Reklama

Kúdela není rasista. Člověk ale v emocích vysloví něco, co by nikdy neřekl, říká Gebre Selassie

Kauza Ondřeje Kúdely je i kvůli jeho odvolání proti desetizápasovému trestu nadále jedním z nejprobíranějších tuzemských fotbalových témat. K němu se nyní vyjádřil i Theodor Gebre Selassie, který si kvůli vyrůstání v České republice také zažil své.

Zdroj: SK Slavia Praha

Ondřej Kúdela se v týdnu odvolal vůči desetizápasovému trestu, který se mu zdá výrazně nepřiměřený. Řeší totiž fakt, že důkazy o rasistickém výroku zkrátka neexistují.

Theodor Gebre Selassie se dozajista několikrát s rasismem setkal. U tohoto případu si nicméně uvědomuje, že nepomůže v boji proti rasismu, ale naopak.

“Po tomhle trestu říkal, jestli to z českého pohledu není kontraproduktivní. A podle mě je, když se budeme bavit o boji s rasismem v Česku,“ řekl v rozhovoru pro iSport.

Jak se dívá na Kúdelu? “Ve finále musím říct, že mi je Kúdyho líto. Osobně ho znám a nemyslím si, že je rasista. Ale v šílených emocích vysloví člověk někdy něco, co by normálně nikdy neřekl,” vysvětlil.

Se spoluhráčem Niklasem Moisanderem, který pochází z Finska, stejně jako Glen Kamara, situaci probírali. Jak již bylo vysvětleno dříve, Kamara je pro Finy jako Kúdela, a tak ani jedna strana neočekává lež jednoho z nich.

Otázkou tak je, zda Kúdela něco neřekl a Kamara neslyšel něco jiného. V tomto případě by byla celá kauza opravdu smutná.

Zdroj: iSport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Kúdela není rasista,ale zato pěkný blb.Za dvě vteřiny zadělal na problém nejen sobě,ale tím pádem i Slávii.Zkrátka IQ tykve.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené