Spojte se s námi


Fortuna liga

Jiří Jeslínek: Sparta? Pro mě začarovaný kruh. Rumuni jsou fanatici

Bývalý útočník Jiří Jeslínek momentálně působí jako asistent trenéra v třetiligové Hostouni a jako hráč obléká dres Tuchoměřic. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal na angažmá v zahraničí, nebo prozradil, proč ukončil profesionální kariéru v jednatřiceti letech.

Publikováno

dne

Bývalý útočník Jiří Jeslínek momentálně působí jako asistent trenéra v třetiligové Hostouni a jako hráč obléká dres Tuchoměřic. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal na angažmá v zahraničí, nebo prozradil, proč ukončil profesionální kariéru v jednatřiceti letech.

S fotbalem jste začal v nějakých pěti letech v pražské Dukle a šel jste tak ve šlépějích svého otce, který byl také profesionálním fotbalistou. Jak Vás ovlivnil otec, co se týká fotbalu?

Táta mě určitě hodně ovlivnil, protože jsem na něj už odmalička chodil koukat na Slavii. Celé mládí jsem trávil po fotbalech, když táta hrál profesionálně nebo potom za starou gardu. Takže se dá říct, že jsem to měl nějak nalajnovaný.

Ve fotbale mi to i šlo, a patřil jsem k těm lepším hráčům ve svých kategoriích. Vlastně už od školky jsem tvrdil učitelům, že se budu živit fotbalem a to se mi i nakonec povedlo. Byl to krásný pocit živit se tím, co vás baví a jdete si za tím odmala.

V Dukle jste působil do nějakých deseti let a pak jste přešel do pražské Sparty, kde jste se dokázal prosadit až do prvního týmu. Jak jste se ocitl ve Spartě?

Co se týká mého přestupu do Sparty z Dukly, tak to bylo hlavně z toho důvodu, že se to na Dukle rozpadlo. Klub se vlastně přestěhoval do Příbrami. Takže mi strejda domluvil zkoušku na Spartě v mladších žácích, kde jsem po týdnu uspěl.

Táta v tom neměl žádný prsty, protože mi vždycky říkal, že co si člověk neudělá sám, tak nic nemá. Nikdy za mě nikde neorodoval, takže jsem si vlastně všechno udělal sám. Ke všemu, on neměl moc času to sledovat, protože byl pořád někde po fotbalech.

Samozřejmě, že když měl čas, tak se přišel podívat na nějaký můj zápas, ale bylo jich opravdu málo. 

Ve Spartě jste se sice dokázal prosadit do prvního týmu, ale na hřišti jste moc šancí nedostal. Když se zpětně ohlédnete, tak proč si myslíte, že jste se nedokázal ve Spartě výrazněji prosadit?

Když o tom zpětně přemýšlím, tak si říkám, že je to škoda. V té době nebylo ve Spartě období, kdy by dostávali šanci odchovanci. Museli jsme čekat na šanci a chodit po hostováních. Já jsem třeba na Kladně vstřelil pět branek a za Střížkov sedm, ale tam jsem hrál na hrotu útoku.

Když jsem se vracel do Sparty, tak se tam hrálo na jednoho útočníka a já mohl hrát spíše v systému na dva útočníky. Takže jsem tam nebyl vždycky na své pozici. Nedával jsem tam branky, i když jsem tam spíš více zápasů proseděl na lavici. Odchovanci prostě nedostávali tolik šancí jako třeba ročník 92, kde se to změnilo.

V té době přišel člověk do týmu, který hrál Ligu mistrů a kádr byl nabitý. Hrávali spíše zkušenější hráči, kterým bylo okolo třiceti let. Takhle jste dostal šanci v jednom nebo dvou zápasech, ale pak jste třeba dalších sedm proseděl.

Pro odchovance to bylo strašně těžký, i když jsme měli super dorostenecký mančaft, kde jsme získali dva tituly. Ale jiní kluci nedostali třeba žádnou šanci, ale ten trend byl prostě jiný.

