Reklama

Kladno před startem Extraligy: Úkol zní jasně! Udržet se ve ztížených podmínkách v nejnáročnějším ročníku ligy

Když se na jaře 2020 Rytíři propadli po jediné sezóně strávené mezi elitou zpátky do pralesní ligy, nejedno oko kladenského fanouška nezůstalo suché. Tým tvořený především hrající legendou Jaromírem Jágrem byl sledovaný jako ostříž. Stejnou dobu však trvalo, než se Kladno do Extraligy vrátilo zpátky. Díky vítězství v sedmi zápasech ve finálové sérii s Duklou jsou znovu tam, kde ho chtějí fanoušci mít. Pro sezonu 2021/22 je úkol jasně daný!

Kladenští se budou v následující sezoně snažit zastavit tzv. jojo efekt. Aby konečně vystoupili z pomyslné horské dráhy, musejí ze svého umu vyždímat daleko víc, než byli za poslední léta zvyklí. Neustálé vzestupy a pády měly velmi neblahý vliv taky na složení kádru. 

Nejdřív posílení, pak zase úprk nejlepších borců a následně další doplňování hokejistů, kteří budou mít za úkol tuhle neklidnou houpačku zastavit a po letech konečně taky stabilizovat kádr.

Vůbec nic lehkého to ale nebude! Jak už je rok známo, v následujícím ročníku můžou spadnout až dva kluby. Loni chtěla totiž liga ochránit ekonomicky slabší kluby v nejisté době tím, že soutěž uzavřela. Proto letos musí přijít na dně tabulky masakr. Poslední celek dá sbohem hned bez keců, předposlední si bude muset obhájit účast v baráži s vítězem Chance ligy.

NÁHRADNÍ AZYL JAKO KOMPLIKACE

Jestli je na extraligové mapě tým, který se nejblíže ztotožnil s výrazem “nejistota”, jsou to určitě Rytíři. V červnu se dozvěděli nemilou zprávu od statiků, že jejich železobetonová konstrukce na zimním stadionu je doslova v havarijním stavu. Bylo jasné, že plánovaná rekonstrukce se neplánovaně protáhne. Na jak dlouho? Pravděpodobně na celou sezonu.

Takže museli Rytíři hledat azyl jinde. Ze všech variant nakonec padlo rozhodnutí na 70 km vzdálený Chomutov. Na hokej to budou mít kladenští rytíři hodinu autem.

Tohle Středočechům situaci bez debat ještě více zkomplikuje. Už tak budou extraligové týmy bojovat o své fanoušky, kteří budou na stadionech svázáni různými restrikcemi. Obavám se, že především v zápasech během pracovního týdne, to nebude pro kladenské obyvatele nejlukrativnější výlet.   

POSILY JÁGR HLEDAL V ZÁMOŘÍ

Jestli je pro nějaký tým mimořádně náročné shánět posily a může se právem cítit znevýhodněn, jednoznačně to bude ten, který si vybojuje postup do Extraligy. Zatímco už bylo zboží na českém trhu víceméně rozebrané, kladenští Rytíři ještě stále bojovali v Play-off Chance ligy.

Takže když došlo na vysněný návrat mezi elitu, nebylo už z čeho vybírat. Logicky tak Rytíři rozhodili sítě v zahraničí. Jágr a spol. pak usoudili, že pro jejich styl hokeje bude nejlepší se poohlédnout za mořem.

Výsledkem byl jeden Američan a šest Kanaďanů, přičemž Kladno obsadilo všechny posty, včetně trenérské pozice. U těchto hráčů visí pochopitelně mnoho otazníků, neboť jsou pro českého fanouška prakticky neznámí.

Kladenský tým by měl nepochybně stavět taky na výkonech Tomáše Plekance, jehož útok bude pravděpodobně postavený kolem zámořských borců.

TĚŽKÁ DOBA, TĚŽKÝ ÚKOL

Jestli si na Kladně před dvěma lety někdo stěžoval, že byli Rytíři v nelehké situaci, tak to pravděpodobně ještě nic moc nebylo proti tomu, co je čeká teď. Ano, je pravda, že od té doby se podařilo Jaromíru Jágrovi vyjednat několik zajímavých partnerů. I tak stojí před Rytíři možná nejtěžší úkol v dějinách extraligové účasti tohoto klubu.

Touha udržet se je obrovská, jenomže klacků mají už teď hokejisté Kladna naházeno pod bruslemi víc než dost.

Zdroj: Tipsport Extraliga, Rytíři Kladno

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené