Bílý Tygr si na třinecké oceli ve finále opět vylámal zuby. Oceláři upekli v peci třetí zlato

Boj o český hokejový grál je pro letošní sezonu u konce. Čtrnáct elitních klubů napříč celou republikou se rok co rok snaží urvat pro své město a fanoušky zlatou radost. Jen v Třinci ale v posledních třech letech vědí, jak na to. Ve finálovém souboji to opět odnesli Bílí Tygři.

Zdroj: Lukáš Filipec, HC Oceláři Třinec

Liberečtí už v závěru neměli na družinu Václava Varadi síly. Do finálové série postupovali po náročné válce se Spartou značně oslabení a obouchaní. Během samotného finále pak počítali další ztráty.

Tomáš Fillipi, Ladislav Šmíd, Michal Birner, Radovan Pavlík, Dávid Gríger či Tomáš Hanousek. Kdepak, to není soupiska posledního finálového utkání, nýbrž seznam hráčů, kteří v něm chyběli.

K tomu si připočtěme, že Petr Jelínek za svůj hloupý faul ve finále dva zápasy Bílým Tygrům chyběl, stejně jako si jeden zápas odpykal Adam Musil. Jaroslav Vlach pro změnu dohrával finále se zlomeným nosem poté, co se v prvním utkání dostal do křížku s Rodewaldem.

Už jen tohle bylo samo o sobě natolik těžké, že porazit tak široký a kvalitní kádr, jako je Třinec, se zdálo prakticky nemožné. I proto byli Oceláři ve finále považováni za jasné favority. Rozdíl ukázali ve všech ohledech.

To, co Bílé Tygry sráželo už od úvodního finále, byly smrtící přesilovky soupeře. Ve stejném duchu se nesl i poslední zápas. Oceláři v něm byli lepší, ale utkání rozhodli nakonec právě opět až v přesilovkách. 

Uvědomil si to po utkání i kouč hostujícího celku Patrik Augusta: „Rozhodovaly přesilové hry a v závěru i to, že ofenziva Třince byla kvalitnější.” Moc detailně poslední zápas nehodnotil. Vlastně už nebylo proč.

Byla to těžká série. Těžké zápasy kromě prvního, který se nám nepovedl. Jinak si myslím, že to bylo hodně vyrovnané,” řekl kouč Tygrů k celkovému obrazu finále.

TŘETÍ ČERVENO-ZLATÝ VEČER

Oceláři tak ve svých pověstných vysokých pecích namíchali další zlatou směs. „Je to neskutečný okamžik. Spousta dřiny, která se skrývá za tím, že můžeme zvednout pohár,” hodnotil bezprostředně po zlatém utkání dojatý Václav Varaďa.

Hráči pro něj vybojovali doslova exkluzivní narozeninový dárek: „Neskutečné. Vzpomínali jsme na páté utkání dva roky zpátky, kdy Ondra Kovařčík v Liberci vystřelil v prodloužení mečbol. Vychází to tak,” vrací se kouč Ocelářů k narozeninové oslavě před dvěma lety.

Jeho tým měl letos zkrátka vše, co šampioni mít musí. Skvělý kádr i úžasnou partu. „Dostali jsme tady hráče, kteří tahají jako jeden muž. Charakterově jsou na tom opravdu velmi dobře,” pochvaloval si Varaďa.

K tomu všemu nesmíme zapomenout přičíst skvělého Ondřeje Kacetla v brance, jehož příběh si zaslouží samotnou kapitolu. A v neposlední řadě notná dávka štěstí, což letošní šampioni okusili hlavně v semifinálové sérii s Mladou Boleslaví.

To vše potřebuje každý tým k tomu, aby zvedl nad hlavu pohár pro vítěze jakékoliv kolektivní hry.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Oceláři Třinec

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?

10 nejstarších fotbalových klubů v České republice

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě. Není tak divu, že kluby vznikaly již v 19. století i na území nynější České republiky. O jaké týmy jde? Valná část z nich existuje dodnes.

Rýsuje se další velký průlom? Ženám se umožní hrát mužský fotbal!

Nizozemská fotbalová federace se rozhodla od příští sezóny uskutečnit obrovský průlom. Ženám umožní hrát fotbal v dospělých mužských kategoriích. Začíná se rýsovat nová epocha fotbalu?