Naštěstí se to změnilo pro ročník 92, kde se dokázali prosadit hráči jako Kadeřábek, Krejčí nebo Skalák. Sparta měla vždycky dobré odchovance, ale za mě prostě nedostávali šanci jako tomu je teď. 

Jako hráč Sparty jste absolvoval několik hostování po České republice. Jaká to pro Vás byla zkušenost? Na které hostování vzpomínáte nejraději a proč?

Na každé hostování vzpomínám rád, protože jsem poznal spoustu spoluhráčů nebo lidí z vedení klubu. Co se týká Budějovic, tak to bylo moje první hostování, kdy jsem odešel z Prahy a bydlel jsem tam úplně sám. Herně i výsledkově se nám tam dařilo, protože jsme byli po polovině sezóny na pátém místě.

Hrával jsem tam pravidelně do zápasu se Slováckem, kde jsem se zranil a vypadl asi na dva zápasy. Týmu se dařilo a já už se těžce dostával do sestavy. Byla to pro mě dobrá zkušenost a seznámil jsem se tam s Jirkou Kladrubským, který se stal mým nejlepším kamarádem. Společně jsem se potkali vlastně i ve Spartě, takže na Budějovice vzpomínám moc rád.

V Mostě jsem se zranil v prvním zápase Tipsport ligy a vypadl jsem ze hry na tři měsíce. Kvůli tomu jsem přišel i o mistrovství světa U20. Takže jsem to potom nastartoval až na tom Kladně, kde jsem dostal šanci od trenéra Šilhavého. Tam jsem vstřelil pět branek za půl sezóny. Chtěl jsem zůstat a dokončit tam sezónu, ale Sparta mě chtěla za každou cenu zpátky.

Ale ve Spartě jsem tu šanci prostě nedostal. Nastoupil jsem tak v českém poháru a v lize jsem naskakoval na dvacet nebo třicet minut. Myslím si, že když si vás klub stáhne z úspěšného hostování, tak byste měl dostat šanci. Těch šancí jsem dostal málo, ale taková je prostě Sparta. Buď ty šance využijete, nebo nevyužijete, tak to tam prostě chodí. 

Byl jsem v jednadvacítce, kde se mi dařilo a byl jsem v laufu, ale prostě jsem nedostal šanci, kterou jsem si představoval. A tak přišlo další hostování, když jsem šel na Střížkov, kde bych řekl, že mi to taky sedlo, i když jsme spadli. V nějakých sedmnácti zápasech jsem vstřelil sedm branek. Takže mě to zase nastartovalo, ale člověk se vrátil do Sparty a zase nehrál.

Byl to pro mě začarovaný kruh a měl jsem toho opravdu dost. 

Ze Sparty jste natrvalo odešel v roce 2011 a zamířil jste na Ukrajinu, kde jste se upsal Kryvbasu Kryvyj Rih. Jak vzpomínáte na své první zahraniční angažmá? S klubem jste uzavřel smlouvu na 3,5 roku, ale bohužel klub zbankrotoval. Cco se stalo?

Dostal jsem nabídku z Ukrajiny, abych tam dorazil na zkoušku. V České republice jsem prošel pěti hostováními a už jsem na další nechtěl. Ve Spartě jsem se prostě nemohl prosadit, tak jsem si řekl, že to zkusím v zahraničí.

Když jsem dorazil na soustředění do Turecka, tak tam bylo asi čtyřicet hráčů. Z toho počtu nás vybrali pouze dva. Ukrajinská ligy byla opravdu kvalitní soutěž. V Šachtaru, Dynamu Kyjev, Dněpru nebo Metalistu Charkov působili samí Brazilci, Argentinci a ukrajinští reprezentanti.

Tyto kluby na Ukrajině měly peníze a mohli si dovolit hráč, jaké chtěli. Zápasy s těmito kluby byly opravdu kvalitní a chodilo i spoustu fanoušků. Díky Euru tam byly nádherné a moderní stadiony.

Na Ukrajinu vzpomínám moc rád. Bohužel pak začala válka o Krym, takže klub zbankrotoval a já se vrátil do České republiky.

Další zahraniční štace byl Kazachstán, kde jste nastupoval za Tobol Kostanaj. Jaký dojem na Vás udělal Kazachstán po fotbalové a životní stránce?

Dostal jsem nabídku z Kazachstánu s tím, že musím zase absolvovat testy, které mi opět vyšly. Bylo super, že jsme tam byli tři Češi a jeden Slovák. Na Ukrajině jsem byl sám, takže tohle bylo opravdu super. Uměl jsem už i jazyk, takže i to bylo pro mě snazší.

V Kazachstánu je velmi kvalitní soutěž, protože tam jsou taky bohaté kluby, které si mohou dovolit kvalitní zahraniční hráče. U tohoto angažmá je jenom škoda, že jsme tam neměli větší úspěch. Bylo tam jenom dvanáct mančaftů a my jsme skončili na sedmém místě, takže jsme se nedostali do šestky, která hrála o titul.

Ale vzpomínky mám jenom pozitivní. Celkově jsem rád za tahle zahraniční angažmá, protože jsem se naučil jazyk a poznal něco nového.

Pak jste ještě působil ve slovinském Celje a rumunském Rapidu Bukurešť. V Rumunsku to bývá občas divočina, jakou zkušenost jste získal při angažmá v Bukurešti?

Když jsem skončil v Kazachstánu, tak jsem neměl žádnou nabídku z České republiky ani jsem se ještě nechtěl vracet. Přišla nabídka ze Slovinska a já to tam chtěl jít zkusit. Bral jsem to jako angažmá na krátkou dobu. V soutěži působili mladí a talentovaní hráč, ale česká liga byla určitě lepší. Z klubů tam vyčníval Maribor, který měl finanční sílu a dominoval soutěži. Po životní stránce to tam byl super život pro rodinu.

Pak jsem odešel do rumunského Rapidu Bukurešť, který spadl v té době do druhé ligy. Klub měl obrovské a neuvěřitelné fanouškovské zázemí. Řekl bych, že měli možná i více fanoušků než Sparta nebo Slavia. Ti lidi byli úplný fanatici. Na zápas druhé ligy s námi jelo třeba tisíc fanoušků, takže naprosto šílený a neskutečný. Takže jsme vlastně skoro všude hráli doma.

Klub měl bohužel finanční problémy. Rapid byl zadlužený delší dobu, ale nějak to prostě fungovalo. Po životní stránce jsme byli spokojení a Bukurešť je super město. S rodinou se nám tam moc líbilo, ale fotbal byl mé živobytí. Když mě neplatili, tak jsem musel odejít.

Vzpomínky mám super, protože se nám podařilo postoupit do ligy, a já měl smlouvu na další rok. Účastí v první lize by se situace klubu zlepšila, ale bohužel Rapid nedostal licenci. Klub vyhlásil bankrot a spadl do čtvrté ligy. Je to Rumunsko, je to divočina, takže jste to pojmenoval správně.

Poslední roky působíte v České republice, kde hrajete v nižších soutěžích. Proč jste tak brzy odešel z profesionálního fotbalu? A jaké dojmy máte z nižších soutěžích?

Po konci v Rapidu jsem se vrátil do České republiky, kde jsem byl nejprve na Dukle. Tam jsem počítal s tím, že zůstanu a byli jsme i domluvení, ale dva dny před startem ligy za mnou přišel pan Bittengel s tím, že se mnou majitel nepočítá. Bylo mi sděleno, že klub pro mě nemá místo a do týmu přišel Olayinka.

Zase jsem se tam potkal s panem Šilhavým, který o mě stál a moc ho ta situace mrzela. Nevěděl, co k tomu říct, protože dostal jen zprávu od majitele klubu, že Jeslínka nepodepíše. Po měsíci přípravy jsem počítal s tím, že tam budu hrát. Cítil jsem se dobře a i na hřišti se mi dařilo, ale bohužel to nevyšlo.

Takže jsem si vybral Bohemku, ale tam mi to nevyšlo a byl to vlastně i můj konec. První čtyři zápasy mi nevyšly a já už nedostal šanci. Trenér Koubek mi nevěřil a zlomil nade mnou hůl. Tak to ve fotbale někdy bývá. Ale zase jsem tam nehrál na svém postu. Trenér potřeboval krajní hráče, tak mě tam dal a já nehrál svou pozici na hrotu útoku.

Kdybych třeba dostal šanci tam, tak by to možná dopadlo jinak. Ale to je prostě život i tohle fotbal přináší. Tak jsem v 31 letech ukončil profesionální kariéru. Už jsem nechtěl nikam cestovat, ani nebyla nabídka z ligy.

Druhou ligu jsem nechtěl hrát, protože si myslím, že to nemá cenu pro staršího hráče. Tam prostě přežíváte a jezdit na zápasy, kde přijde 200 lidí, tak to je pro mladý.

Tak jsem se rozhodl jít do Klíčan, kde jsem měl kamarády z dorostu Sparty a trénoval tam můj táta. Měli jsme tam super partu i mančaft na tu soutěž, každý rok jsme hráli o postup. Bohužel klub zbankrotoval a já se vrátil na Kladno. Přemýšlel jsem, kam jít, abych byl blízko domova, tak jsem se rozhodl pro Kladno.

Bohužel po půl roce angažmá mi prdla kyčel. Po konzultaci s doktorem mi bylo řečeno, že bych měl zvolnit a že nejsem schopný trénovat čtyřikrát týdně. Hrozila by mi operace, která by mě vyřadila na rok z nějakého fungování. Takže byla pro mě poslední varianta, kde jsem to sliboval několik let a to byly Tuchoměřice. Takže slib jsem dodržel a už to tady asi dohraju.

Čemu se věnujete po konci profesionální hráčské kariéry?

Přemýšlel jsem o tom, co budu dělat až skončím s profesionálním fotbalem, a tak jsem si nejdříve udělal trenérské licence. Udělal jsem si i kondičního trenéra na FTVS. Po tom, co jsem měl problémy s kyčlemi a nemohl se věnovat naplno fotbalu, mě oslovil Dominik Rodinger, abych s ním šel trénovat do Hostouně. Já jsem tu nabídku přijal a bylo to asi nejlepší rozhodnutí, které jsem mohl udělat. 

Bylo to pro mě něco nového, nová motivace a super mančaft. Obrovský respekt klukům, jaký čas tomu věnují a my jim ho bohužel nedokážeme zaplatit. Chodí v půl osmé večer na trénink, v devět končíme a v půl desáté se dostanou domů.

Pětkrát týdně jsme tam spolu a absolvují těžké tréninky. Je to skoro jako profesionální soutěž, ale bohužel ta soutěž není ohodnocená tak, jak má být. Mrzí mě to za ty kluky, protože po práci se tomu takhle naplno věnují. Já si to nedokážu představit, že bych takhle fungoval. 

Ty kluci to prostě musí mít rádi, protože to nehrají kvůli penězům. Tuhle sezónu se Hostouni určitě vyplácí jejich přístup, protože jsme asi na historickém umístění v soutěži. Jedná se o malou vesnici, kde Dominik poskládal výborný mančaft. Jsem opravdu zvědaví, jak to dopadne, protože máme před sebou ještě několik zápasů a nechceme pustit tu pátou příčku v tabulce.

Kdyby se stal zázrak, tak chceme co nejvýš. Ten tým má obrovský potenciál, všichni kluci makají na sto procent a nebojím se říct, že někteří hráči mají na druhou, nebo i první ligu. Budeme se snažit jim pomoci, aby se ti kluci někam posunuli, protože si to zaslouží. 

Na závěr bych se Vás chtěl zeptat, jak se Vám líbí dnešní Sparta a jak vidíte její šance v boji o titul?

Českou ligu úplně nesleduju, protože mi zabere hodně času trénování v Hostouni, a když nejsem tam, tak jsem v Tuchoměřicích na zápase. Takže si chci občas od toho fotbalu odpočinout, ale samozřejmě výsledky registruju. Vypadá to, že si to ve Spartě sedlo a dalo se to dohromady.

Myslím si, že hodně napoví derby se Slavií. V takové formě, co teď Sparta hraje, tak kdy jindy to zlomit? Proti Polsku jsme mohli vidět, v jaké pohodě hraje Kuchta s Čvančarou, k tomu ještě Haraslín, takže si myslím, že mají skvěle našlápnuto.

Po psychické stránce musí být v pohodě, a i fanoušci se vracejí, což jim taky pomůže. Mám v plánu jít na derby se synem a ukážu mu, kde jsem hrával. Hrozně se těším na ten zápas, protože když zažijete tu atmosféru, tak vám začnou cukat nohy. Budu klukům držet palce, aby to zvládli, protože si myslím, že na to mají. 

Zdroj: Ruik.cz

Reklama

Fortuna liga

V utkání ČFL běhal po hřišti nahý fanoušek. Pořadatelé ho naháněli marně

Pozornost fotbalových fanoušků byla v posledních dnech a týdnech upřena především na Fortuna ligu, kde vrcholily boje o titul i o záchranu. Ostře sledovanou událostí bylo i finále Konferenční ligy v pražském Edenu. Zajímavé věci se však dějí i v tzv. fotbalovém pralese.

Publikováno

dne

Pozornost fotbalových fanoušků byla v posledních dnech a týdnech upřena především na Fortuna ligu, kde vrcholily boje o titul i o záchranu. Ostře sledovanou událostí bylo i finále Konferenční ligy v pražském Edenu. Zajímavé věci se však dějí i v tzv. fotbalovém pralese.

Česká fotbalová liga není tím nejlepším příkladem „fotbalového pralesa“. I v třetí nejvyšší soutěži ale občas můžete být svědky situací, které se běžně nevidí. Jedna taková se udála o minulém víkendu v Mostě, kam v rámci 29. kola zavítal Benešov.

Když ve druhém poločase navýšil mostecký Jindřich Novotný vedení domácího Baníku na 2:0, jeden z návštěvníků oslavil druhý gól v síti Benešova po svém. Úplně nahý vběhl na hřiště a po trávníku se vydržel producírovat více než minutu. Pak se napil z brankářovy flašky a v klidu si šel sednout na tribunu mezi diváky.

„Vystoupení“ nahého muže sledovalo na mosteckém stadionu 630 diváků. Pro naháče si pak přišla policie. „Tak to jsem tady ještě nezažil,“ citoval Deník jednoho z místních pořadatelů.

Zdroj: Deník

V I. A třídě byla atmosféra jak na lize

Slyšeli jste někdy o obci Třebětice? Obec, kde žije něco přes tři stovky obyvatel, se nachází v okrese Jindřichův Hradec na pomezí Čech a Moravy. Místní fotbalový klub před touto sezónou postoupil do I. A třídy.

Na nováčka si vedl náramně. Dvě kola před koncem soutěže je jisté, že z aktuální první příčky už nikdo Třebětice nesesadí. Mužstvo v tomto ročníku dosud našlo jen dva přemožitele a od příští sezóny bude hrát jihočeský krajský přebor.

Zajímavostí je, že většina hráčů třebětického kádru žije přímo ve vesnici. Místní příznivci jsou proto na tým patřičně hrdí a fanoušci ho jezdí podporovat v hojném počtu i na hřiště soupeřů po celém kraji.

Nedávné derby v sousedních Dačicích sledovala téměř tisícovka diváků a většina z nich přijela právě z Třebětic. Fandové vytvořili atmosféru, jaká mnohdy není k vidění ani prvoligových stadionech.

Zdroj: Deník, FK Sokol Třebětice

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Srovnání Zlína s Vyškovem? Stále vede prvoligový klub

Po parádním prvním představení Vyškova ve Zlíně se v baráži o Fortuna ligu čekalo tak nějak něco podobného, jenže nikoliv. To, co přišlo, bylo velké vystřízlivění a možná ukázka kvality obou celků.

Publikováno

dne

Po parádním prvním představení Vyškova ve Zlíně se v baráži o Fortuna ligu čekalo tak nějak něco podobného, jenže nikoliv. To, co přišlo, bylo velké vystřízlivění a možná ukázka kvality obou celků.

Baráž je pro vrchol druhé ligy a spodek první ligy. V odvetném utkání jako by to bylo až příliš znát. Vyškov v prvním poločase nevytasil nic ze svých ofenzivních zbraní, a tak se čekalo, že přijde s něčím v poločase druhém. Chyba, přepočítali jsme se. Vyškov neukázal vůbec nic. Aktivní byli chvílemi jen Alégué a Kanakimana, a to jen do určité míry.

Špatná taktika Vyškova

Zlín zápas možná odehrál zkušeně, jak se po utkání chlubil kouč Vrba, avšak Vyškov mu to hodně usnadnil. Svojí pasivitou, nulovou kreativitou a žádnou koncovkou nebo finální fází. Na soupeře vůbec nenastoupil. Nehrál ani aktivní presink, ani hluboký blok a protiútoky, prostě to byla jen taková nakopávaná.

Co jsme viděli?

Celková kvalita duelu nebyla valná. Vyprodaný drnovický stadion přihlížel nepřesnostem, chybám ve středu hřiště, nervozitě na kopačkách, defenzivní taktice Zlína, se kterou si domácí nevěděli rady.

Bude to lehké?

Zápas však popřel jednu věc. Jestli si někdo myslel, že Vyškov bude lehký soupeř a že se dostal do baráže náhodou, byl rychle v tomto dvojzápase vyveden z omylu. O jednostrannou záležitost určitě nešlo.

Kdyby afričtí tahouni Vyškova proměnili některou ze šancí ve Zlíně v prvním duelu, mohlo se hrát v Drnovicích podle jejich not a „autobus“ před bránu by postavili oni sami.

Postup, sestup, baráž

V krátkém shrnutí se tak po baráži v první lize udržely celky z „vyšší smetánky.“ Nestalo se to poprvé a možná by bylo vhodné přemýšlet. Buď o zúžení Fortuna ligy, nebo změně systému baráže. Třeba na dva sestupující.

Ano, po bitvě je každý generál, ale jestliže se za tři roky existence baráže „neprokouše“ do první ligy ani jeden mančaft, je asi něco špatně.

Pavel Vrba = rozdílový kouč

Důležitým faktorem mohla být také přítomnost zkušeného lodivoda, jenž trénoval třeba Plzeň, Spartu, reprezentaci nebo Ludogorec Razgrad. Ano, řeč je o Pavlu Vrbovi, dříve velmi progresivní, ambiciózní kouč s velkou pověstí. Nyní kouč s upadající kariérou, vznětlivým vystupováním s médii a se zastaralým stylem hry. V baráži však uspěl a je třeba mu dát kredit.

Zdroje: Fortuna liga

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Razantní škrty v kádru Českých Budějovic. Sedm hráčů na odchodu, díru v sestavě zalepí Jan Suchan

Sotva do svého konce doběhl soutěžní ročník 2022/2023, vedení českobudějovického Dynama už směle připravuje kádr na sezónu další. První vlna odchodů smetla hned šestici hráčů, se kterými se nadále v klubu nepočítá. Jako první posila byl představen Jan Suchan z Vlašimi.

