Manchester United na kolenou, pošle jej Liverpool do úplného suterénu tabulky?

Další kolo Premier league nabízí pikantní souboj na Old Trafford neboli v Divadle snů v anglickém Manchesteru, kam přijíždí jeden z největších fotbalových nepřátel tohoto mužstva, tým FC Liverpool. Toto mužstvo zatím neztratilo v soutěži ani bod a suverénně vévodí tabulce nejvyšší anglické ligové soutěže.

Embed from Getty Images

Tým Manchesteru United se za to nachází až na pro něho potupném 12. místě se ziskem pouhých 9 bodů. Trenér tohoto týmu Ole Gunnar Solskjaer věří, že právě toto utkání může být dobrým odrazovým můstkem k lepším bodovým zítřkům jeho týmu.

Jen aby to byla pravda, protože jeho mužstvo předvádí tristní výkony od začátku sezóny a hlavní vina padá hlavně na současného trenéra. Když tento výborný hráč klubu přišel v minulé sezóně a uvedl se šňůrou vítězství, tak to vypadalo na pohádkový návrat na místo činu. Jenže potom se něco zadrhlo a letní příprava neproběhla tak, jak měla.

Po prvním kole, kdy „Rudí ďáblové“ porazili na svém hřišti Chelsea, to bylo ještě v pořádku, ale potom přišla vlna domácích i venkovních neúspěchů. Zisk pouhých 9 bodů po 8 kolech je velkým mementem a ostudným fiaskem pro tento slavný tým.

Hlavní vina padá sice na současného trenéra, ale ani na hráčích by neměla zůstat nit suchá. Bývalý vynikající trenér klubu Alex Ferguson, který stál u zisku mnoha trofejí, musí na tribuně strašně trpět. Dívat se na takovou fotbalovou bídu svého klubu, to musí být velké utrpení a to se nebavíme jen o této sezoně.

Ať už se na této situaci podepsalo cokoliv, tak to nic nemění na tom, že klub se nachází v nejhorší situaci za poslední období. Názornou ukázkou současného stavu v klubu byl zápas Evropské ligy s Alkmaarem, který skončil 0:0. To by ani tak nevadilo, ale zarážející je fakt, že klub z Manchesteru nevyslal na bránu domácích ani jednu přímou střelu a nepředvedl žádný kvalitní výkon, i když příležitost dostali ostatní méně hrající hráči.

Přejme současnému trenérovi klubu, ať současnou situaci ustojí, protože prohrávat nejde do nekonečna a první kdo je na řadě je samozřejmě trenér.

Především by se ale měli probrat hráči. Výkony některých z nich nejsou v současné době vůbec hodny toho, aby nosili dres tohoto slavného klubu. Teď mají další šanci ukázat, jestli nosí dres Manchesteru United oprávněně, či nikoliv.

Liverpool je pro celý tento klub z Manchesteru velká výzva, dokáží tohoto prozatímního suveréna soutěže porazit, nebo doma zase hanebně padnou?

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..