Prezident Hašek? Snad nebude řídit stát jako svou zkrachovalou firmu Dominátor!

Že byl Dominik Hašek skvělý hokejový brankář, o tom není potřeba se příliš rozepisovat. Právě on byl jedním z hlavních strůjců zlatého Nagana v roce 1998. Od konce kariéry však sbírá v mnohem větším počtu především záporné reakce.

Zdroj: e15.cz

Dominik Hašek je zarputilým a cílevědomým člověkem. To se mu dá přičíst ke cti. Nebýt těchto vlastností, tak by se na kariérní vrchol v podobě mnoha let v brankovišti slavné NHL nikdy nedostal.

Občas se stane, že profesionální sportovec po konci kariéry neví, co se životem. Rysy tohoto stavu lze sledovat i u nositele legendárního brankářského čísla 39. To by možná bylo pochopitelné. Nad některými jeho činy však člověku nezbývá než kroutit hlavou.

Nejdříve se snažil prorazit se značkou oblečení Dominátor. Ta poprvé spatřilo světlo světa v roce 1998. Výsledek? Za celou dobu desetileté činnosti se nepřehoupla do kladných čísel. Milionové ztráty ročně znamenaly ukončení činnosti firmy.

Následoval incident z roku 2003, kdy při in-line hokeji Hašek v dresu týmu Bonfire zbil hokejkou soupeře. Toho se zlomeným nosem, pohmožděnou krční páteří a otřesem mozku musela odvést sanitka. Věc byla projednávána u soudu, Hašek odešel “pouze” s dvouletým zákazem činnosti a pokutou 2000,- Kč od svazu in-line hokeje. Hašek zcela bez uzardění tvrdil, že na protihráče spadl. Svědci však viděli slavného brankáře obouruč v amoku mlátit napadeného, a to hokejkou zezadu do krku a hlavy.

Hašek se pak znovu pustil do podnikání. Společnost DM Life měla za úkol prorazit na trhu energetických nápojů se značkou Smarty. Všichni si pamatujeme Haškova trapná videa a další příspěvky na sociálních sítích, které byly všem normálně smýšlejícím lidem pro smích. Prorazit se mu tedy podařilo spíše na poli cirkusových vystoupení, nikoliv v oboru požadovaném.

Kandidatura na prezidenta České republiky je pak již pouhou třešničkou na dortu hloupých Haškových rozhodnutí.

“Nepochybuji o tom, že funkce prezidenta je velmi zodpovědná, takže pokud bych to měl brát z této strany, tak bych byl výborný,” potvrdil Hašek v rozhovoru pro Radio Impuls. Zároveň posluchačům prozradil, že politiku “studuje” až tři hodiny denně. Pilný to student. Škoda, že mu tak nešla v minulosti angličtina, kterou se pořádně nenaučil ani po dvaceti letech v zámoří.

„Člověk musí voliče přesvědčit. Já lidi přesvědčit umím. Svými názory, svým charisma,” vypočítává silné důvody, proč by měl volič dát hlas zrovna jemu.

Jeho jméno by mohlo být na kandidátce v roce 2023. Je otázka, co chytrého do té doby Hašek znovu vymyslí.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To je snad myšlenka a titulek z 1.4. Ne ? To snad nikdo normalní nemuže myslet vážně?! To je to samé jak někteří by chtěli Jágra prezidentem 😁😁😁

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.