rozum.

Za normálních pravidel a okolností by musely pro sesazení Krále z trůnu hlasovat dvě třetiny členů výkonného výboru, sám Král však uvedl, že pokud bude proti jeho setrvání hlasovat polovina, tak odstoupí.

KDO PŘÍPADNĚ ZA NĚJ?

Zároveň se však nabízí otázka, kdo by mohl jeho funkci případně převzít. Když v červnu 2020 probíhala volba na tento post, zůstal Tomáš Král jediným kandidátem, což mu cestu ke znovuzvolení velmi usnadnilo. Je vůbec v českém hokejovém prostředí někdo, kdo by mohl Krále nahradit?

V následujících řádcích nabízíme šest možných kandidátů, kteří by to v čistě teoretické rovině mohli být. Pravdou však je, že všichni už mají i jinou vysoce postavenou funkci, třeba v extraligovém klubu, což by jejich případný nástup na post prezidenta svazu mohlo pořádně zkomplikovat. 

U následujících jmen se pochopitelně může stát, že o tuto funkci nebudou mít konkrétní muži ani zájem. Smysl tohoto seznamu je spíš poukázat na lidi, kteří by se v této roli mohli ocitnout a být zároveň prospěšní. 

Petr Bříza

Aktuálně nejvýše postavený český zástupce v mezinárodním hokeji. Před několika dny byl na kongresu IIHF zvolen do funkce prvního místopředsedy.

Pravdou je, že zvládnout dvě takto vysoce postavené funkce by teď mohl být pro bývalého českého brankáře pořádný záhul. Na druhou stranu, nově zvolený prezident IIHF Luc Tardif také zastává ve Francii nejvyšší svazovou funkci.

Dominik Hašek

Další bývalý český gólman, možná ten nejlepší ve světové historii. V posledních letech se ukazuje v mediálním prostoru čím dál častěji. Vůdčí roli zastává ve své firmě s energetickými nápoji, která podle něj postupuje podle plánů.

https://www.facebook.com/Fanousci.ceskeho.hokeje/photos/a.677998812257900/5152703311454072/?type=3

Dokonce v nedávnem rozhovoru v podcastu Bomby k tyči stále nevyloučil v budoucnu kandidaturu na prezidenta České republiky. Když se Králova aféra objevila v mediálním prostoru poprvé, byl mezi prvními, kteří se k tomu vyjádřili.

Radim Vrbata

Pro fanoušky českého hokeje možná nejideálnější kandidát. Když se rozjely po posledním juniorském MS debaty o tom, kudy by se měl Český hokej posunout, jako jeden z mála přišel s konkrétními nápady.

Největší překážkou však může být především jeho post sportovního ředitele v Mladé Boleslavi. Skloubení těchto dvou funkcí by mohlo působit i jako střet zájmů. Že by však Vrbata opustil Bruslaře, je spíš nereálná varianta.

Libor Zábranský

V případě, že by se současný prezident svazu poroučel ze své kanceláře, dost velké šance by mohl dostat na náhradu jeho křesla viceprezident.

Libor Zábranský je majitel hokejové Komety, kterou vlastní pílí dokázal dostat ze dna až na vrchol. O jeho pracovním nasazení a manažerských schopnostech není třeba pochybovat.

Aleš Pavlík

Tento muž je v hokejovém prostředí jako doma. Je rovněž viceprezidentem Českého hokeje, prezident APK (Asociace profesionálních klubů) a vlastník vítkovického hokeje.

Pokud by měl někdo Tomáše Krále nahradit, měl by mimo hokej rozumět i administrativním záležitostem. Jeho postavení by se tak v čele svazu nabízelo. 

Alois Hadamczik

Člověk, o kterém si jedna část hokejového národa myslí, že dal českému hokeji hodně. Ta druhá zase, že už na jeho slávu na scéně této hry sedá prach a nemá hokeji více co dát.

Sem tam se však vynoří v mediálním prostoru s názory, které si český fanoušek rád přečte. Dokáže problémy správně pojmenovat, třeba na svou šanci ještě něco ukázat, stále čeká.

Jiří Hrdina

Když byl Tomáš Král zvolen do funkce, byl Jiří Hrdina už tehdy jeden z možných kandidátů. Podle některých zdrojů tuto funkci odmítl, protože měl zajištěnou práci skauta v NHL.

Momentálně stále působí coby skaut Dallasu Stars. Kombinace těchto dvou funkcí by byla nejspíš časově nereálná. Je to škoda, protože tento muž hokeji skutečně rozumí jako málokdo.

