Reklama

Odmítáme konstrukce pana Tvrdíka, zní odpověď ze Sparty

Pomalu se blíží návrat české nejvyšší fotbalové ligy a o všem se rozhodne na úterním grémiu LFA. V sobotu 9. 5. ale z ničeho nic zveřejnil kontroverzní Jaroslav Tvrdík provokativní Tweet, který nezůstal bez reakce.

Zdroj: www.sparta.cz

„Buďme upřímní, kdyby dnes Plzeň byla první a Sparta druhá, současné vedení LFA by ligu již bez diskuze s kluby dávno ukončilo,” napsal Tvrdík v sobotu na svůj Twitter. Za jeho výrok však přišla velká vlna kritiky.

„Pan Tvrdík byl dlouho v politice a naučil se tam i to, jak před volbami komunikovat. Včetně hojného používání argumentačních podpásových faulů. Především myslím to vyvolávání iracionálního strachu v souvislosti s koronavirem. Politici dobře vědí, že strachem a panikou se to jejich obecenstvo formuje nejlépe,” odpověděl generální ředitel Sparty František Čupr.

„Naše reakce je jasná. Odmítáme konstrukce pana Tvrdíka. Ligu bychom chtěli dohrávat, i kdybychom byli první nebo druzí, protože jsou pro to podmínky. Riziko komplikací pro hráče je nyní tak malé, že se skoro nedá vyčíslit. Jde o promile. A navíc – tady jde i o další věci. Fotbal musí minimalizovat ztráty a ukázat svou životaschopnost i kvůli budoucnosti, která nebude vůbec snadná.”

„Jaroslav Tvrdík si dost protiřečí. Na jedné straně opakovaně a s velkou starostí mluví o ochraně zdraví hráčů a vzápětí sarkasticky řekne, že pokud by Plzeň byla první a Sparta druhá, tak se liga ukončí a nikdo to dál nebude řešit.”

„Za touto myšlenkovou konstrukcí je vidět způsob jeho uvažování. To, že u něj jde čistě o vypočítavost pramenící ne ze strachu z viru, protože ten je v současné situaci iracionální, ale nejspíš ze strachu z toho, že Slavia ještě může přijít o první místo v tabulce,” zakončil generální ředitel Sparty.

Slavia však i přes výrok Jaroslava Tvrdíka hodlá v úterý zvednout ruku pro prodloužení soutěže, má však celou řadu výhrad a podmínek. Celý výrok a podrobnosti najdete na Twitter účtu Jaroslava Tvrdíka.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Pan Tvrdik je jen zkrachovalej politik a vlez do prdele Čině. Rad se budu koukat jak Plzen pomalu zmenší naskoka nakonec pujde před Slavii. Co asi bude říkat pak a co se bude vymlouvat. Myslim že už toho zničil dost a se Slavii to nebude jinak. Je to blb.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

PSG překonalo nabídku Chelsea, za rekordní peníze si přivede Achrafa Hakimiho

Fotbalový velikán z Parku princů projevuje na přestupovém trhu zvýšenou aktivitu. Ve snaze konečně vyhrát Ligu mistrů a vrátit se zpět na první místo Ligue 1 jeho bohatí majitelé opět sáhnou do kapsy pro rekordní částku.

Vlastní góly brankářů? Donedávna nikdo, během skupin Eura rovnou tři

Když se stane něco na velké akci, často je to na dlouhou dobu naposledy. Jinak je tomu v případě letošního počinu brankářů na Euru. Ti totiž rozjeli trend vlastních gólů, z nichž hlavně ten poslední byl malinko kuriózní.

Čtvrtý Čech v Premier League? Burnley poslalo nabídku na Pavlenku

Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Matěj Vydra, to jsou čeští hráči, kteří v poslední sezóně nastupovali v Premier League. V nové sezóně by mohl alespoň jeden Čech přibýt, spekuluje se o Jiřím Pavlenkovi.
Reklama