Spojte se s námi

Fotbal

Představení týmů MS: Ghana s „nahostovanými“ hráči budí respekt

Ghana letí na turnaj i díky několika změnám občanství se zajímavým evropským kádrem. Ve společnosti Portugalska, Uruguaye a Jižní Koreji může pomýšlet na postup, spolu se Senegalem má z afrických zemí největší šanci.

Publikováno

dne

Ghana letí na turnaj i díky několika změnám občanství se zajímavým evropským kádrem. Ve společnosti Portugalska, Uruguaye a Jižní Koreji může pomýšlet na postup, spolu se Senegalem má z afrických zemí největší šanci.

Brankáři

V bráně nemají Ghaňané jasnou jedničku. Joe Wollacott z třetiligového anglického Charltonu Athletic byl u postupu z náročné kvalifikace, v nominaci však není. Ve švýcarském St. Gallenu se každopádně daří Lawrence Ati Zigimu, tudíž se počítá s ním.

JménoKlub
Manaf NerudeenKAS Eupen
Danlad IbrahimAsante Kotoko
Lawrence Ati ZigiSt. Gallen

Obránci

Na levé straně obrany to bude mezi Gideonem Mensahem a Abdul-Rahmanem Babou. První zmíněný asi dostane přednost, jelikož hrál v minulosti důležité zápasy a zároveň nyní nastupuje v Ligue 1 za Auxerre.

Střed obrany aktuálně kope v Premier League. Občanství si kvůli turnaji změnil Mohamed Salisu ze Southamptonu, po jeho boku uvidíme dlouholetou oporu reprezentace Daniela Amarteyho z Leicesteru.

Pravý bek Denis Odoi si užívá pohádku Brugg v Lize mistrů a v sestavě by neměl chybět. V případě horší formy ho může zastoupit Tariq Lamptey, jenž si též změnil občanství. V Brightonu ale letos zatím moc nehraje.

JménoKlub
Denis OdoiClub Bruggy
Tariq LampteyBrighton
Alidu SeiduClermont
Daniel AmarteyLeicester City
Joseph AidooCelta Vigo
Alexander DijkuŠtrasburg
Mohammed SalisuSouthampton
Abdul-Rahman BabaReading
Gideon MensahAuxerre

Záložníci

Hlavním držákem zálohy je opora Arsenalu Thomas Partey. Po dvou průměrných sezónách nyní ukazuje, proč ho Gunners přivedli. Má dynamit v noze, ale v první řade defenzivní kvality, jaké málokterý africký hráč.

Vedle něj si o premiéru v základu říká Salis Abdul Samed. Francouzští Lens jsou překvapením tohoto ročníku Ligue 1, podíl na tom má i Samed. Ve 22 letech dostal první pozvánku, avšak výkonnostně má i na základ.

Na pozici desítky nemůže operovat nikdo jiný než Mohammed Kudus. Za Ajax vstřelil pět ligových branek, v Lize mistrů se chlubí bilancí 4+2. Ve 22 letech latí za jednoho z největších talentů evropského fotbalu.

JménoKlub
Andre AyewAl-Sadd
Thomas ParteyArsenal
Elisha OwusuKAA Gent
Salis Abdul SamedRC Lens
Mohammed KudusAjax Amsterdam
Daniel Kofi KyerehFreiburg

Útočníci

V útoku je velkým problémem slabá produktivita všech nominovaných. Netýká se v podstatě pouze Osmana Bukariho, který si výborně vede v CZ Bělehrad. Pravé křídlo by tedy měl mít pod palcem.

Vzhledem k absenci střelce se nabízí do útoku Iňaki Williams. Zatím nastoupil za Ghanu jen dvakrát (taktéž si změnil občanství), na druhou stranu má četné zkušenosti z La Ligy a rozhodně i čich na góly.

Levou stranu bude brousit pracovitý Jordan Ayew. Byť na útočníka není zrovna gólový, v Crystal Palace si váží jeho práce pro tým a on ve 31 letech stále pravidelně hraje. A reprezentace se na něj spoléhá dlouhodobě.

JménoKlub
Daniel Barnieh AfriyieHearts of Oak
Kamal SowahClub Bruggy
Issahaku Abdul FatawuSporting Lisabon
Osman BukariCZ Bělehrad
Iňaki WilliamsAthletic Bilbao
Antoine SemenyoBristol City
Jordan AyewCrystal Palace
Kamaldeen SulemanaStade Rennais

Ideální sestava:

Ati Zigi
Mensah – Amartey – Salisu – Odoi
Partey – Samed – Kudus
Ayew J. – Williams – Bukari

Tip na umístění: základní skupina

Zdroj: FIFA, Transfermarkt, Ghana FA

Reklama

Oblíbené