Bizarní angažmá! Okazaki se v Málaze ohřál pouze 34 dní

Shinji Okazaki, kterého znalci Premier League znají z Leicesteru City, má za sebou nevšední profesní zkušenost. Ta se odehrála ve Španělsku a v hlavní roli byl mimo něj klub Malaga CF.

http://gty.im/1165579051

Co se vlastně stalo? Okazakimu po čtyřech letech v Leicesteru, během nichž mimo jiné získal trofej pro mistra ligy, skončila smlouva, a tak si japonský hráč hledal nové angažmá.

Zakotvil ve druhé španělské lize v dresu Malagy, jež ještě před pár lety hrála pohárovou Evropu. Pak však přišel finanční úpadek a klub sestoupil do druhé nejvyšší španělské soutěže, do Segunda Division.

30. července Okazaki podepsal kontrakt na jeden rok, ale dnes již je opět bez práce. Smlouva byla po měsíci a pár dnech ukončena z důvodu nedostatku financí. Malaga zkrátka neměla rozpočet na to, aby dokázala plnit své závazky vůči hráči, neměla tedy na jeho výplatu.

“Chtěl bych se rozloučit s klubem Malaga CF a popřát mu jen to nejlepší. Chci poděkovat všem fanouškům za jejich podporu. Cítil jsem se tu jako doma, nikdy na tuto dobu nezapomenu. Pokud v lepších časech ještě přijde možnost hrát za Malagu, nebudu mít ani špetku pochybností a vrátím se,” uvedl Okazaki v prohlášení.

Již jste někdy zažili, že by se hráč kvůli finanční kondici klubu tak rychle pakoval ze svého angažmá jako zmíněný Shinji Okazaki?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..