Reklama

Oktagon zná nového šampiona těžké váhy! Pirát ani Paradeiser překvapení nedopustili. Jak vypadaly ostatní zápasy?

Turnaj OKTAGON 25 nabídl vynikající podívanou a nejeden skvělý zápas. Navíc jsme se dozvěděli jméno nového šampiona těžké váhy.

Zdroj: Oktagon MMA

Turnaj odstartoval souboj Jakuba Bahníka s Izraelcem Ronem Beckerem. Očekávalo se, že zápas skončí v prvním kole a tak se také stalo. Po 48 vteřinách bylo po všem, když Bahník vyhrál na TKO.

Druhý zápas mezi Václavem Holotou a Danielem Hromkem museli rozhodovat bodoví sudí. Ti jako vítěze určili Holotu, kterému však nevyšlo první kolo. Začal dominovat až od toho druhého, přičemž Hromek postupně začal být unavený a nedokázal být tolik aktivní jako vítěz souboje.

S absolutním přehledem si pro vítězství došel František Fodor, který dokázal ukončit Tomáše Fialu v prvním kole. Celý zápas se odehrával v postoji, v němž byl Fodor sebevědomý, byl lehký na nohách a dokázal soupeře skvěle trefovat a čistým úderem na bradu dokázal Fialu poslat na zem, což zápas rozhodlo.

O dramatickou bitvu se postarali Rizlen Zouak a Marta Waliczek. Polská zápasnice sice měla jasnou převahu na signifikantní údery, nicméně Maročanka házela svou soupeřku často na zem a na konci třetího kola se jí zkoušela na zemi několikrát ukončit, až do konce zápasu hrozila armbarem. Na body však vyhrála Waliczek.

Na střídačku pro změnu v prvním kole dokázal porazit Zdeňka Polívku alžírský zápasník Abdel Rahmane Driai na submisi, po aktivním začátku z obou stran jej dostal na zem a kimurou jej donutil odklepat.

Prelims kartu uzavřel souboj Ronalda Paradeisera s Ardou Adasem. Slovenský zápasník takticky perfektně zvládl celý zápas a po všech stránkách dominoval, svému soupeři nedovolil prakticky nic. Sice na body, ale zcela jednoznačná výhra Paradeisera.

Vítěznou premiéru v Oktagonu si připsala Monika Chochlíková. Sympatická Slovenska se snažila být v zápase aktivní, soupeřka ji maximálně svazovala do klinčů a jednou doručila takedown, jinak ale zápas tvořila hlavně Chochlíková, která nakonec zvítězila na body.

Výhru na body si připsal také Pirát. Al Matavao předvedl v prvním kole, že v postoji může pořádně zatápět, jakmile jej ale Samuel Krištofič vzal ve druhém kole na zem, ukázala se největší slabina. Proto byl jasný cíl držet Al Matavaa na zemi i ve třetím kole a slovenský zápasník jej splnil na výbornou.

Duel Bojana Veličkoviče s Emmanuelem Dawou sliboval zajímavou podívanou a té jsme se víceméně dočkali. Zápas však trval jediné kolo, Veličkovič vyhrál poté, co Dawa nemohl do druhého kola kvůli poraněné noze nastoupit. Nutno zmínit, že Srb skvělými low-kicky působil Dawovi problémy v celém kole.

Očekávaný zápas Marka Bartla s Karolem Ryšavým nabídl od začátku vyostřenou bitvu. První kolo bylo jak na houpačce, většina se odehrála na zemi a oba zápasníci si neustále vyměňovali pozice a hrozili submisemi. Ve druhém kole dominoval na zemi Ryšavý a třebaže Bartl začal dobře třetí kolo v postoji, zbytečně jej přenesl na zem, kde byl Ryšavý lepší a dominantnější. Ryšavý tak zaslouženě vyhrál na body.

Hlavní zápas večera o titul těžké váhy obstarali Martin Buday a Kamil Minda. V prvním kole byl přesnější polský zápasník, stejně tak v tom druhém, než Slovák trefil Mindu přesně do nosu, což způsobilo Polákovi nepříjemnou bolest, s níž evidentně nebyl schopen pokračovat v zápase, tudíž spadl na zem, kde už Buday došel pro TKO.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené