Reklama

Dynamo mohutně posiluje. Po odchodech představilo prvních šest posil.

Pardubické Dynamo oznámilo v sobotu první odchody z klubu. Na příchody si ale fanoušci museli počkat do úterý. Na tiskové konferenci byly představeny nové posily.

Zdroj: HC Energie Karlovy Vary

Zajímavá jména budou v příští sezóně hájit barvy Pardubic, které letos skončily ve čtvrtfinále, kde narazily na Mladou Boleslav.

Z Plzně se na východ Čech přesouvá brankář Dominik Frodl. O tomto přesunu se vědělo už delší dobu a není tak velkým překvapením. Do města perníku se ale stěhují i Jan Košťálek a Robert Říčka z pražské Sparty. Dále Denis Robertson z Bolzana, David Ciencala jenž působil v Mladé Boleslavi a Slovák Marek Hecl ze slovenského Trenčína.

„Naše cíle budou v příští sezoně ty nejvyšší. Posilujeme na všech postech. V týmu musí být zdravá konkurence. Potřebujeme široký a zároveň kvalitní kádr, abychom v sezoně, která bude mít s 15 účastníky delší základní část, hráli stabilně nahoře bez výkyvů. Vybírali jsme hráče i s ohledem na vlastnosti důležité pro play off. Tohle je první vlna posil,“ nechal se slyšet většinový vlastník klubu Petr Dědek

„Za sportovní úsek jsem spokojený s tím, jak se nám podařilo doplnit tým. Všichni nově příchozí hráči podepsali dlouhodobé kontrakty, což nám zaručuje stabilitu do dalších sezon. Jsme spokojení s kvalitou nově příchozích hráčů i těch, které už v kádru máme. Jsme přesvědčení, že budeme konkurovat top týmům extraligy,“ pokračuje sportovní ředitel a bývalý brankář Dušan Salfický.

Trenérem Dynama bude i nadále Richard Král společně s asistenty Davidem Havířem a Petrem Sýkorou. „Chceme hned od začátku soutěže hrát nahoře. Hledali jsme především hráče, kteří budou charakterově dobří, týmoví. Skládali jsme tým s cílem být konkurenceschopní a v této i nadcházejících sezonách hrát stále nahoře, ustálit se v extraligové špičce,“ řekl hlavní trenér mužstva.

O své první dojmy už se podělil také nový brankář Pardubic Dominik Frodl. „Po třech letech v Plzni se moc těším na nový klub. Pardubice jsou tým s velkými plány a já jsem tady přišel udělat velký úspěch. Ve spojení s klubem mě vždycky jako první napadnou výborní fanoušci vyhlášení po celé republice. Jsem zvyklý už z Plzně, kde mají fans vysoké nároky a chtějí nejlepší výsledky.“

Jak už bylo dříve oznámeno, v klubu končí jedenáct hráčů. Mezi ně patří například brankáři Barulin a Kantor, či obránci Marek Ďaloga a Rhett Holland. Z útočníků končí třeba Michal Vondrka, Andrej Kosticyn a Radoslav Tybor.

Zdroj: Dynamo Pardubice

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené