Reklama

Další rasismus na Letné! K fanouškům Sparty promlouval Lafata

A je to tu zase. UEFA se opět bude mít čím zabývat. Několik fanoušků pražské Sparty se totiž na Letné při předkole Ligy mistrů v zápase s Monakem nevyvarovalo rasistickým urážkám.

Třetí zápas doma, podruhé se bude řešit rasismus. To jest negativní bilance fanoušků Sparty.

Nejprve se rasistických urážek či napodobování opičích skřeků dopustili v prvním ligovém kole, když hostili Sigmu Olomouc a znelíbil se jim Florent Poulolo.

Nyní se rasismu dočkali hráči AS Monaka v kvalifikačním utkání Ligy mistrů. Nepříliš zřetelně byly opičí skřeky slyšet již například při šanci Gelsona Martinse.

Když se o něco později šli hráči svěřenci Nika Kovače radovat provokativně před kotel letenského celku, byl rasismus mnohem zřetelnější.

Hráči knížecího celku si šli pochopitelně stěžovat k rozhodčímu, zápas ale pokračoval. Nicméně hlasatel na stadionu varoval fanoušky, aby se podobnému chování vyvarovali, jinak může hrozit předčasný konec zápasu.

Fanoušky šel před kotel uklidňovat i bývalý vynikající střelec David Lafata, který v první řadě chválil atmosféru na stadionu, v řadě druhé ale říkal, že je nutné se rasistickému chování vyvarovat.

Nelze však obviňovat všechny příznivce. V průběhu zápasu se jednalo maximálně o několik jedinců, při provokativní oslavě se ale leckdo přidal a na malér je zaděláno.

Nutno zmínit, že se tím navíc bude zabývat UEFA, která rasismus trestá tvrději než fotbalové orgány v České republice. Navíc se jedná o velice špatnou vizitku českého fotbalu v pohárové Evropě.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Miroslave běž někam a vem si sebou ty černoušky co pořád brečí u rozhodčích jenom debil slaví svůj gól pod kotlem protivníka a to píšu hodně slušně

  • A stejný debil dělá opičí skřeky a jiné projevy rasismu i když ví, že za to může být solidní průser.

   • Debilové jsou na všech stranách 😉 Jako na stadionu jsem byl a skřeky jsem neslyšel, ale hučení samozřejmě ano. Jestli se už i hučení považuje za rasistické, to netuším 🙂
    Ale jsem od kotle dost daleko, tak nemůžu vyloučit, že po provokaci po gólu pár jedinců nedělalo skřeky, jak se píše v článku, a jen to ke mně nedolehlo. Koneckonců jak jsem psal, debilové jsou všude, takže si nedělám iluze, že to není možné…

 2. Když nemůžou bejt světový v kopané,tak jsou světový v bučení v Letenském kravíně.Potom si stěžujme,když nám zavřou stadion.

 3. Rasimus je hnůj, ale dá se to vysvětlit jakkoliv. Ale za to házení pivem bych těm vopicím zakázal doživotně vstup na stadion a celou Spartu na šest let vyloučil z veškerých pohárových soutěží UEFA. A to klidně včetně české ligy. Jinak se totiž nikdy nepoučí a budou si tam ty orangutany pouštět pořád dál. Sparta = Balkán. Je mi za ně stydno.

 4. Tak proste až zase bude provokovat černoch u kotle tak se mu bude tleskat. Nejsem rasista, žiju v zemi kde je černochů skoro polovina a mám mezi nimi hodně kamarádů,ale tohle je moc.

 5. Černoší jsou provokatéři – viz jejich gesta vůči divákům po brance. Takto zmanipulují snadno každý zápas. Hučení i skřeky jsou adekvátní nadávkám a ty nikdo neřeší. Stejně by nemělo být řešeno nějaké hučení nebo skřeky. Jestli se to barevným nelíbí, můžou se dát na zpěv v opeře a ne na fotbal. Co by se stalo, kdyby se na černochy nehučelo, ale při každém dotyku s míčem hvízdalo, jako se hvízdá na neoblíbené nebo simulující hráče. Vsadím se o cokoli, že se z toho v této zhovadilé “antirasistické” atmosféře udělá rasismus-možná, že na opice se při drezuře taky píská. Jinak si dovolím upozornit, že stejného jména jsme na RUIK dva a od svého jmenovce se distancuji. A dovoluji si ho upozornit, že až nějakej víc opálenej bude provokovat kotel na Slávii, dopadne to stejně jak na Spartě a možná ještě hůř, protože debilni UEFA k tomu přičte ještě Kúdelu.

 6. Již několik let jsem zklamán z toho co se kolem fotbalu a ostatních sportů děje. Vše se manipuluje a točí kolem peněz,rasismu,gayů,leseb a do všech sportů se tahá politika. Nějaké bučení nikoho nezabije a řesí se jako by šlo o vraždu. Na druhou stranu zákroky(viz Roofan na Koláře )ve kterých jde o zdraví možná i o život se přejdou jen tak mávnutím ruky. A co se děje kolem olympiády je opravdu hnus. Nechápu kam se svět posunul. Sport už někdy není ani ke koukání……

 7. Zase pražský klub a zase rasismus. Pořád budou říkat týmum jako Zlín, Olomouc, Ostrava, že to jsou vidláci, seno a vidle.. Ale že ti největší burani a křupani se senem v botách jsou odjakživa v Praze, to nevidí.

  • Uff, to je zase příspěvek. A že Praha je z velké většiny plná náplav právě z Moravy, tedy se jedná o Vaše soukmenovce, to zase nevidíte, nebo si nechcete přiznat, vy. Jděte už s těmahle kecama někam jinak…

 8. Ideální řešení by bylo od UEFA ,kdyby v hledišti seděli jen lidé tmavé pleti a jak to tak vypadá tak daleko od toho nejsme. Podívejte se na F1 co se děje okolo Hamiltona. A mohlo by se uvést stovky jiných případů. Svět se řítí do záhuby připomíná to pád Římské Říše a bohužel to asi nebude dlouho trvat….. myslím že jsme již za zenitem a je pozdě a sport je jen jeden kamínek….

 9. Já myslím, že kdyby nebylo extempóre Kedela, přešlo by se to mávnutím ruky. Rasizmus sem, rasizmus tam ..

 10. Teď se ukazuje proč ve Spartě chybí hráči černé pleti. Rosický nakupuje slabé hráče bílé pleti místo aby přivedl kvalitní hráče černé pleti. Když ve Spartě hráli hráči černé pleti byl klid. Podívejte se na Slavii. Tekže největším rasistou je celé vedení Sparty.

 11. Jedna věc nepoučitelnost fanoušků Sparty, druhá věc je provokující střelec gólu, který tam dělá extempore před kotlem. Pokud to takhle půjde dál, na fotbal se každý vykašle a nebude se na něj koukat, protože hráči tmavé pleti si budou vidět rasismus za čímkoli od bílého dresu po pískot. Ale hlavně ať nikdo neříká, že je to problém východní Evropy, protože toto si děje jak v Itálii tak i ve Španělsku. Jenže klasika, UEFA měří každému dvojím metrem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené