Reklama

Kúdela není rasista. Člověk ale v emocích vysloví něco, co by nikdy neřekl, říká Gebre Selassie

Kauza Ondřeje Kúdely je i kvůli jeho odvolání proti desetizápasovému trestu nadále jedním z nejprobíranějších tuzemských fotbalových témat. K němu se nyní vyjádřil i Theodor Gebre Selassie, který si kvůli vyrůstání v České republice také zažil své.

Zdroj: SK Slavia Praha

Ondřej Kúdela se v týdnu odvolal vůči desetizápasovému trestu, který se mu zdá výrazně nepřiměřený. Řeší totiž fakt, že důkazy o rasistickém výroku zkrátka neexistují.

Theodor Gebre Selassie se dozajista několikrát s rasismem setkal. U tohoto případu si nicméně uvědomuje, že nepomůže v boji proti rasismu, ale naopak.

“Po tomhle trestu říkal, jestli to z českého pohledu není kontraproduktivní. A podle mě je, když se budeme bavit o boji s rasismem v Česku,“ řekl v rozhovoru pro iSport.

Jak se dívá na Kúdelu? “Ve finále musím říct, že mi je Kúdyho líto. Osobně ho znám a nemyslím si, že je rasista. Ale v šílených emocích vysloví člověk někdy něco, co by normálně nikdy neřekl,” vysvětlil.

Se spoluhráčem Niklasem Moisanderem, který pochází z Finska, stejně jako Glen Kamara, situaci probírali. Jak již bylo vysvětleno dříve, Kamara je pro Finy jako Kúdela, a tak ani jedna strana neočekává lež jednoho z nich.

Otázkou tak je, zda Kúdela něco neřekl a Kamara neslyšel něco jiného. V tomto případě by byla celá kauza opravdu smutná.

Zdroj: iSport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Kúdela není rasista,ale zato pěkný blb.Za dvě vteřiny zadělal na problém nejen sobě,ale tím pádem i Slávii.Zkrátka IQ tykve.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?