Reklama

Kolář: Málokdo tuší, čím jsem si prošel. Přežiju už všechno. Jak to vypadá s jeho odchodem?

Takhle náročné období dosud v životě nezažil. Slavii dovedl na tichých evropských stadionech až do čtvrtfinále Evropské ligy, cestou mu skotský soupeř prokopl lebku a přisoudil helmu, jež bude nosit do konce své kariéry. Do toho se s blížícím se létem začalo mluvit o jeho možném odchodu. I proto nakonec Ondřej Kolář odmítl nominaci na Euro.

„Minulá sezona byla divoká po všech stránkách. Potřeboval jsem si po ní orazit,” vysvětloval gólman sešívaných své rozhodnutí. Odpočinout potřeboval psychicky, kvůli čemuž vyrazil s přítelkyní na pár dní do wellness na Moravu, ale i fyzicky.

Řeč přitom není jen o celkovém odpočinku těla po vyčerpávajícím roce. Kolář musel přes léto podstoupit i menší operativní zákroky kvůli dvěma bulkám na rukou, jež se mu při chytání ještě zvětšovaly.

Právě tato fakta chyběla fotbalové veřejnosti, jejíž mnozí členové se poté, co Kolář odmítl účast na evropském šampionátu, pustili do ostré kritiky. „Beru ji od lidí, kteří mě znají, ale ti, kteří to pozorují jen z dálky, nemohou tušit, jak jsem se cítil, kontroval gólman.

Navíc na letním soustředění došlo u Koláře k dalšímu hrozivému okamžiku. Právě tam, kde měl prokopnutou lebku, totiž dostal z velmi malé vzdálenosti ránu míčem. Popsal, že najednou vypnul, neviděl na jedno oko a byl okamžitě převezen do nemocnice.

Ačkoliv to vypadalo, že bude muset se zraněním hlavy znovu na sál, naštěstí nakonec podrobnější CT vyšetření ukázalo, že šlo o „pouhý” otok, jenž navíc poměrně rychle zmizel.

Kolář už se svým zraněním, tedy tím původním ze zápasu s Rangers, smířil, což plyne i z jeho nebojácných slov. Ví, že víc než od Kemara Roofa už do hlavy nejspíš nedostane: „Když jsem přežil tohle, přežiju všechno. Příště tam tu hlavu stejně strčím znovu.”

I proto v létě Slavia dodala Kolářovi z Olomouce velkého konkurenta v podobě Aleše Mandouse. Právě on byl tím, který v české nominaci na pozici třetího gólmana pro Euro nahradil jedničku sešívaných.

„Potřeboval jsem parťáka, jsem rád, že to vyšlo. Když se mi teď něco stane, nemusím tlačit na pilu a vím, že on mě nahradí,” zaradovala se slávistická jednička a vzpomněla na kritiku, která se na ní valila kvůli nejistým výkonům v některých ligových zápasech.

Kolář přiznal, že namotivovat se po duelu s Leicesterem třeba na duel v Příbrami, kde jsou úplně vyprázdněné tribuny, nepříliš dobrý trávník a k tomu třeba sníh, není vůbec jednoduché. I proto je pro Slavii důležité mít dva kvalitní brankáře.

Brzy už by navíc takové problémy Ondřej Kolář řešit nemusel. Nad jeho odchodem stále visí obrovský otazník. Jedno je ale nejspíš jisté. Podobně jako vloni s Vladimírem Coufalem se i s Kolářovým přestupem bude čekat minimálně do konce kvalifikace o milionářskou soutěž.

Sám někdejší hráč Liberce i Varnsdorfu cítí, že je načase posunout se dál. Podle něj má ale s klubem dohodu, že zejména s ohledem na hlavní cíl celé slávistické sezony, postup do Ligy mistrů, se případný přestup bude řešit až v zimě.

Na druhou stranu si v Praze dostavěl dům, našel přítelkyni, a tak se rozhodně nebrání ani pokračování stávajícího angažmá: „Vadit mi to vůbec nebude, Slavia mi přirostla k srdci. Jen nechci jednou litovat toho, že jsem cizinu aspoň nezkusil.”

První místo vysněných destinací na Kolářově pomyslném seznamu zabírá Francie, kde sám několik let vyrůstal, když tam jeho táta i strýc hrávali volejbal. Díky tomu by se také dokázal s klidem domluvit francouzsky. Je tedy pochopitelné, že tamní liga je pro brankářskou jedničku českého mistra největším lákadlem.

Zdroj: iDnes

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Kolář je připodělanej.Stejně jako kšiltovka jsou to tak trochu vyčuranci proč chodit někam,když tady peníze tečou.. a kšiltovka jeste neumí ani žbleptnout .Tady mu Tvrdík koupi všechno co kope do meruny. A Kolář přecenovanej brankář. Proč by se někam hnal tady ma TVdíkovou a dokud sní bude ,tak bude jednička ve srálii

  • Dave, v nejbližší době navštiv lékaře.Kolář měl zranění velice těžké a jsem si jist že dnes už se také bojí o svou hlavu a vůbec o sebe. Vůbec bych se nedivil kdyby přestal hrát vůbec na vysoké úrovni.Přeci jen, zdraví je zdraví.

 2. Jakej přestup? Vždyť je z něj mrazák. Trefí ho nekdo míčem do hlavy a musí do nemocnice, v masce a helmě je taky o několik možná desítek procent slabší. Kdo by stál o brankáře, který může hrát na 50%?
  Doufám, že jsi toho Roofeho alespoň žaloval za ublížení na zdraví ty pitomče

  • Nahoňsihopeltonen – Člověk by nevěřil, co dokáže nějaké hovado napsat, když píšeš v procentech, tak pokud jde o IQ, tak ty jsi silně v mínusu.

 3. Koli je skvělej gólman, zůstaň v SKS
  To co si prožil je hrozný. Ten s Glasgow měl jít rovnou po zápase do kriminálu…

 4. Nahoňsihopeltonen – Člověk by nevěřil, co dokáže nějaké hovado napsat, když píšeš v procentech, tak pokud jde o IQ, tak ty jsi silně v mínusu.

 5. Snad je všechno zlý vybraný a budoucnost ukáže. Jsem rád, ze Slavia je opravdu jediný klub v lize, odkud kvalitní hráči nemusi odcházet ven.

 6. Od dob Vaniaka máme štěstí na brankáře, které nám závidí konkurence. Jen Honza Laštůvka chytal líp až poté, co odešel zpátky domů. Co se týče místních duševních mrzáčků, vždycky si říkám, jak pro ně musí bát těžké pořád znovu a znovu se smiřovat se svojí malicherností a velikostí druhých, o nichž jsou odsouzeni číst až do úplného zblbnutí. Dobře vám tak.

 7. Dave, v nejbližší době navštiv lékaře.Kolář měl zranění velice těžké a jsem si jist že dnes už se také bojí o svou hlavu a vůbec o sebe. Vůbec bych se nedivil kdyby přestal hrát vůbec na vysoké úrovni.Přeci jen, zdraví je zdraví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené