Branislav Milošević: Do Baníku jsem chtěl odejít za trenérem Kozlem, ale vedení klubu mě odmítlo pustit

Branislav Milošević získal v Dukle Praha velmi silnou pozici za čtyři roky a dokonce nosil i kapitánskou pásku. Po sestupu Dukly do druhé ligy s ním vedením klubu nepočítalo a krajní obránce se rozhodl pro návrat do Srbska, kde nastupuje za FK Rad. Bývalý kapitán Dukly pro Ruik prozradil, proč nevyšel jeho přestup do Baníku Ostrava či jestli by se rád ještě vrátil do FORTUNA:LIGY.

Zdroj: fkdukla.cz

Působil jste v Dukle Praha čtyři sezóny, kde jste se vypracoval v klíčového hráče týmu, jak vzpomínáte na působení v Dukle?

Musím říct, že na působení v Dukle vzpomínám jako na čtyři nejlepší roky v mojí kariéře. Co se týká Dukly a i Prahy celkově, tak o tom můžu mluvit jen pozitivně.

Měl jste i tu čest nosit kapitánskou pásku v Dukle, což není moc obvyklé, aby zahraniční hráč byl kapitánem v českém klubu. Co to pro Vás znamenalo? A čím jste si to zasloužil?

To byla pro mě obrovská čest, být kapitánem v takovém klubu. Ke všemu jsem byl cizinec, ale myslím si, že jsem si to zasloužil tím, že jsem se každý trénink a zápas snažil dávat všechno pro ten klub. Myslím si, že i kluci mi věřili a doufám, že jsem jim byl dobrým kapitánem.

Bohužel na domácí zápasy Dukly chodí málo diváků. Čím to je podle Vás?

Ano, na naše zápasy nechodilo moc diváků. Nevím proč tomu tak je, ale ti co tam chodili, tak byli opravdu věrní a pro mě oni byli ti nejlepší fanoušci na světě.

Na odchodu z Dukly jste byl už v roce 2017 a zdálo se, že to je hotová věc. Co změnilo Váš názor, že jste nakonec zůstal?

Ano, byl jsem na odchodu z klubu, ale vedení a trenér mi dali jasně najevo, že chtějí, abych v klubu zůstal. Takže jsme se rychle domluvili a já zůstal další dva roky.

Dukla v minulé sezóně sestoupila do druhé ligy a letos se snaží o návrat mezi elitu. Proč podle Vás Dukla sestoupila? A sledujete ji i ve druhé lize?

Myslím si, že jsme měli dobrý mančaft, ale v prvních sedmi zápasech jsme nedokázali bodovat. Podle mě jsme tím ztratili sebevědomí a bylo těžké pro nás vrátit se na tu správnou cestu. Jinak Duklu samozřejmě sleduji i ve druhé lize a fandím klukům. Doufám a přeju jim, aby to zvládli, protože si myslím, že si Dukla zaslouží být v první lize.

Neuvažoval jste o setrvání v Dukle i přes sestup?

Po konci sezóny přišel do Dukly nový sportovní ředitel a ten se se mnou vůbec nebavil o tom, jestli bych nezůstal i ve druhé lize. Takže proto jsem skončil v Dukle.

Rozhodl jste se tedy pro návrat do rodného Srbska, kde nastupujete za FK Rad. Proč jste se rozhodl pro návrat domů?

Vrátil jsem se do Srbska, protože jsem chtěl být s rodinou a chtěl jsem tady odehrát aspoň půlku sezóny. A potom jsem chtěl odejít zase někam do zahraničí.

V zimě se spekulovalo o tom, že měl o Vás zájem trenér Luboš Kozel, který převzal Baník Ostrava. Proč tento přestup nevyšel?

Musím říct, že Luboš Kozel je podle mě nejlepší trenér, se kterým jsem pracoval. Když jsem se dozvěděl o tom, že má o mě zájem, tak jsem vůbec o tom nepřemýšlel a chtěl jsem odejít do Baníku. Bohužel jsem měl problém v Srbsku s vedením klubu, které mě odmítlo pustit, takže proto nevyšel tento přestup.

Jak již bylo zmíněno, momentálně působíte v FK Rad, se kterým neprožíváte zrovna povedenou sezónu. Mohl byste nám představit klub? A čeká Vás s klubem boj o záchranu?

FK Rad je pro mě srdeční záležitost a má fanoušky, jako málokdo. Když jsem věděl, že se vrátím do Srbska, tak jsem měl nabídky, ale já chtěl hrát za FK Rad, protože je to prostě můj klub a já chtěl za něj ještě něco odehrát.

Boj o záchranu nebude, protože situace s koronavirem vše změnila a tento rok nikdo nesestoupí do druhé ligy, takže v příští sezóně bude v první lize dvacet klubů.

Chtěl byste působit i v příští sezóně v Srbsku nebo vyrazíte někam do zahraničí? A co případný návrat do Česka?

Po konci této sezóny nebudu chtít zůstat v Srbsku. Rád bych si ještě vyzkoušel nějaké zahraniční angažmá, a pokud by přišla nabídka z Česka, tak se tam velmi rád vrátím.

Jaký je rozdíl mezi českou a srbskou ligou podle Vás?

Myslím si, že největší rozdíl mezi českou a srbskou ligou je v podmínkách. V Česku jsou lepší stadiony a chodí více diváků na zápasy. A v Srbsku je pouze Crvená Zvezda a Partizan, ostatní kluby jsou na stejné úrovni. Takže můj názor je takový, že česká liga je i zajímavější.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Drchal by byl velká posilamajestli dopadnou další posily, které jsou rozjednané, bylo by to výtrčné. Mohli by se alespoň uvolnit ti hráči, kteří potřebují k trefení brány 5-10 střel. Přitom do Bolky přošli jako gólový hráči….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.

Divočina v Anglii: Rekordní počet přihrávek před gólem, emoce budící VAR i osahávání genitálií soupeře

Domácí Liverpool v zápase s Leicesterem zaznamenal rekordní počet přihrávek před gólem. Zápas zároveň nabídl sporný VAR moment, který ochudil Lišky o penaltu.