Spojte se s námi


Fortuna liga

Miloš Bosančič: Kvůli nemoci to vypadá na konec profesionální kariéry. Gebre Selassie je ukázkový příklad

Třiatřicetiletý Miloš Bosančič prožil nejúspěšnější období své hráčské kariéry ve Slovanu Liberec, kde chtěl i pověsit kopačky na hřebík. To se bohužel nestane, protože je nucen ze zdravotních důvodů ukončit svou profesionální kariéru.

Publikováno

dne

Třiatřicetiletý Miloš Bosančič prožil nejúspěšnější období své hráčské kariéry ve Slovanu Liberec, kde chtěl i pověsit kopačky na hřebík. To se bohužel nestane, protože je nucen ze zdravotních důvodů ukončit svou profesionální kariéru. Bosančič se rozpovídal pro Ruik o svých zdravotních problémech, nebo i o tom, čemu by se chtěl věnovat po konci kariéry.

V listopadu 2019 jsi ukončil angažmá v srbském celku FK Rad, od té doby se nenaskytlo žádné angažmá. Proč jsi tam skončil a nenašel od té doby nový tým? 

Tak to muselo asi dopadnout, protože FK Rad je špatná organizace. Jsou tam finanční problémy a beru to jako obrovskou chybu, že jsem tam šel hrát. Samozřejmě jsem se chtěl vrátit k fotbalu co nejdříve, ale přišel Covid a nové angažmá se hledalo těžce.

Nechal jsem angažmá ve FK Rad za sebou a soustředil se na budoucnost. Hodně jsem trénoval, abych byl připravený do toho znovu naskočit, ale bohužel nové angažmá jsem nenašel. Myslel jsem ještě na zahraniční angažmá, ale bohužel Covid to hodně ovlivnil.

Prozradil jsi, že budeš nucen ukončit profesionální kariéru kvůli zdravotním problémům. Můžeš nám říct, jaké zdravotní problémy tě trápí? A myslíš si, že to je definitivní konec tvé kariéry?

Dostal jsem Crohnovu nemoc a snažím se dát nějak dohromady. Docházím na nějaké terapie, abych se dal do kupy, ale momentálně nejsem v pohodě. Snažím se bojovat a doufám, že to všechno dobře dopadne.

Konzultoval jsem svou situaci i s doktory, kteří mi řekli, že bych teoreticky mohl hrát, ale je to hrozně složitý. Dlouho jsem nehrál a neměl pořádnou tréninkovou zátěž. Teď je hlavně těžký dostat se do tréninku kvůli těm terapiím. Chtěl bych se vrátit k fotbalu, ale je to fakt složitý.

Už máš představu o tom, čemu by ses chtěl věnovat po konci hráčské kariéry?

Vypadá to bohužel na konec mé hráčské kariéry. Poslední rok jsem si dělal UEFA licenci B, takže bych se chtěl stát trenérem a doufám, že se mi zadaří. Myslím si, že potřebuješ mít štěstí v každé práci, takže doufám, že to půjde dobrým směrem. Takže teď mým cílem bude získat A licenci, a potom bych si chtěl najít nějakou práci, kde bych mohl začít trénovat.

Pokud mám správné informace, tak sis vyzkoušel nižší soutěž v Srbsku, během toho co jsi byl volný hráč. Dovolí ti zdraví aspoň nastupovat v amatérském fotbale?

Ano, hraju tady pátou ligu v Srbsku. Vůbec netrénuji, odehraju o víkendu zápas, a to je vše. Každopádně se cítím dobře. Je to pro mě zajímavý a hlavně se cítím dobře. Jako na známého hráče se na mě chodí koukat i dost lidí, takže mám z toho radost a baví mě to.

Během tvé kariéry jsi nastupoval za oba bělehradské velkokluby, Liberec, nebo sis vyzkoušel působení v Ázerbajdžánu a Asii. Jak by si zhodnotil svou kariéru? A udělal by si zpětně něco jinak?

Hrál jsem za Partizan nebo Crvenou Zvezdu, ale vyzkoušel jsem si i působení v Ázerbajdžánu nebo Asii. Byla tam spousta chyb, ale to se nedá nic dělat i to patří k fotbalu. O všem jsem si rozhodl sám, nikdy jsem nikoho neposlouchal, co se týká fotbalové i životní stránky. Já jsem prostě takový, každého si vyslechnu, ale stejně si to udělám po svém.

Možná to je chyba, ale já jsem prostě takový. Ale nejlépe jsem se cítil v Liberci, kde jsem strávil pět let. Líbilo se mi tam po fotbalové i životní stránce. Je to prostě moje srdeční záležitost. Možná byla chyba, že jsem při svém posledním působení v Liberci neprodloužil smlouvu a nedohrál tam kariéru. Ale to se nedá nic dělat, rozhodl jsem se pro Ázerbajdžán a čas už se nedá vrátit zpět

Bohužel v letošní sezóně se Slovanu zatím příliš nedaří. Co zatím říkáš na výkony a výsledky?

Ano, Liberec pořád sleduju na internetu nebo v TV. Teď vyměnili trenéra a přišel tam pan Kozel, který byl vlastně mým vůbec prvním trenérem v Liberci. Podle mě se jedná o dobrého trenéra i člověka. Zaregistroval jsem, že otočili zápas s Boleslaví. Každopádně to bohužel vypadá, že Liberec asi nebude hrát o poháry. Ale určitě nebudou hrát o záchranu, protože to tam lidé z vedení klubu nedopustí.

Do Liberce se vrátil tvůj bývalý spoluhráč Theo Gebre Selassie. Co říkáš na jeho návrat do Liberce?

Theo je vynikající kluk i fotbalista. Momentálně se sice nedaří, ale není to vina Thea. On je právě ten typ hráče, který pomůže týmu k lepším výsledkům. Je ukázkovým příkladem toho, jak by měl vypadat profesionální hráč.

Reklama

Fortuna liga

Slavia si pro fanoušky nachystala překvapení. Na každém domácím utkání bude hrát nová skladba složena přímo pro klub

Speaker kotle pražské Slavie, Lukáš Strašák Vala, oznámil na twitteru novinku, která určitě udělá radost všem fanouškům vedoucího mužstva české ligy. O co přesně se jedná?

Publikováno

dne

Speaker kotle pražské Slavie, Lukáš Strašák Vala, oznámil na twitteru novinku, která určitě udělá radost všem fanouškům vedoucího mužstva české ligy. O co přesně se jedná?

Česká nejvyšší liga se pomalu ale jistě blíží ke konci se svou základní částí. Do jarní fáze sezony nejlépe vstoupila pražská Sparta, která od začátku roku ještě neprohrála a dokonce srovnala bodový stav právě s fotbalisty Slavie.

Naopak výkony stále ještě vedoucího celku jsou jako na houpačce a především při venkovních střetnutí se velmi trápí.

Od začátku jara venku nedokázali mimo svůj domácí stadion zdolat Liberec, České Budějovice, ani Teplice. Díky těmto kolísavým výkonům máme jistotu, že zbytek sezony nám tak dozajista nabídne skvělou podívanou.

Fotbalisté Slavie budou v této fázi o to více potřebovat podporu svých fanoušků a právě ti si i pro zbytek návštěvníků Fortuna areny nachystali překvapení, o které se postaral speaker slávistického kotle, Lukáš Strašák Vala.

Ten na svém twitteru sdělil pro fanoušky klubu příjemnou novinku. Na každém domácím utkání bude před jeho začátkem hrát nová skladba, která je složena přímo pro Slavii.

První skladba bude puštěna před utkáním proti Sigmě Olomouc, čímž se spustí projekt, který Strašák nazval jako “Slávistická hudebka “.

Oslovil jsem kapely, hudebníky a další slávisty z kulturního světa, aby vytvořili song o Slavii. Odezva byla klasicky slávistická – skvělá.

Na každém domácím ligovém zápase se tak můžete těšit na premiéru nové skladby všech možných žánrů o našem klubu. Začínáme už v sobotu! ” uvedl na svém Twitteru.

Uvidíme tedy, kolik skladeb si ve spolupráci s hudebníky nachystali a zda ta finální bude hrát třeba před posledním domácím utkání sezony, které jak fandové Slavie doufají, bude i se ziskem titulu.

Zdroj: Twitter

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Problémy pro Spartu? Krejčí opět zraněn, fanoušci letenských jsou vzteky bez sebe

Reprezentace, to je v poslední době pro fanoušky Sparty utrpení. Stává se už totiž poměrně tradicí, že si ze srazu nějaký důležitý hráč přiveze zranění. A teď to zřejmě padlo na Ladislava Krejčího.

Publikováno

dne

Reprezentace, to je v poslední době pro fanoušky Sparty utrpení. Stává se už totiž poměrně tradicí, že si ze srazu nějaký důležitý hráč přiveze zranění. A teď to zřejmě padlo na Ladislava Krejčího.

Mít hráče z vašeho klubu v reprezentaci je velká čest a jistě o to více poté národnímu týmu přejete. Ovšem s tím přichází i riziko zranění.

A to se u Sparty v poslední době stává poměrně často. Z reprezentačního srazu se v minulosti vrátil zraněný třeba Lukáš Štětina, Dávid Hancko, Jakub Pešek, Tomáš Čvančara nebo i Ladislav Krejčí.

A u posledního jmenovaného to hrozí znovu. 23letý, teď už stoper, nastoupil proti Polsku v základní sestavě a hned v první minutě hlavou otevřel skóre.

Česká reprezentace hraje dnes večer od 20:45 proti Moldavsku a Jaroslav Šilhavý by zřejmě vsadil na stejnou sestavu. Proto všechny překvapilo, když se v základní sestavě objevil místo Krejčího Václav Jemelka.

Následně to reprezentace dovysvětlila, když uvedla, že Ladislav Krejčí a Alex Král nejsou k dispozici ze zdravotních důvodů. A to samozřejmě rozlítilo fanoušky Sparty.

„Jeb*t repre,“ píší hromadně fanoušci Sparty. „Po jeho výkonnosti ve Spartě na stoperu jeho druhej největší problém… On fakt nevydrží 5 zápasů v kuse zdravej…,“ lituje příznivec letenských.

„To fakt není sraz kdyby někdo neskončil zraněný…,“ stěžuje si sparťanský fanoušek. „Tak snad je to u Krejdy jen viróza či nemoc,“ je trochu pozitivní další příznivec letenských.

Ztráta Krejčího by byla pro Spartu velkým problémem. I když na jaře na stoperu nejsou jeho výkony tak dobré jako dříve, stále má na tým velký vliv a je zejména do ofenzivy hodně platný.

Krejčí byl v létě jmenován kapitánem Sparty, jenže pásku na ruce si na podzim moc neužil. Takřka celý jej promarodil a odehrál jen 2 utkání. Právě skleněné tělo a tedy častá zranění jsou největším Krejčího problémem.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Anglický fotbal je trochu rychlejší česká liga, jeden souboj za druhým, myslí si Vaclík

Zahrál si v Česku, Švýcarsku, Španělsku a Řecku, nyní kope v anglickém Huddersfieldu. Tomáš Vaclík stále přidává nové kapitoly do knihy své bohaté fotbalové kariéry, tentokrát se rozpovídal o rozdílu mezi fotbalem v Anglii a Španělsku.

Publikováno

dne

Zahrál si v Česku, Švýcarsku, Španělsku a Řecku, nyní kope v anglickém Huddersfieldu. Tomáš Vaclík stále přidává nové kapitoly do knihy své bohaté fotbalové kariéry, tentokrát se rozpovídal o rozdílu mezi fotbalem v Anglii a Španělsku.

Tomáš Vaclík svou kariéru pořádně odstartoval v sezóně 2013/14, když se Spartou vychytal ligový titul. Tehdy netušil, že bude na minimálně devět let pro letenské poslední. Po roce a půl v rudém podepsal v Basileji.

Pro někoho překvapivý krok se extrémně vyplatil. Vaclík třikrát vyhrál ligu, jednou ligový pohár a třikrát se kvalifikoval do skupiny Ligy mistrů. Po čtyřech letech v létě 2018 Švýcarsko opustil a zamířil do španělské Sevilly.

„Je to úplně jiný styl fotbalu. Ve Španělsku, zvláště v Seville, jsme chtěli být dominantní na balónu. Ze 20 týmů La ligy jich chce 18 držet míč, nechce se ho zbavovat,“ řekl v podcastu Sparťanských Novin Tomáš Vaclík.

Sevilla dostala Vaclíka do povědomí celé Evropy. Stal se jedničkou klubu, byť při triumfu v Evropské lize v sezóně 2019/20 dělal dvojku a dostával přednost v lize. V roce 2019 byl dokonce vyhlášen nejlepším českým hráčem.

Nyní reprezentační gólman působí v Huddersfieldu. V zimě podepsal v druholigovém anglickém celku, který se v Championship bije o záchranu. Pro Vaclíka je bití se o přežití nová zkušenost.

„V Anglii je to hurá fotbal rychle nahoru, spousta soubojů, dlouhých balónů. Srážka, vstanu, další dlouhý balón, další srážka,“ pokračoval brankář reprezentace.

Vaclík je poprvé v situaci, kdy na něj létá hromada střel a on musí většinu z nich chytit. Ze 22. místa ztrácí na nesestupové příčky tři body, 21. Cardiff má navíc utkání k dobru. A sešup do třetí ligy by byla i z marketingového hlediska tragédie.

Zatímco Premier League je po technické stránce na vysoké úrovni, druhá nejvyšší soutěž je náročná silově a soubojově. K postupu i záchraně je potřeba se na sílu probít. To stejné čeká i Huddersfield.

„Takže Anglie je trochu rychlejší česká liga (smích). Ale styl fotbalu v Anglii a Španělsku je úplně jiný,“ dodal Vaclík.

Zdroj: Sparťanské Noviny

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené