Reklama

Rekonstrukce kladenského stadionu v problémech! Kde budou hrát Rytíři?

Rekonstrukce kladenského zimního stadionu je v těchto týdnech v plném proudu. Časově limitovaná akce však hlásí první závažné problémy. Železobetonová konstrukce je v natolik havarijním stavu, že se zřejmě celá oprava stánku kladenských Rytířů protáhne až do extraligového ročníku.

Zdroj: Rytíři Kladno

Když se prakticky hned po postupu Kladna zpátky do Extraligy pustili pracovníci do rekonstrukce, všichni věděli, že by už v září měli Rytíři na tomto místě hrát Extraligu. Už tenkrát se však počítalo, že oprava střechy kladenského zimáku potrvá minimálně do září.

Potíž však byla v tom, že stav železobetonové konstrukce mohli statici posoudit, až bude střecha kompletně dole. 

Jsme pochopitelně zklamaní, ale je vidět, že dřívější používané technologie byly zkrátka jiné, než jsme dnes zvyklí. Ale až takovou komplikaci jsme nečekali,“ uvedl pro Kladenský deník Jiří Chvojka, jednatel Sportovních areálů města Kladna a náměstek primátora.

A dodal: „Zatím není možné cokoli sdělit, pouze to, že problém nastal a je potřeba ho vyřešit. Byli přizváni statici, jak ze strany investora, zhotovitele,9 i nezávislý statik, kteří hledají nejschůdnější a nejrychlejší řešení. Více budeme vědět nejdříve příští týden ve středu 23. června po kontrolním dni,“ informoval Chvojka.

Samotný klub tahle situace staví do nepříjemné situace. 10. září mají Rytíři podle extraligového losu přivítat v domácím prostředí Vítkovice. Ačkoliv ještě nejde určit, o kolik času a peněz se rekonstrukce stadionu protáhne, tyhle představy jsou jistě dost nepravděpodobné.

Minimálně přípravné zápasy už vedení Rytířů definitivně přesouvá, pak budou čekat na další zprávy. Pokud se rekonstrukce do začátku Extraligy nestihne, musí Kladno hledat jiné alternativy.

Jedou z nich je výměna pořadatelství se soupeři. Že by například úvodních deset kol odehráli Rytíři venku. Zachytit úvod sezony bude však pro Kladno velmi důležité, proto se podle slov tiskového mluvčího klubu Lukáše Jůdla tahle možnost moc nelíbí.

Je možné, že bude Kladno hledat azyl v některé z jiných arén v okolí. Problém však je, že musí stadion splňovat extraligové parametry. I když v tomto případě by udělení nějaké té výjimky asi zase takový problém nebyl.

Jak řekl ČTK Lukáš Jůdl, je předčasné dělat v současné době nějaké závěry: „Nějaké resumé by se mohlo objevit v červenci. Je třeba brát v potaz, že rekonstrukce probíhá vlastně teprve měsíc a půl. Pořád je tu ale i ta možnost, že se vše stihne nebo bude potřeba řešit jen dny či týdny, ale nikoliv měsíce.

Zdroj: Tipsport Extraliga, ČTK, Kladenský deník

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené