Ostatní

Evropští fotbaloví giganti klopýtají a pro evropský fotbal je to jen a jen dobře

Barcelona prohrála v Levante, Real Madrid doma pouze remizoval s Realem Betis, Atletico Madrid remizovalo v Seville, Arsenal doma také pouze remizoval, Manchester United venku dokonce zase prohrál, PSG prohrálo senzačně v Dijonu, Bayern dostal těžkou nakládačku 5:1 ve Frankfurtu, po které byl odvolán trenér Niko Kovač. Tottenham se nachází na 11. místě tabulky anglické Premier League. Neapol v Itálii také není mezi prvními čtyřmi celky tabulky.

Vypadá to, že stojaté vody evropských fotbalových lig se začínají hýbat správným směrem. Velké kluby v Evropě ztrácejí svou suverenitu a do popředí tabulky jednotlivých evropských lig se derou další ambiciózní kluby.

Tím pádem narůstá konkurence a mnohé špičkové kluby, které se až dosud neomylně hřály na výsluní, pomalu ztrácejí svou suverenitu. Kde hledat to, že tento trend se čím dále více prosazuje v předních evropských ligách?

To bychom se musely podívat na jednotlivé velké celky podrobně. Real Madrid se dosud nevzpamatoval z odchodu Cristiana Ronalda. Vedení tohoto klubu těžce podcenilo, že Cristiano je jen jeden a bude velmi těžké ho nahradit. Ostatní opory pak ztrácejí svou formu, zářným příkladem tohoto trendu je Luka Modrič.

V Barceloně, po postupných odchodech Xaviho, Iniesty a Neymara, na všechno Lionel Messi s Luisem Suarezem nestačí a klub by měl hledat další velmi kvalitní hráče především do útoku, když návrat Neymara nevyšel.

Arsenal se už několikátý rok točí v bludném kruhu a k lepšímu to zatím nevypadá ani pod trenérem Emerym. Manchester United ještě v žádném případě nenašel náhradu za sira Alexe Fergusona a tím trpí už několikátou sezónu hra celého týmu.

Tottenham po loňském finále Ligy mistrů tápe a domácí debakl s Bayernem Mnichov byl velmi ostudný. Na tento mnichovský velkoklub došlo v minulém kole, kdy schytal také debakl ve Frankfurtu. PSG trpí odchodem a neodchodem Neymara a prohra v Dijonu je také na pováženou.

Kromě anglické Premier League, kde zatím vládne Liverpool, je situace v dalších velkých ligách zajímavá. Zimní přestupní termín bude jistě velmi napínavý, protože kvalitní posily potřebuje skoro každý velký evropský tým. Jen zůstává otázkou, jak brzy se do jednotlivých týmů zapracují.

Pro fotbalového diváka je to jen a jen dobře, protože doby, kdy byly známy vítězové jednotlivých evropských lig už dlouhou dobu před jejich koncem, byly velmi nudné a nezajímavé.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ostatní

Češi v zahraničí: gól, čistá konta, chycená penalta a spousty dalšího!

Máme tu čtvrtý díl rubriky “Češi v zahraničí”, v níž si shrneme, kterým českým hráčům se v zahraničních ligách během uplynulého víkendu dařilo. Dnes nás čekají čistá konta, chycená penalta, gól a spousty dalšího.

Paderborn vs. Augsburg (Tomáš Koubek)

V sobotu 9. 11. se v rámci 11. kola Bundesligy střetl SC Paderborn 07 s FC Augsburgem. V základní sestavě druhého zmíněného celku nastoupil brankář Tomáš Koubek.

Již v 7. minutě za stavu 0:0 musel čelit Koubek penaltě. Tu ovšem sedmadvacetiletý brankář zneškodnil a podržel tak svůj tým. Ve 41. minutě vstřelil za FC Augsburg gól Philipp Max. Jednalo se o jediný gól utkání, takže tým okolo Tomáše Koubka zvítězil 1:0.

