Nezmar v odposleších v kauze Berbr? Bavili jsme se o nominaci rozhodčího Ardeleánu na náš zápas, tvrdí

Kauza Berbr stále otřásá fotbalem v České republice. Nyní se k ní vyjádřil pro Seznam Zprávy bývalý sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar, jehož rozhovor s Berbrem prý má být v materiálech při vyšetřování.

Zdroj: slavia.cz

Jan Nezmar a práce ve FAČRu? Kdepak. Bývalý sportovní ředitel Slavie totiž tvrdí, že některé věci ve fotbalovém prostředí nejsou kompatibilní s jeho náhledem na to, jak žít a fungovat.

Musel se v ně ale naučit fungovat a to zvládal díky tomu, že si stanovil hranice, které nepřekročí. Práci na svazu navíc vnímá jako fotbalovou politiku, což dělat nechce.

V Liberci se jej to prý tolik netýkalo, ale ve Slavii, protože měla větší ambice a jedná se o větší klub, už tomu však bylo jinak. Kauzu okolo Berbra pak vnímá jako zrcadlo, v čem lidé museli fungovat.

„S Romanem Berbrem jsem se potkával tak pětkrát do roka, možná jednou měsíčně jsme si zavolali. Probírali jsme různá témata: reprezentaci, termínové listiny, juniorky ve třetí lize… Lidé mají kolikrát pocit, že ten, kdo se s ním kdy potkal, musel jet nutně na červenou, ale tak to není,“ nechal se slyšet.

Dle svých slov se pohyboval v šedé zóně, která v českém fotbale funguje a prý nemá právo se zapojit do nových struktur. Navíc se k němu doneslo, že jeden ho rozhovor s Romanem Berbrem je předmětem vyšetřování.

„S Romanem Berbrem jsme se bavili o nominaci rozhodčího Ardeleánu k našemu utkání s Olomoucí. Bylo to tenkrát těsně před rozehráním nadstavbové části ligy. Petr Ardeleánu je všeobecně považován za hodně proplzeňského rozhodčího. Takže ve Slavii vznikla z jeho nominace docela panika,“ přiznal.

Co přesně ale v rozhovoru řekl a co v něm padlo, si již nepamatuje. Zároveň řekl, že takové debaty o delegaci rozhodčích s Berbrem rozhodně nebyly běžné. Pouze chtěl, aby Slavii nebylo ublíženo, což je šedá zóna, o níž mluvil.

Vyloučil také spekulace, že by snad někdy někoho jakkoliv uplácel. Nicméně se jedná o zajímavý pohled, který rozhodně o lecčem vypovídá.

Zdroj: Seznam Zprávy

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To nemůže být pravda. Žádný rozhodčí nikdy Plísni nepomáhal ani ji nebyl jinak nakloněn. Novák ,Míra a podobní viděli připískávání jen Spartě.

  2. Jo pomalu to leze ven jsem si jist,že téměř většina týmů I a II ligy Čfl a Msfl včetně divizí se někdy zapletla se sudími s Berbrovi rozsáhlé sítě přisluhovačů.Jednou to někdo sepíše a bude to bestseler.Ivánku kamaráde to byl slabý odvar,ale může to posloužit,jako první díl filmového seriálu o české fotbalové mafii.Dalo by to minimálně tolik dílu,jako Ulice.Italská kamora je proti tomu co se tady dělo a kolik je v tom namočených lidí jen řídký odvar.I sponzoři věděli kam část jejich lovosic směřuje a nebyla to mládež.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velká strategická bitva je u konce. Jak dopadla Velká cena Španělska?

Lewis Hamilton nebo Max Verstappen? Mercedes nebo Red Bull? Asi takto by se dal vyjádřit nejen průběh závodu, nýbrž i celý závodní víkend. Kdo nakonec vyhrál a jak Velká cena Španělska dopadla?

Je tady anketa Hokejista sezony! Kdo si odnese prestižní ocenění v Tipsport Extralize?

Tradice je tradice, přes to vlak prostě nejede. Extraligové sezoně 2020/2021 definitivně odzvonilo, tudíž je kromě její rekapitulace taky nejvyšší čas vyhlásit ty nejlepší.

Kterým hráčům v české lize končí smlouva? Plavšič, Jovovič či Kliment si můžou hledat nové kluby

Ve FORTUNA:LIZE končí toto léto smlouva hned několika hráčům. Ti už jsou od zimy svolní hledat si nové angažmá, kam by se od 1. července přesunuli zadarmo. A letošní výběr nabízí dost kvalitních fotbalistů.