Spojte se s námi

Fortuna liga

Pelta promluvil! Proč pustil opory Jablonce do pražských S a čeho chce docílit?

Zveřejněno

dne

Přítomnost novinářů moc nevyhledává. Šéf fotbalistů Jablonce Miroslav Pelta ale pro klubový web udělal výjimku a rozpovídal se o finanční situaci severočeského klubu.

Miroslav Pelta objasnil důvody, proč odešly opory Jablonce do pražských S. zdroj: fkjablonec.cz

Ačkoliv má Jablonec za sebou působení v Evropské lize, ve které v konfrontaci s Astanou, Rennes a Dynamem Kyjev získal pět bodů, finančně si příliš nepolepšil. Pelta je totiž stíhán Policií ČR za zneužití sportovních dotací v době, kdy byl ještě předsedou Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Spolu s ním je obžalovaná i bývalá náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová.

„Je nutné si říct, že jablonecký klub je od 3. května 2017 zatížen tím, že majitel klubu je stíhaný Policií České republiky. Moje zatčení a obvinění se projevilo v tom, že příjmy z reklamy do klubu se nám snížily minimálně o padesát procent. Nebýt toho, že jsme účastí v Evropské lize získali nemalé finanční prostředky, tak jsme měli velké provozní problémy z hlediska svých závazků vyplývajících z uzavřených smluv. To je fakt,“ prozradil Pelta.

„Firmy, které s námi spolupracovaly, ve většině případů snížily příspěvek nebo neprodloužily smlouvu. Akcionáři firem řekli, že do doby, než bude objasněna situace okolo mě, tak přeruší podporu klubu. Je to věc velmi nepříjemná, ale my s touto skutečností musíme pracovat i do budoucna, jelikož kauza není u konce,“ dodal.

David Lischka přišel do Jablonce z Hlučína jako dorostenec. Zdroj: fkjablonec.cz

Nabízí se tak otázka, zda odchody Lukáše Masopusta do Slavie a dua Matěj Hanousek – David Lischka do Sparty souvisí právě s nepříliš stabilní finanční situací klubu.

„Vzhledem k tomu, že kauza s mým vyšetřováním nás poznamenala na straně příjmů do klubu, musíme uvažovat tak, že zásadní pro jablonecký fotbal je ekonomická stabilita. Pracujeme na tom, abychom měli i nějaký finanční polštář, dokud není u konce mé vyšetřování,“ vysvětlil Pelta, který konkrétněji promluvil o situaci kolem Lischky.

„Davida jsme získali z Hlučína jako hráče mládeže do dorostu. A v momentě, kdy dostaneme nabídku ze Sparty v těch objemech, o kterých se mluví, tak to pro nás byznysově dává smysl. A ani nechci bránit hráčům, když mají možnost jít do takového klubu,“ poukázal majitel Jablonce, který potvrdil, že pokud by přišla adekvátní nabídka na Michala Trávníka, akceptoval by ji.

Petr Rada je před podpisem nové smlouvy s Jabloncem. Zdroj: fkjablonec.cz

Zároveň připustil, že je blízko prodloužení kontraktu s hlavním trenérem Petrem Radou. „Trenér Rada tady udělal kus práce a teď jsme jednali o prodloužení smlouvy. Momentálně se blížíme k dohodě. To je další důležitý moment. Chceme mu opět vybudovat mužstvo, které bude v České republice postrachem každého soupeře.“

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama