Spojte se s námi

La Liga

Messiho počty

Publikováno

dne

Ve včerejším zápase Barcelony proti Seville odehrál L. Messi svůj jubilejní šestistý zápas. Barca zápas vyhrála 2:1. Messi se tentokrát neprosadil, i tak však pro něj tento zápas znamenal velký mezník.

http://gty.im/870383502

Již třicetiletý vzor všech (nejen) mladých fotbalistů, celým jménem Lionel Andrés Messi Cuccittini, je s Barcelonou spojen po celou svoji kariéru. Z 600 odehraných zápasů jich odehrál v La lize 393, dalších 119 přidal v LM a zbytek nasbíral pohárech a superpohárech.

Největší porci z těchto zápasů odehrál pod koučem Guardiolou (celkem 219 zápasů). Většinu z 600 startů proměnil Messi ve výhru svého týmu, celkem vyhrál 426 zápasů, připsal si 105 remíz a jen 69 porážek.

http://gty.im/870209012

V již avizovaných šesti stovkách zápasech vstřelil Messi fenomenálních 523 gólů a získal celkem 30 různých titulů. Jméno Messi je již po několik let neochvějně spjato se týmem FC Barcelona. Ta mu stále nabízí luxusní kontrakty a podmínky.

Je tak jen velmi málo pravděpodobné, že bychom viděli Messiho hrát ještě někde jinde. Kdyby se to přeci jen stalo, byl by to jeden z nejvýraznějších přestupů v historii kopané.

Reklama

Oblíbené