Reklama

Miloš Bosančič: Kvůli nemoci to vypadá na konec profesionální kariéry. Gebre Selassie je ukázkový příklad

Třiatřicetiletý Miloš Bosančič prožil nejúspěšnější období své hráčské kariéry ve Slovanu Liberec, kde chtěl i pověsit kopačky na hřebík. To se bohužel nestane, protože je nucen ze zdravotních důvodů ukončit svou profesionální kariéru. Bosančič se rozpovídal pro Ruik o svých zdravotních problémech, nebo i o tom, čemu by se chtěl věnovat po konci kariéry.

V listopadu 2019 jsi ukončil angažmá v srbském celku FK Rad, od té doby se nenaskytlo žádné angažmá. Proč jsi tam skončil a nenašel od té doby nový tým? 

Tak to muselo asi dopadnout, protože FK Rad je špatná organizace. Jsou tam finanční problémy a beru to jako obrovskou chybu, že jsem tam šel hrát. Samozřejmě jsem se chtěl vrátit k fotbalu co nejdříve, ale přišel Covid a nové angažmá se hledalo těžce.

Nechal jsem angažmá ve FK Rad za sebou a soustředil se na budoucnost. Hodně jsem trénoval, abych byl připravený do toho znovu naskočit, ale bohužel nové angažmá jsem nenašel. Myslel jsem ještě na zahraniční angažmá, ale bohužel Covid to hodně ovlivnil.

Prozradil jsi, že budeš nucen ukončit profesionální kariéru kvůli zdravotním problémům. Můžeš nám říct, jaké zdravotní problémy tě trápí? A myslíš si, že to je definitivní konec tvé kariéry?

Dostal jsem Crohnovu nemoc a snažím se dát nějak dohromady. Docházím na nějaké terapie, abych se dal do kupy, ale momentálně nejsem v pohodě. Snažím se bojovat a doufám, že to všechno dobře dopadne.

Konzultoval jsem svou situaci i s doktory, kteří mi řekli, že bych teoreticky mohl hrát, ale je to hrozně složitý. Dlouho jsem nehrál a neměl pořádnou tréninkovou zátěž. Teď je hlavně těžký dostat se do tréninku kvůli těm terapiím. Chtěl bych se vrátit k fotbalu, ale je to fakt složitý.

Už máš představu o tom, čemu by ses chtěl věnovat po konci hráčské kariéry?

Vypadá to bohužel na konec mé hráčské kariéry. Poslední rok jsem si dělal UEFA licenci B, takže bych se chtěl stát trenérem a doufám, že se mi zadaří. Myslím si, že potřebuješ mít štěstí v každé práci, takže doufám, že to půjde dobrým směrem. Takže teď mým cílem bude získat A licenci, a potom bych si chtěl najít nějakou práci, kde bych mohl začít trénovat.

Pokud mám správné informace, tak sis vyzkoušel nižší soutěž v Srbsku, během toho co jsi byl volný hráč. Dovolí ti zdraví aspoň nastupovat v amatérském fotbale?

Ano, hraju tady pátou ligu v Srbsku. Vůbec netrénuji, odehraju o víkendu zápas, a to je vše. Každopádně se cítím dobře. Je to pro mě zajímavý a hlavně se cítím dobře. Jako na známého hráče se na mě chodí koukat i dost lidí, takže mám z toho radost a baví mě to.

Během tvé kariéry jsi nastupoval za oba bělehradské velkokluby, Liberec, nebo sis vyzkoušel působení v Ázerbajdžánu a Asii. Jak by si zhodnotil svou kariéru? A udělal by si zpětně něco jinak?

Hrál jsem za Partizan nebo Crvenou Zvezdu, ale vyzkoušel jsem si i působení v Ázerbajdžánu nebo Asii. Byla tam spousta chyb, ale to se nedá nic dělat i to patří k fotbalu. O všem jsem si rozhodl sám, nikdy jsem nikoho neposlouchal, co se týká fotbalové i životní stránky. Já jsem prostě takový, každého si vyslechnu, ale stejně si to udělám po svém.

Možná to je chyba, ale já jsem prostě takový. Ale nejlépe jsem se cítil v Liberci, kde jsem strávil pět let. Líbilo se mi tam po fotbalové i životní stránce. Je to prostě moje srdeční záležitost. Možná byla chyba, že jsem při svém posledním působení v Liberci neprodloužil smlouvu a nedohrál tam kariéru. Ale to se nedá nic dělat, rozhodl jsem se pro Ázerbajdžán a čas už se nedá vrátit zpět

Bohužel v letošní sezóně se Slovanu zatím příliš nedaří. Co zatím říkáš na výkony a výsledky?

Ano, Liberec pořád sleduju na internetu nebo v TV. Teď vyměnili trenéra a přišel tam pan Kozel, který byl vlastně mým vůbec prvním trenérem v Liberci. Podle mě se jedná o dobrého trenéra i člověka. Zaregistroval jsem, že otočili zápas s Boleslaví. Každopádně to bohužel vypadá, že Liberec asi nebude hrát o poháry. Ale určitě nebudou hrát o záchranu, protože to tam lidé z vedení klubu nedopustí.

Do Liberce se vrátil tvůj bývalý spoluhráč Theo Gebre Selassie. Co říkáš na jeho návrat do Liberce?

Theo je vynikající kluk i fotbalista. Momentálně se sice nedaří, ale není to vina Thea. On je právě ten typ hráče, který pomůže týmu k lepším výsledkům. Je ukázkovým příkladem toho, jak by měl vypadat profesionální hráč.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené