Reklama

Byl jsem blízko podepsání smlouvy se Spartou. Naštěstí jsem to neudělal, říká Šmicer

Fotbaloví příznivci si Vladimíra Šmicera neoddiskutovatelně spojují s pražskou Slavií nebo Liverpoolem. Jenže chybělo málo a mohlo to být úplně jinak. Jedna z největších českých fotbalových legend totiž byla velmi blízko podpisu smlouvy se Spartou.

Zdroj: SK Slavia Praha

Vladimír Šmicer působil ve Slavii od svých čtrnácti let. V Edenu prošel mládežnickými týmy a následně se dostal i do A-mužstva. Odtud se v roce 1996 vydal do Lens, svého prvního zahraničního angažmá.

Následoval přestup do Liverpoolu, kde se mu podařilo vyhrát Ligu mistrů i Pohár UEFA. V roce 2005 si jej vyhlédlo Bordeaux, načež se vrátil do Slavie. Zde také profesionální kariéru ukončil.

„Je pravda, že když mi bylo 22 let, tak byla situace, že jsem byl blízko podepsání smlouvy se Spartou. Ale já jsem byl od čtrnácti let ve Slavii a toho pocitu jsem se lekl. Naštěstí jsem to neudělal,“ prozradil Šmicer v televizním pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

„Mám ke Spartě respekt, je to náš velký rival. Ale já bych zahodil za sebe těch osm let ve Slavii, kde jsem se vlastně naučil hrát fotbal. Bylo by to ode mě nevděčné,“ dodal sedmačtyřicetiletý bývalý fotbalista.

V současné době je Vladimír Šmicer zapojen do projektu Fevoluce, která bojuje za změnu poměrů ve fotbalovém prostředí na území České republiky. Šmicer zároveň bude kandidovat také na post předsedy FAČR.

Také na to došla řeč. „Image našeho fotbalu je dost pošramocená. Myslím si, že si to lidi uvědomují. Já věřím, že se to zlepší. To, co se posledních pár let u nás dělo, není normální. Pověst našeho fotbalu kazí asi 5 % lidí,“ dodal Šmicer.

Zdroj: 7 pádů Honzy Dědka

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené