Jaroslav Tvrdík: Bez čínského investora by si Trpišovský nemohl postavit tým podle svých představ

Ve středu 11. září sledoval zaplněný kinosál Premiere Cinemas v Hostivaři předpremiéru posledního epizodu osmidílného seriálu z dílny Slavie Praha s názvem TOTÁLN! SEZONA. Po jejím konci následovala přes hodinu trvající diskuse, v níž odpovídal na otázky nejen Jaroslav Tvrdík, který do světa vypustil některé zajímavé informace.

Zdroj: slavia.cz

V diskusi nesměla chybět otázka zaměřená na ambice a cíle, s jakými bude vstupovat Slavia do Ligy mistrů. Na tu odpověděl Tvrdík s jistou dávkou nadsázky. „Jediným naším úkolem dvakrát porazit Inter Milán. Náš hlavní akcionář je z Číny, čínského majitele má rovněž Inter. Obě společnosti přitom mají kluby i v čínské nejvyšší soutěži, tudíž spolu soupeří. A když jsem byl na návštěvě u majitele, tak si přál, abychom hlavně porazili italský klub. Ale zcela vážně. Budu rád za každý gól, za každý bodový zisk. Pro nás je vítězstvím už samotná účast,“ prozradil předseda představenstva pražského celku.

V krátkosti shrnul aktuální finanční situaci klubu: „Za pouhou účast ve skupině bez jakékoliv kalkulace s dalším bodovým ziskem máme garantovaných čtyři sta milionů korun. Další finance získáme z marketingových práv, očekávaný příjem ze vstupného je sto milionů korun. A k tomu jsme prodali Alexe Krále za tři sta milionů korun. Tudíž náš příjem už nyní je osm set milionů korun.“

Padla i otázka, zda-li by se Slavia dokázala obejít bez čínského investora. „Kluby na západě Evropy naplní minimálně padesát procent rozpočtu ze vstupného, marketingu a merchandisingu. Kupříkladu Kluž, kterou jsme vyřadili v předkole Ligy mistrů, má z marketingu za jednu sezonu tři miliony eur, tudíž přibližně pětasedmdesát milionů korun.“

„Naproti tomu náš zisk v tomto směru je deset milionů korun. A zcela upřímně, ve fotbale není nic nalajnovaného, ziskové mohou být třeba dvě sezony za sebou, pak může přijít propad. Tudíž je důležité, abychom se mohli opřít o silného partnera. Nebýt čínského investora, bylo by nemyslitelné, aby si trenér Trpišovský přestavil kádr k obrazu svému. Ale každopádně nechceme být stoprocentně závislí na majiteli, jen mu posílat každý rok šek a čekat na jeho proplacení,“ zněla Tvrdíkova odpověď.

Zdroj: slavia.cz

Řeč přišla také na odchod talentovaného Alexe Krále do Spartaku Moskva. „Odchod Alexe do Spartaku Moskva byl specifický. Nemůžeme být za každé situace za hrdiny. Spartak začal jednání s nabídkou tři a půl milionu eur. A Alex nechtěl kategorický odejít. Nestavěl nás do situace, že pro něj není jiná volba. Klidně by zůstal. Jenže Spartak ho chtěl do základní sestavy. Postupně cenu navyšoval. A když zástupci ruského klubu bez váhání zaplatili dvanáct milionů eur, nebylo co řešit. Tím spíše, že i pro Alexe šlo z ekonomického hlediska o mimořádně atraktivní nabídku. Dostal dvacetkrát více,“ nastínil okolnosti celé situace Tvrdík.

Předseda slávistického představenstva také pověděl, proč zadarmo pouštěli sešívaní Krále zadarmo do Teplic: „Když Alex náš klub tehdy opouštěl, dost jsem se divil, že mládežnický reprezentant míří z Edenu pryč. Určití lidé mě ujišťovali, ať si nedělám starosti, že Král nikdy nebude dost dobrý pro ligové nároky Slavie. Ale když přišel trenér Trpišovský, od začátku mě přesvědčoval, abychom Krále koupili zpátky. Investovali jsme osmnácti milionů korun. A inkasovali dvanáct milionů eur. Jde rovněž o důkaz, že ze Slavie už kluby neberou hráče jako někde ve výprodeji, což se dělo v minulosti.“

Zároveň Tvrdík vyzdvihl opět sílu čínského investora. „I díky němu jsme si mohli dovolit odmítnou nabídku na devatenáct milionů eur za Tomáše Součka, což by asi žádný klub v Česku neudělal,“ nechal se slyšet člen vedení loňského mistra Fortuna ligy.

Díky postupu A-týmu do Ligy mistrů si pak mládežnickou obdobu milionářské soutěže zahrají slávističtí mladíci. „Jsem na souboje v mládežnické Lize mistrů velice zvědavý. Ve většině kategorií jsou naše týmy v domácích soutěžích na prvních či druhých místech. Kvůli zkušenostem a porovnání je posíláme na kvalitně obsazené zahraniční turnaje. Ale Liga mistrů je něco úplně jiného. Myslím, že jde pro kluky naší juniorky o obrovské štěstí. Nepochybně hráče zápasy s Interem, Dortmundem i Barcelonou posunou,“ vyjádřil se i k mládeži pražského celku Jaroslav Tvrdík.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Manuel Neuer opět ukázal svou velikost! Nastal čas jej začít považovat za nejlepšího brankáře všech dob

Manuel Neuer má 34 let, nicméně to mu nebrání v předvádění fantastických výkonů, kterými pomáhá svému Bayernu v získávání cenných trofejí. A že už jej kdekdo odepsal? Nevadí. Neuer totiž ještě neřekl svá poslední slova a nyní nadešel čas, aby byl konečně doceněn tak, jak si zaslouží a jak se patří!

Sevilla odolávala až do prodloužení, Bayern si však došel pro čtvrtou trofej v tomto roce!

Bayern získal čtvrtou trofej v letošním roce! Superpohár UEFA mezi vítězi Ligy mistrů a Evropské ligy však došel až do prodloužení, Sevilla totiž velice dlouho vzdorovala i přes dominanci bavorského celku.

Plzeň postupuje! Přesvědčivý výsledek však shazuje nepřesvědčivý výkon

Viktoria Plzeň dokázala porazit dánského soupeře a postupuje do posledního předkola Evropské ligy. Přesvědčivý výsledek 3:0 však shazuje nepříliš přesvědčivý výkon.