Devatenáctka Baníku neobstála v konfrontaci s Bayernem. Uspěli tři naši hráči, tohle nikdy nemůžeme dohnat, hodnotí rozdíl Radek Slončík

V neděli měla devatenáctka Baníku Ostrava příležitost změřit síly se světovou špičkou. Na utkání do Mnichova ji pozval samotný Bayern. Utkání skončilo poměrně jednoznačným výsledkem pro bavorské talenty. Nicméně Radek Slončík, šéf Akademie Baníku, alespoň mohl zkusit srovnat rozdíl mezi mládeží v našich končinách a světovými top kluby.

Zdroj: fcb.cz

Debakl 7:1 utrpěla devatenáctka Baníku Ostrava v souboji se stejnou věkovou kategorií Bayernu Mnichov. Jediný gól Slezanů vstřelil obránce Samuel Kulig. Radek Slončík se k utkání vyjádřil následovně: „Byla to velká zkušenost. Když vidíte, v čem také mohou mladí fotbalisté vyrůstat. S tím se nikdo v České republice nemůže absolutně srovnávat. My v Baníku dnes máme v rámci České republiky opravdu špičkové podmínky. Ale tohle?“

Tohle nikdy nemůžeme dohnat. My se s Bayernem můžeme herně srovnávat do kategorie U15. Ale výš už to prostě nejde,“ pokračoval v hodnocení. V čem je dle něho hlavní rozdíl? „Oni si do své akademie mohou od šestnácti let výše stáhnout prakticky kohokoliv na světě. A samozřejmě toho využívají. Zatímco my bojujeme o to, abychom do Baníku získali nejlepší hráče z regionu a ještě se nám to ne vždy daří, oni si vybírají nejlepší hráče světa.“

„V týmu, který proti nám nastoupil, byli samozřejmě především reprezentanti Německa. Ale třeba také Anglie, Švédska a dalších zemí. A sedmnáctiletý Malik Tillman, který nám dal gól na 3:0, vstřelil den předtím gól za A-tým Bayernu v utkání s Norimberkem,“ komentoval složení týmu soupeře Slončík.

Jak uspěli hráči jeho výběru? „Že byl Bayern lepší, o tom není sporu. Bylo ale zajímavé sledovat, jak si v té těžké konfrontaci povedou naši kluci. Tři z nich, jmenovat je nebudu, uspěli. To můžu směle říct. Na celkový úspěch to bylo samozřejmě málo, ale pro každého kluka, který si v tom utkání zahrál, to byla velmi užitečná konfrontace,“ zakončil Slončík hodnocení zápasu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Syn hraje čtvrtou soutěž v Rakousku v letní přípravě přejeli dorosteneckého vicemistra Mohuč 4-1 a bylo to prý na jednu bránu. pořádně nám ujíždí vlak všude.

  2. Pořád stejná písnička do 15 let ještě stíháme.Kde je zakopaný pes nikdo doposud nezjistil.Kolik Čechů hrálo léta venku ve špičkových klubech?Kde jsou vždyť to tam osobně viděli viděli,jak se tam pracuje s mládeží.Proč oni nevedou Český fotbal ale vede ho parta rozhodčích nebo tzv.Manažeři absolventi s jiných oborů s nichž většina fotbal ani nehrála.To není jen o podmínkách myslím si,že nemůže zedník dělat doktora.V mnoha oddílech trénují různí odborníci co hráli max.Okresní přebor.Dnes je nejvyšší čas s tím něco udělat.Kdo to bude dělat za 15 000 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nejsme tým, který umí hrát na remízu, má jasno Trpišovský

Slavia si ve čtvrtek může zajistit postup do jarní vyřazovací části Evropské ligy, stačí jí k tomu doma uhrát alespoň bod s Beer Shevou. Jak k zápasu sešívaní přistoupí a za co je rád kouč Jiří Trpišovský?

Chceme pomoct koeficientu a prezentovat se jako dobrý tým, tvrdí Hoftych

Ve čtvrtek se Liberec představí na půdě belgického Gentu. Doma dokázal překvapivě vyhrát, nyní to bude mít ale těžší. Cíl má však kouč Pavel Hoftych jasný.

Zbrojovka Brno a Lužánky: Ze slavné éry pouhá vzpomínka

Zbrojovka Brno a Lužánky. Spojení, které je dnes už pouhou nostalgií, dříve bylo slavným spojením. Koneckonců tamní atmosféra je dodnes pověstná a v tehdejší době byl i jihomoravský klub poněkud jinde než nyní.