Manchester United na kolenou, pošle jej Liverpool do úplného suterénu tabulky?

Další kolo Premier league nabízí pikantní souboj na Old Trafford neboli v Divadle snů v anglickém Manchesteru, kam přijíždí jeden z největších fotbalových nepřátel tohoto mužstva, tým FC Liverpool. Toto mužstvo zatím neztratilo v soutěži ani bod a suverénně vévodí tabulce nejvyšší anglické ligové soutěže.

Embed from Getty Images

Tým Manchesteru United se za to nachází až na pro něho potupném 12. místě se ziskem pouhých 9 bodů. Trenér tohoto týmu Ole Gunnar Solskjaer věří, že právě toto utkání může být dobrým odrazovým můstkem k lepším bodovým zítřkům jeho týmu.

Jen aby to byla pravda, protože jeho mužstvo předvádí tristní výkony od začátku sezóny a hlavní vina padá hlavně na současného trenéra. Když tento výborný hráč klubu přišel v minulé sezóně a uvedl se šňůrou vítězství, tak to vypadalo na pohádkový návrat na místo činu. Jenže potom se něco zadrhlo a letní příprava neproběhla tak, jak měla.

Po prvním kole, kdy „Rudí ďáblové“ porazili na svém hřišti Chelsea, to bylo ještě v pořádku, ale potom přišla vlna domácích i venkovních neúspěchů. Zisk pouhých 9 bodů po 8 kolech je velkým mementem a ostudným fiaskem pro tento slavný tým.

Hlavní vina padá sice na současného trenéra, ale ani na hráčích by neměla zůstat nit suchá. Bývalý vynikající trenér klubu Alex Ferguson, který stál u zisku mnoha trofejí, musí na tribuně strašně trpět. Dívat se na takovou fotbalovou bídu svého klubu, to musí být velké utrpení a to se nebavíme jen o této sezoně.

Ať už se na této situaci podepsalo cokoliv, tak to nic nemění na tom, že klub se nachází v nejhorší situaci za poslední období. Názornou ukázkou současného stavu v klubu byl zápas Evropské ligy s Alkmaarem, který skončil 0:0. To by ani tak nevadilo, ale zarážející je fakt, že klub z Manchesteru nevyslal na bránu domácích ani jednu přímou střelu a nepředvedl žádný kvalitní výkon, i když příležitost dostali ostatní méně hrající hráči.

Přejme současnému trenérovi klubu, ať současnou situaci ustojí, protože prohrávat nejde do nekonečna a první kdo je na řadě je samozřejmě trenér.

Především by se ale měli probrat hráči. Výkony některých z nich nejsou v současné době vůbec hodny toho, aby nosili dres tohoto slavného klubu. Teď mají další šanci ukázat, jestli nosí dres Manchesteru United oprávněně, či nikoliv.

Liverpool je pro celý tento klub z Manchesteru velká výzva, dokáží tohoto prozatímního suveréna soutěže porazit, nebo doma zase hanebně padnou?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Liberec si brousí zuby na útočníky pražských ‘S’, zároveň by rád přivítal Hušbauera

Deník Sport přišel s informací, která zaujme fanoušky nejen Slovanu Liberec, ale také oba tábory pražských 'S'. Údajně byla započata jednání o...

Marek Jankulovski opouští pozici sportovního ředitele Baníku. Kam povedou jeho další kroky?

V Baníku Ostrava dochází před spuštěním nového ligového ročníku 2020/2021 ke změnám nejen hráčským, ale i funkcionářským. Pozici sportovního ředitele již nebude...

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím...