Před lety přenechali ligu Litvínovu, teď bude hokejový Kolín spolupracovat s hradeckým Mountfieldem

Stalo se to v roce 1962. Hokejový Kolín mohl postoupit do nejvyšší soutěže, avšak práva přenechal Litvínovu, který se poté stal jedním z nejslavnějších českých hokejových celků. Středočeský klub o sobě dává slyšet po mnoha letech znovu. Zúčastní se totiž nového ročníku Chance ligy.

Zdroj: SC Kolín

Druhá hokejová liga se ukončila ve fázi, kdy SC Kolín vedl jednu z jejích tří skupin. Pro nemožnost uskutečnit play off byl Středočechům, Vrchlabí a Šumperku nabídnut přímý postup. Všechny tři celky možnost zkusit si vyšší soutěž využily.

V případě kolínských „kozlů“ se jedná o velkou příležitost, ale také finanční závazek. Proto je zcela zásadní podpora města Kolín.

“Od chvíle, kdy byla informace o této možnosti zveřejněna, jsme zaznamenali výrazný zájem fanoušků a obyvatel města. Řada dotazů padala na sociálních sítích i při osobním kontaktu. Po schůzkách s vedením klubu jsme se rozhodli projekt podpořit,” uvedl kolínský starosta Michael Kašpar. 

I tak se ovšem Kolín zařadí mezi ty chudší celky. Šanci dostanou především dosavadní opory. Velká část týmu současně pracuje nebo studuje. Půjde tak o poloprofesionální fungování.

Kolíňáky by potom měli doplnit méně využívání hráči extraligového Hradce Králové formou střídavého startu. Trenérem zůstane Petr Martínek, další z řady kolínských odchovanců.

Cílem Kolína, z jehož líhně vzešli i pozdější reprezentanti Jan Kašpar, Petr Čáslava či Tomáš Mojžíš, nemůže být nic jiného než záchrana a stabilizace kádru.

Zároveň půjde o velkou atrakci pro fanoušky ze středočeského města, kteří vedle nejvyšší basketbalové soutěže dostanou také kvalitnější hokejová klání.

Použité zdroje: SC Kolín

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Konec jedné éry! Ve Spartě končí dlouholetá opora zadních řad

Potvrzeno! Costa Nhamoinesu končí po sedmi dlouhých letech ve Spartě. Stane se tak volným hráčem a může si hledat nové angažmá. Po...

UFC zařadilo Procházku do žebříčku! Nechybí v první desítce své váhy

Konečně došlo k aktualizaci žebříčků UFC a byl do nich zařazen také Jiří "Denisa" Procházka, který si o víkendu odbyl premiéru. Bylo...

Jílkův vyhazov ze Sparty byla chyba. Data ukazují, že se letenští herně vůbec neposunuli

Před pár dny způsobil Václav Jílek poprask. Kouč aktuálně bez práce řekl, že se Sparta po jeho odvolání v herní kvalitě neposunula....