V 75. minutě přišel na hřiště další Čech hrající za FC Augsburg. Tím byl záložník Jan Morávek, který v 88. minutě obdržel žlutou kartu. Třetí Čech v klubu Marek Suchý nebyl z důvodu zranění do zápasu nominován.

Omonia vs. AEL Limassol (Jan Lecjaks, Michael Lüftner)

V sobotu se v rámci 9. kola nejvyšší kyperské ligy střetlo AC Omonia s AEL Limassolem. V základní sestavě prvního zmíněného celku nastoupila hned dvojice Čechů. Jednalo se o levého obránce Jana Lecjakse a stopera Michaela Lüftnera, který je zde na hostování z FC Kodaně.

Zápas skončil i díky dobrému výkonu obou českých hráčů vítěstvím domácího klubu AC Omonia 1:0.

Wigan vs. Brentford (Jan Žambůrek)

V sobotu se v rámci 16. kola Championship střetl Wigan Athletic FC s Brentfordem FC. V 61. minutě nastoupil za hostující klub osmnáctiletý mladík Jan Žambůrek.

Po příchodu mladého Čecha vstřelil Brentford FC 2 góly a nakonec zvítězil 3:0. Žambůrek doposud trávil zápasy spíše na lavičce a nebo nastoupil na několik posledních minut. Tentokrát odehrál celou půlhodinu a právě proto jsem mladého záložníka nyní zařadil do tohoto článku.

Spartak Moskva vs. Samara (Alex Král)

V sobotu se v rámci 16. kola ruské nejvyšší ligy střetl FK Spartak Moskva se Samarou. V základní sestavě domácího celku nastoupil také český záložník Alex Král.

Rodák z Košic odehrál celých devadesát minut a v 80. minutě dostal žlutou kartu. Zápas skončil vítězstvím domácího celku 2:0. Alex Král se nyní společně se svým týmem nachází v tabulce na 6. příčce.

Gateshead vs. Oldham (Tomáš Egert)

V neděli se v rámci FA Cupu střetl Gateshead FC s Oldhamem Athletic AFC. V základní sestavě hostujícího celku nastoupil Tomáš Egert a svým výkonem pomohl svému týmu k postupu do dalšího kola.

Celek Oldham Athletic AFC zvítězil 2:1. Kdo by si chtěl přečíst příběh o tom jak Tomáš Egert odešel do Anglie studovat a prosadil se tam ve fotbale, tak může zde.

Zaglebie Lubin vs. Raków (Petr Schwarz)

V neděli se v rámci 15. kola Ekstraklasa střetla Zaglebie Lubin s Rakówem. V základní sestavě hostujícího celku nastoupila hned dvojice Čechů. Jednalo se o stopera Tomáše Petráška, který v klubu zastává roli kapitána a záložníka Petra Schwarze.

Ve 20. minutě vstřelil vyrovnávací gól na 1:1 právě český záložník Petr Schwarz. Zápas nakonec skončil remízou 2:2. Oba čeští hráči odehráli plný počet minut.

Cardiff vs. Bristol City (Tomáš Kalas)

V neděli nastoupil Tomáš Kalas v rámci 16. kola Championship v základní sestavě Bristol City FC, který se střetl s Cardiff City FC. Zápas skončil vítězstvím hostujícího celku 1:0.

Po tomto utkání se Bristol City FC nachází v tabulce na 6. místě, které zajišťuje účast v Play Off o postup do Premier League.

Ostatní

Vtipná, kuriózní a pro jednu slepici a jejího majitele rovněž smutná situace se stala během poloprofesionálního zápasu v Chorvatsku. Když se v sobotu utkaly týmy Jelengradu a Jasenovače, byl zápas narušen nečekanými návštěvníky na hrací ploše. To, co následovalo, je nyní hitem nejen chorvatského internetu.

Zdroj: sportbible.com

V sobotu odpoledne došlo v Chorvatsku ke klasickému poloprofesionálnímu utkání mezi celky Jelengradu a Jasenovače. Nic z počátku nenasvědčovalo tomu, že by se utkání mělo stát něčím výjimečným či zvláštním. To se ale v průběhu zápasu změnilo.

Když totiž domácí celek vedl 2:1, narušili hru nečekaní návštěvníci. Na hrací plochu vtrhlo hned několik slepic a jeden z domácích hráčů, Ivan Gazdek, to úplně neunesl. Byl totiž nervózní, jelikož mu jednobrankové vedení nepřišlo dostatečné.

Co udělal? Začal za narušitelkami utkání běžet a poté došlo k tragédii. Téměř všem slepicím se podařilo utéct, až na jednu. Ta za chuť se projít zaplatila životem, neboť ji Gazdek kopl takovým způsobem, že to již nerozchodila.

Chtěl ji zřejmě jen odkopnout ze hřiště, jenomže to nedopadlo dle představ. Po jejím usmrcení ji rukama vyhodil mimo hrací plochu až za zábradlí. To pro hráče znamenalo konec v utkání, jelikož dostal červenou kartu za nesportovní chování.

„Nebylo to úmyslné,“ bránil se Gazdek nařčením. „Slepice neustále vstupují na hřiště, to je pak plné trusu, jsou to nehygienické podmínky. I proto jsem za nimi běžel a snažil jsem se je vyhnat. Pak jsem jednu chtěl odkopnout a nechtěně ji zabil,“ komentoval třiadvacetiletý fotbalista motiv ke svému činu.

Hráč také ujistil, že rozhodně necítí vůči zvěři žádnou nenávist a že má zvířata rád, přičemž jich sám doma hned několik choval, včetně nedávno zesnulého papouška.

Po utkání, které nakonec domácí vyhráli i přes vyloučení 8:1, pak napsal majitelce tragicky zesnulé slepice dopis, v němž vyjádřil svou omluvu a rovněž jí pořídil novou, která snad bude snášet vejce stejně dobře, jako ta zavražděná.

Ve spojitosti s incidentem se pak začalo mluvit o tom, že se jedná o týrání zvířat, ačkoliv v tomto bizarním případě jen těžko posoudit, zda-li se to tak opravdu dá brát.

Ostatní

Parádní gesto Viktorie Žižkov! Po prohře v poháru pomohla mamince v nouzi

Jejich cesta MOL Cupem sice skončila v osmifinále, ale pomoc, kterou po utkání se Slováckem (1:3 po prodloužení) poskytli jedné mamince s dítětem, si budou dlouho pamatovat. S fotbalisty druholigové Viktorie Žižkov se totiž část cesty z Uherského Hradiště do Prahy svezli dva pasažéři, kterým ujel těsně před nosem spoj do Otrokovic.

Fotbalisté Žižkova před prodloužením. Zdroj: FB Viktoria Žižkov

Příval smutku během chvíle vystřídal pocit radosti. Maminka s malou dcerou nestihli kvůli zpoždění vlaku autobus. Z nenadálého maléru jim ale pomohla Viktorka.

„Ne každý má to štěstí, že na něj i přes zpoždění vlaku čeká autobus, jako na náš tým včera v Přerově. Tahle mladá maminka s malou princeznou měla smůlu, ujel jim přípoj a na nádraží to obě oplakaly. Stačila chvíle a bylo vyřešeno. Ve Viktoriánském buse slzy brzy oschly a obě cestovatelky jsme za chvíli vysadili v pořádku doma v Otrokovicích,“ napsal pražský klub na svém facebookovém profilu.

Ne každý má to štěstí, že na něj i přes zpoždění vlaku čeká autobus, jako na náš tým včera v Přerově. Tahle mladá…

Zveřejnil(a) FK Viktoria Žižkov dne Čtvrtek 7. listopadu 2019

Příběh tak měl šťastný konec a už nikdo nemyslel na to, že Žižkov prohrál s prvoligovým Slováckem 1:3 po prodloužení.