Zdroj: Český hokej

Reklama

Extraliga

Velká rána pro Vítkovice! Dres ostravského celku již nebude nadále oblékat Alexej Solovjev. Do jakého klubu míří?

Alexej Solovjev již nadále nebude moci pokračovat v organizaci HC Vítkovice Ridera. Kvůli mimosportovním záležitostem a politickému dění v Evropě je bohužel pro ostravské fanoušky nucen Rideru opustit.

Publikováno

dne

Alexej Solovjev již nadále nebude moci pokračovat v organizaci HC Vítkovice Ridera. Kvůli mimosportovním záležitostem a politickému dění v Evropě je bohužel pro ostravské fanoušky nucen Rideru opustit.

Solovjev přišel do Vítkovic na konci října minulého roku jako vcelku neznámý ruský obránce, konkrétně z organizace Avangardu Omsk.

Během sezóny 2021/22 Solovjev naskočil do 38 zápasů, ve kterých zapsal 28 kanadských bodů za 11 branek a sedmnáct asistencí.

Proč ale vlastně sedmadvacetiletý moskevský rodák, který si v minulosti prošel i juniorskými soutěžemi v USA, nemůže ve Vítkovicích pokračovat?

Na vině jsou administrativní záležitosti, konkrétně tedy udělování víz ruským občanům. Navzdory platnému kontraktu tak Solovjev s prošlým vízem nemůže v ostravském celku pokračovat.

Tím, že kvůli současné politické situaci v Evropě tedy není reálné, aby svou budoucnost spojil právě s Vítkovicemi, vrací se Solovjev do KHL. Jeho návrat už stihl potvrdit tým Sibir Novosibirsk.

„Je to velká škoda. Alexej Solovjev je kvalitní hráč, který byl pro nás v minulé sezoně jedním z klíčových. Všechny nás hodně mrzí, že když se nám podaří přivést a udržet takhle kvalitního hráče, najednou se objeví mimosportovní překážky, kvůli kterým u nás nemůže pokračovat,“ řekl v rozhovoru pro klubový web sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

„Ostrava a Vítkovice budou navždy v mém srdci. Odnáším si odsud jen ty nejlepší vzpomínky. Rozhodnutí nepokračovat bylo pro mě opravdu těžké. Na jedné straně jsem vždy v prvé řadě chtěl ukázat, že jsem hráčem, který může hrát stabilně KHL,“ doplnil Solovjev Šimíčkova slova.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Pardubice budou mít nejmodernější hokejovou halu v Evropě, slibuje Dědek. Takto vypadá projekt stadionu

Ambiciózní investor Petr Dědek, jenž má pod palcem dění v hokejovém klubu Dynamo Pardubice, představil na klubových stránkách projekt nové multifunkční arény, kterou chce ve východočeském městě vybudovat. Jak má vypadat a jaké bude mít parametry?

Publikováno

dne

Ambiciózní investor Petr Dědek, jenž má pod palcem dění v hokejovém klubu Dynamo Pardubice, představil na klubových stránkách projekt nové multifunkční arény, kterou chce ve východočeském městě vybudovat. Jak má vypadat a jaké bude mít parametry?

Dynamo Pardubice se nyní pyšní multifunkční arénou, která byla v aktuální modernizované verzi uvedena do provozu v roce 2001. Investor Petr Dědek však dělá maximum pro to, aby ve východočeském městě stála nejmodernější aréna v Evropě.

Ve středu dokonce Dynamo Pardubice na svých webových stránkách a klubových kanálech zveřejnilo projekt na nový stadion a informace o něm. Jako nejvhodnější lokalita pro stavbu nové arény byly vybrány pozemky v rámci areálu dostihového závodiště.

Kapacita nové arény by měla dosahovat 13 500 diváků na hokejové zápasy, pro koncerty by kapacita měla dosahovat 15 000 míst. Počítá se také s tréninkovou plochou, hotelem s restaurací a kongresovými sály či parkovacím domem, jenž má být současně novou tribunou pro dostihové závodiště.

„Součástí plánů je vybudování zázemí pro hokejovou akademii včetně ubytování pro mladé hráče a učebny. V areálu bude bazén, tělocvična, regenerační linka. Arénu plánujeme jako energeticky úspornou budovu s ekologickým provozem a využitím zelené energie. Takže už v plánech je zahrnutý ekonomičtější provoz, než má stávající Enteria arena,“ vyjádřil se Petr Dědek pro klubový web.

