Reklama

Lístky na finále v Montrealu za pořádnou řachu! Na zápasy o Stanley Cup může jen 3 500 fanoušků

Dlouhých 28 let čekání je u konce! Psal se rok 1993, když jedna z nejhokejovějších destinací na světe hrála naposledy finále o slavný pohár. Do Montrealu se vrátilo šílenství. Má to však dva háčky. Dostat se na zápas do Bell Centra je opravdu kumšt, vzhledem k povolené kapacitě. A když už se to někomu podaří, patrně ho to bude stát velkou část poctivě našetřených peněz.

Zdroj: Ken Lund, CC BY-SA 2.0

V Kanadě je hokej doslova náboženstvím. Sport, který kdysi dávno místní indiáni vymysleli, přerostl v hotovou modlu. Toronto a Montreal jsou už dlouhá léta považovány za domov této hry.

Právě v Montrealu teď hokejové šílenství graduje do plných obrátek. Překvapivá účast Canadiens ve finále Stanley Cupu nenechá chladným snad jediného obyvatele. Snad každý by se chtěl dostat alespoň na jeden hokejový zápas.

Ne každý si to ale může dovolit, protože nastavení cenové politiky není dosažitelné pro všechny. „Štěstí“ mělo jen několik nejvěrnějších fanoušků, kteří jsou držitelé celosezonních vstupenek. Ti dostali možnost si zakoupit lístek na finále v rozmezí od 12 do 31 tisíc korun,

Následně šly zbývající lístky do prodeje pro širší veřejnost. To už se ceny vyšplhaly podstatně výš. Nejlevněji si lze pořídit lístek v přepočtu přibližně za 123 500 Kč. Za nejvyšší kategorii pak zaplatíte zaokrouhleně 651 800 korun.

Podle organizátorů se jedná o natolik výjimečnou událost, že je cenový poměr adekvátní.

Netradičně vysokou cenu neurčuje jen velká poptávka a výjimečnost finálové účasti, ale taky doba covidová. Zatímco se během sezony naplnily kapacity arén ve Spojených státech téměř na plnou kapacitu, kanadské úřady jsou v tomhle ohledu daleko přísnější.

Do Bell Centra vpustí na absolutní vrchol sezony proti týmu Tampa Bay Lighting pouhých 3500 fanoušků. Proto jen málokdo pochybuje, že by se lístky neprodaly i přes tak vysoké ceny. Redaktor webu Daily Caller, David Hookstead, označil tohle rozhodnutí za ostudu kanadských úřadů.

Podle něj se jedná o hodně špatný vtip. V době, kdy se na většině místech vrací svět pomalu do normálních kolejí, je tohle rozhodnutí podle něj nepochopitelné. Obzvlášť, když finálová účast Montrealu o Stanley Cup je skutečně mimořádnou událostí.

Pro většinu fanoušků, kteří se do arény nedostanou, plánuje připravit starostka města Valérie Planteová sledování zápasů na rozlehlých plochách s velkoplošnými obrazovkami. Tak či tak si hodlají kanadští příznivci finálovou účast Montrealu dosyta užít.

Zdroj: NHL, iDnes

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené