Reklama

Budou v Premier League opět místa na stání? Pilotní projekt začne už příští rok

Několik předních klubů nejvyšší anglické fotbalové soutěže podpořilo myšlenku vrátit místa na stání. Oproti dobám dřívějším avšak za přísných bezpečnostních podmínek, které zaručí, aby se neopakovala tragédie na Hillsborough z roku 1989. Po propadu tribuny tehdy přišlo o život 97 fanoušků Liverpoolu.

Od roku 1994 se v Premier League vyskytují pouze místa na sezení a na dlouhou dobu vypadalo, že tomu nebude jinak.

Pilotní projekt, který by měl začít příští rok, tak způsobí velkou změnu v moderních fotbalových dějinách. Instituce tvořící bezpečnostní pravidla vydají bližší informace v lednu příštího roku.

Zábradlí k místům na sezení bylo již instalováno na několika stadionech v Premier League ke zvýšení bezpečnosti. Ze zkušeností z Old Trafford, Anfieldu či Stamford Bridge budou vycházet bezpečností schémata, která zajistí návrat míst ke stání na drtivé většině stadionů.

Prvním britským klubem, který navrátil místa se zábradlím byl skotský Celtic. V červenci 2016 vytvořil Celtic Park podmínky pro 2600 fanoušků.

Stadiony v Premier League navštěvuje každou sezónu milióny fanoušků. Při zajištění stanovených podmínek je tento krok rozhodně správný.

Zdroj: Onefootball

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Dobrá zpráva ! Fotbal se vrací do mormálu. Tam kde to bezpečnostně pujde by v dolních sektorech stadionu mohlo být alespoň 2 tis.míst k stání za každou z branek nebo v sektorech za brankou + hostující sektor .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené