Napomohl Královec úmyslně triumfu Sparty ve finále poháru? Před zápasem se domlouval s Berbrem

Kauza kolem Romana Berbra se rozjela v říjnu, první týdny byly kruté. Po té vše lehce utichlo, teď ale celá situace začíná nabírat obrátky. Pokud vám bylo divné, proč ligové kluby mlčí a nechtějí vymýtit ďábla z fotbalového prostředí, nabízí se myšlenka, že v českém fotbale nezůstal čistý téměř nikdo.

rozhodčí By Laia Solanellas, CC BY 2.0
Zdroj: Laia Solanellas | CC BY 2.0

Že měl Roman Berbr dlouhé prsty, víme všichni. Že dokázal cokoli ovlivnit dle své potřeby, je známo také. 1. července měl třeba velký zájem o finále domácího poháru.

V utkání vyhrála Sparta 2:1, ovšem zápas ovlivnila velice kontroverzní situace. Hráč Sparty Martin Frýdek se prošel po hrudi Tomáše Malinského, za svůj čin obdržel ale jen žlutou kartu. A to i přesto, že kolega od systému VAR Královcovi doporučil, aby se šel na monitor podívat a svoje rozhodnutí přehodnotil.

43letý Královec si však trval na udělení žluté karty. Letenští tak pokračovali v plném počtu, utkání nakonec vyhráli a na úkor Liberce se dostali do Evropské ligy.

Komise označila Královcův verdikt jako chybný, on sám svou hrubou chybu přiznal. Do konce sezony už tedy do utkání nasazován nebyl, od nového ročníku je ale vesele nasazovaný dál. Takže se ve výsledku vůbec nic nestalo.

A jak je v celé věci zainteresovaný Roman Berbr? Web efotbal.cz se dostal k policejní dokumentaci, kde se uvádí, že už devět dní před finále volal Berbr místopředsedovi komise rozhodčích Martinu Wilczekovi.

Zajímala ho jediná věc – kdo byl nominován na finále poháru. Wilczek oznámil, že nasadili „naši jedničku”, kterou je mezinárodní sudí Pavel Královec.

Místopředseda FAČR nezahálí a ihned vzápětí vytáčí Pavla Královce s tím, že se má u něj zastavit. O tři dny později volá Berbr Královcovi znovu a do telefonu říká: „Jenom jednoduše, jenom jednu politickou věc potřebuju, jo? Ty to pochopíš. V pondělí byl za mnou Pepa Krula.”

Josef Krula je bývalým rozhodčím, následně byl členem komise rozhodčích, nyní je pracovníkem pražské Sparty.

U Berbra se Krula zastavil v pondělí 22. června, tedy v den, kdy Berbr volal Wilczekovi a zjišťoval, kdo bude pískat finále. Je tedy možné, že plánovaná schůzka Berbra s hlavním rozhodčím neproběhla a proto dostal instrukce po telefonu.

Na výše zmíněnou Berbrovu prosbu Královec odpovídá, že to chápe. A Berbr pokračuje: „Jenom ho potřebuju, ho pozdravuj potom. A ze zbytku udělej suchej hajzl.”

Královec kontruje slovy že „jim to nedělá problém”. A jedním dechem dodává: „Ať mají o čem psát.”

Jaký pohled na celou situaci si uděláte, je zcela na vás. Z kontextu však vyplývá, že si Berbr po schůzce se sparťanským zástupcem Krulou zjistil, kdo píská finále a toho instruoval slovy: “Potřebuju od tebe politickou věc.” S odkazem na to, že za ním byl sparťanský bafuňář Josef Krula.

Ten se samozřejmě celé situaci brání. “Nevím o tom, že bych měl být zmíněn v nějakém vyšetřovacím spisu. A víc celou věc nebudu komentovat,” okomentoval stroze celou kauzu Krula.

Zdroj: seznamzpravy.cz, efotbal.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. No a již se nám to začíná dostávat na povrch……. když jsem zde po finále Mol cupu psal že Sparta muže děkovat Kangovy a Královcovy tak mě místní zaslepenci Acs mohli “sežrat” ……… nedělám si žadné iluze a je více než jisté že v těch svinstvech jela zřejmě celá liga (asi kromě Teplic) Spartu Slavii nevyjímaje ☹

  2. Již jsem o tom rovněž psal a to v souvislosti,jak tam pan Rosický pobíhal od radosti po hřišti a objímal hráče.Nechápal jsem musel přece dobře vědět,že mu pan Chovanec a pan Berbr tu výhru zajistili.Vrcholem je,že pan Královec takhle rozhodl spousty utkání v lize a poražení museli sklopit oháňky,aby si s něma nevytírali pravidelně.Nyní pan Malík udělal opět zkušeně známou fintu nesmí pískat do konce roku?Pan Královec by neměl pískat ,již nikdy a nikde natož na mezinárodní scéně.Prosím Vás hlavně ho vymažte s titulní stránky FAČR,kde právě tento podvodník nastavil svou tvář za účelem náboru nových rozhodčích(neuvěřitelná sviňárna).

  3. Mě to přijde tak,že Malík byl na ČAFRu úplný lízátko a všichni ho obcházeli nebo lže jak když tiskne a hraje blbího

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia Praha vs. Sigma Olomouc: Preview a tipy na sázení

Jedním ze šlágrů 15. kola Fortuna ligy bude beze sporu zápas první Slavie Praha se čtvrtou Sigmou Olomouc. O favoritovi utkání je samozřejmě jasno, Hanáci však nebudou chtít dát body zadarmo. Jak zápas dopadne a na co vsadit?

Neuvěřitelná smůla! Václav Černý hrál ve skvělé formě, ale přetrhl si křížový vaz. Jak dlouho bude chybět?

Obrovská smůla znovu potkala rodáka z Příbrami. Těžká zranění znatelně přibrzdila slibně rozjetou kariéru Vaška Černého v Ajaxu, po restartu v Twente se dostával do výborné formy, ale přišlo další vážné zranění.

Okénko minulosti: VAR by mu změnil kariéru, přiznává Pavel Chaloupka

Dnes je to běžná vymoženost – míč skončí v síti, asistent (dříve pomezní) zvedne praporek a odmává ofsajd. Gól by neměl platit. Všechno se však přezkoumá na videozáznamech a nakonec je trefa uznána.