Dědek tvrdí, že stavba arény bude jeho soukromou investicí. Předpokládá se, že náklady se vyšplhají na 3-4 miliardy korun. Město Pardubice tedy nebude nic platit, naopak z celého projektu bude generovat příjmy.

Kromě hokeje bude v aréně možno pořádat tenistové turnaje ATP a WTA Tour, motokrosové závody či koňský parkur. Cílem je, aby hala žila celoročně. Její součástí má být také muzeum pardubického hokeje se síní slávy.

„Rádi bychom, aby v hale mělo své místo i muzeum Velké pardubické. Hokej a Velká pardubická, to jsou symboly města,“ má jasno Dědek.

Pro stavbu haly je prý nyní ideální příležitost. Počítá se, že potrvá tři roky, cílem je otevření na konci srpna 2025.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Třikrát a dost! Šampion Musil míří za další vyzvou do Pardubic za bráchou

Každá pohádka má svůj konec, stejně jako ta od Davida Musila, která se psala v dračím doupěti třinecké Werk Arény. Tam přišel urostlý bek před před pěti lety. Tenkrát se mluvilo o restartu jeho kariéry, neboť byla do té doby spjata v seniorské kategorii výhradně v zámořských týmech.

Publikováno

dne

Každá pohádka má svůj konec, stejně jako ta od Davida Musila, která se psala v dračím doupěti třinecké Werk Arény. Tam přišel urostlý bek před před pěti lety. Tenkrát se mluvilo o restartu jeho kariéry, neboť byla do té doby spjata v seniorské kategorii výhradně v zámořských týmech.

Během pěti let u Ocelářů si získal pověst možná nejspolehlivějšího obránce v extralize. S produktivitou se sice díval na své kolegy z uctivé vzdálenosti, ale pokud jste potřebovali ubránit výsledek, byla to pro Václava Varaďu jedna z prvních voleb.

STATISTIKY MUSILA V TŘINCI:
Základní část: 249 zápasů, 48 (5+43)
Play-off: 65 zápasů, 11 (3+8)
Celkem: 314 zápasů, 59 (8+51)

Není to ani ten typ hokejisty, který při každé příležitosti shodí rukavice nebo někoho rozmázne na mantinel. Své kilogramy uplatňuje především v osobních soubojích u mantinelu a před brankou, kde spolehlivě čistí prostor.

To nejcennější a nejdůležitější položku do statistik zapsal ale převážně s poslední sirénou v sezoně. V posledních třech dokončených sezonách zvedl nad hlavu Masarykův pohár, ještě předtím vybojoval s Třincem jednu stříbrnou medaili.

Během pětiletého angažmá v mistrovském klubu chytnul tu správnou slinu šampiona. Díky tomu se pravidelně prosadil v národním týmu, stejně jako tomu je v případě letošního světového šampionátu ve Finsku, kde bude jedním z hlavních pilířů defenzívy Kariho Jalonena.

BRÁCHA JAKO LÁKADLO

Aby klíčový úspěšný obránce vyměnil tak luxusní hokejovou destinaci jako je Třinec, to už musí mít nejspíš opravdu pádné důvody. U Davida Musila zásadní roli hned několik faktorů. 

Změna prostředí, nová výzva, zkusit něco nového, ale v poslední řadě je to taky jedinečná možnost si zahrát po boku svého bratra.

S bráchou budeme hrát v klubu společně vůbec poprvé a já se na to moc těším. Už jsme si spolu nedávno zahráli více zápasů na mistrovství, moc jsme si to užili, tak se těším, že na to navážeme nyní v Pardubicích,” řekl pro web Dynama úspěšný obránce.

Jeho rozhodnutí v tomto směru potvrdil i Dušan Salfický: „Samozřejmě tím, že zde hraje jeho brácha Adam, pro něj bylo o to jednodušší rozhodnout se přijít k nám do Pardubic,” řekl k jeho přestupu sportovní ředitel pardubického klubu.

Davida Musila čeká v pořadí šestá extraligová sezona v jeho kariéře. Poprvé však navlékne přes hlavu jiný dres, než ten s drakem na prsou. V Pardubicích se stane jedním z klíčových tahounů, kteří mají při stoletém výročí klubu dovést někdejší úspěšnou hokejovou značku zpátky na výsluní.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Dynamo Pardubice

Pokračovat ve čtení

Oblíbené