Reklama

Obrovský problém pro Slavii. Na Feyenoord a Spartu bude mít jediného klasického stopera, zranil se i Takács

Pondělní vyšetření Ladislava Takácse odhalilo trhlinu svalu, která jej dostává ze hry na více než měsíc. Slavii tak čekají dva extrémně těžké týdny bez klíčových obránců.

Slavii se úplně rozpadla obrana. Před zářijovou reprezentační pauzou se zranila stoperská jednička Ondřej Kúdela, den nato klub opustila dvojka v podobě Davida Zimy.

A aby toho nebylo málo, v utkání s Unionem Berlín Aiaham Ousou srazil Tarase Kačarabu, jenž musel následně střídat kvůli zranění v oblasti hlavy a chybět bude čtyři až šest týdnů.

Na zápas s Bohemians tak Jindřichu Trpišovskému zbývali pouze tři hráči schopni zahrát ve středu defenzivní linie. Vedle Ousoua ještě univerzálové Ladislav Takács a Tomáš Holeš.

Nastoupili všichni tři (Holeš na postu defenzivního záložníka), už po dvaceti minutách však musel český reprezentant putovat hlouběji do pole. Takács si totiž natrhl sval a nebyl schopen pokračovat.

Slavia zápas i přes zásah do obrany zápas zvládla a vyhrála 5:1, fanouškovskou euforii však trochu ztlumily nové pondělní informace ohledně zdravotního stavu Takácse.

„Pondělní vyšetření magnetickou rezonancí v ÚVN ve Střešovicích u Laca Takácse bohužel potvrdilo trhlinu ve svalu. Laco se bude moci vrátit k tréninku nejdříve po zhruba měsíčním klidovém režimu, kdy bude v péči fyzioterapeutů. Přejeme brzké uzdravení,” zní oficiální vyjádření pražského celku.

Na zápasové vytížení tak bude Takács připraven okolo začátku listopadu. Do té doby by se měli vrátit Ondřej Kúdela a David Hovorka, kteří už se vracejí do tréninku. Nyní je tak vše na dvojici Holeš – Ousou.

Sešívané v následujících dnech čeká pohárové utkání s Velvary, ligový duel s Hradcem Králové, poté Evropská konferenční liga, kde změří síly s Feyenoordem a následně už derby se Spartou. Pak přijde reprezentační přestávka.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tím pádem si Laco asi letos už moc nezahraje a vzhledem k jeho náchylnosti ke zraněním by se s ním v zimním přestupním období měla Slavie rozloučit a poohlédnout se po vysokém a odolnějším stoperovi. Co třeba vytrejdovat Laca za Škodu?:-)
    Matně si vybavuji prakticky stejnou situaci z loňska, kdy naskočil – tuším – po zranění Hovorky a během prvních dvou – tří zápasů si přivodil svalové zranění, které ho vyautovalo na déle než měsíc. Hráč je to možná velice dobrý, urostlý, ale mít tělesnou schránku jako Rosický je u stopera na pytel.

  2. Jestli ani tu to Slavii zdecimovanou a rozcupovanou obranou Sparta již doma na Letné neporazí tak je to na okamžitou hodinovou výpověď přeplácených darmojedu Rosických tak samotného trenéra s asistenty !!

  3. Trpiš zas nějakýho stopera vyrobí. Rudá cháska doufá, že jim to pomůže, ale proti spartě může hrát stopera třeba Standa Teclů a bude to stačit. A v béčku má Slavia lepší stopery než sparta v áčku 🤭.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené