Bez jízdenky cestovat v českém fotbale nelze, jeden klub to ale přeci jenom dokázal

Kresba, kterak si představitelé i nejsilnějších českých klubů musí od příslušné osoby kupovat jízdenku, aby jejich týmy nebyly poškozovány – naopak protežovány – a mohly naplňovat sportovní cíle, vyvolala velký ohlas. A rovněž pobouření jak to v českém fotbale chodí.

Zdroj: ruik.cz

Vysvětlení, o co jde, přinášela citace z webu cistyfotbal.cz. „Když jsme před dvěma lety postoupili, rozhodčí a funkcionáři jiných klubů se nás ptali, zda máme koupenou jízdenku,“ upozorňoval Marek Černoch na ´praktiky´ jízdenky, které se údajně dají koupit u místopředsedy FAČR. „Nevěděli jsme, o co jde, už to nyní víme!“

Šlo o případ klubu FK Jindřichův Hradec 1910 z roku 2015, kdy se trenér Marek Černoch kriticky vyjádřil k poměrům v české komoře, v jejíž čele stojí místopředseda za Čechy Roman Berbr.

„Co následovalo potom, bylo tragikomické,“ vzpomíná bývalý nejvyšší představitel jihočeského klubu MUDr. Josef Žižka.

„Odsouzení Marka Černocha tribunálem pana neschopného Hořejšího (Jan Hořejší – místopředseda disciplinární komise Řídící komise pro Čechy), který k tomu neměl kompetence. Deset tisíc korun pokuty a zastavení činnosti trenéra na půl roku,“ připomíná postihy vysokoškolsky vzdělaný funkcionář.

Mocenské orgány se zaměřily i na něj. „Potom u Richarda Bačka (disciplinární komise FAČR) snaha o naše umlčení vyhrožováním zákazu činnosti i mojí osobě,“ líčí proces.

„Nenechal jsem se umlčet s odkazem na Listinu základních práv a svobod. Trenér Černoch a já jsme s pomocí právníků Markéty Haindlové a Jaroslava Červeného obstáli se ctí. Naše ideály jsme si vzít nenechali. Trest byl minimalizován. I tak bylo rozhodnutí ostudné,“ zdůrazňuje Žižka, že i zlu se dá čelit.

Systém ´jízdenek´podle vyjádření zúčastněných platí nadále. Ale i ty se prý dají procvaknout. „Slyšel jsem jeden případ, který vyvolal u průvodčího naprosté zděšení – Jak mohl klub postoupit, když si nezaplatil jízdenku!“ popisuje Ivo Lubas, vzděláním právník, bývalý ředitel oddělení profesionálních soutěží ČMFS (nyní FAČR).

Zdroj: čistýfotbal.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Běžný způsob účinkování ve fotbalové lize.Od nástupu Berbra se to ještě víc rozšířilo.Není žádný důvod k panice.Vše je OK.Jedná se přeci o poškozování “dobrého jména” bafuňářů a fotbaly celkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ronaldo je vyšetřován kvůli návratu do Itálie s pozitivním testem na Covid-19

Vincenzo Spadafora, italský ministr sportu, kritizuje Cristiana Ronalda, který se rozhodl odletět zpět do Itálie poté, co měl pozitivní test na koronavirus během mezinárodního utkání s Portugalskem.

Fede Valverde se pomalu stává klíčovým hráčem Realu Madrid. Kde se vzal a jakou má zvláštní přezdívku?

Federico Valverde v sobotním El Clasicu poslal Real Madrid do vedení a španělská média ho označila za muže zápasu. La ligu moc nesledujete a nevíte o koho jde? Tak si 22letého Uruguayce rychle zapamatujte, pomalu totiž přebírá otěže madridské zálohy a potenciál má skutečně obrovský.

Vrba do Baníku? Pod Kozlem to nešlape, majitel Brabec již o něj dříve několikrát zájem projevil

V minulosti se Vrba vyjádřil v tom smyslu, že by si jednou znovu rád zatrénoval blízko jeho rodišti v Ostravě. Nadešel teď po vyhazovu z bulharského Ludogorets Razgradu ten pravý čas na splnění tohoto přání?