Publikováno

dne

Sotva do svého konce doběhl soutěžní ročník 2022/2023, vedení českobudějovického Dynama už směle připravuje kádr na sezónu další. První vlna odchodů smetla hned šestici hráčů, se kterými se nadále v klubu nepočítá. Jako první posila byl představen Jan Suchan z Vlašimi.

Začněme u pohybů směrem ven z kádru. Šanci pokračovat v druholigovém Táborsku dostane dvaadvacetiletý brankář Daniel Kerl. Ten zde od jarní části uplynulé sezóny hostoval a nakonec si řekl o pokračování. V novém klubu podepsal tříletý kontrakt.

Michal Škoda

Pětatřicetiletého útočníka čeká v jeho bohaté kariéře další výzva. Má za sebou působení v Norsku, ale největší část kariéry trávil v České republice. Oblékal dres Bohemians 1905, Příbrami nebo Mladé Boleslavi.

Jelikož se v Českých Budějovicích nedohodl na nové smlouvě, není vyloučen ani jeho návrat do Brna. Za Zbrojovku totiž v kariéře nastřílel třiatřicet branek a nastoupil do 123 duelů.

Patrik Čavoš

Odchovanec pražské Sparty spojil většinu své dosavadní kariéry právě s českobudějovickým klubem. Během osmiletého působení zde odkopal úctyhodných 219 zápasů a hned šestnáctkrát se zapsal mezi střelce.

Postupně se vypracoval mezi důležité hráče základní sestavy a nosil také kapitánskou pásku. V rozhovoru pro klubový web zhodnotil nejen své působení.

Benjamin Čolić

Bosenského obránce získalo Dynamo v roce 2019 z Karviné. Od svého přestupu zde nasbíral 107 startů a vsítil patnáct branek. Naposledy se v soutěžním utkání objevil v březnu letošního roku. Do dalších zápasů jej nepustilo zranění.

Matej Mršić

Po stodvaadvaceti odehraných utkáních se s kabinou Českých Budějovic loučí také devětadvacetiletý záložník Mršić. Stejně jako výše uvedení se na nové smlouvě nedohodl a jeho kroky povedou do jiného celku.

Lukáš Skovajsa

Spojení slovenského obránce Lukáše Skovajsy s Českými Budějovicemi se začalo psát v roce 2020, kdy do České republiky přestoupil z Rumunska.

V součtu dosáhl na devětapadesát zápasů a ve dvou případech vstřelil branku. Ve hře je jeho návrat na Slovensko, ale také setrvání v České republice.

Branislav Sluka

Posledním hráčem, který nefiguruje v dalších plánech Dynama je opět zástupce ze Slovenska. Čtyřiadvacetiletý Branislav Sluka přišel v létě roku 2022 na hostování s opcí.

Tu však klub neměl zájem uplatnit a Sluka se tak vrátí do mateřské Žiliny. V černobílém dresu odehrál mládežnický reprezentant osmnáct duelů a jednou se střelecky prosadil.

Jan Suchan jako první posila

Klub také usilovně pracuje na posílení. První novou tváří, kterou budeme v příštím soutěžním ročníku sledovat na ligových trávnících je sedmadvacetiletý záložník Jan Suchan.

Odchovanec příbramského fotbalu na sebe upozornil v dresu Vlašimi, za kterou nasázel ve třiceti duelech patnáct branek. Po právu mu tak v tabulce nejlepších střelců patří druhá příčka.

„Jedná se o tvořivého ofenzivního záložníka. Hraje na pozici desítky, která nám v týmu chyběla,“ vyjádřil se na adresu hráče sportovní ředitel Dynama Milan Čadek. Suchan podepsal smlouvu do roku 2026 a nic tak nebrání tomu, aby se trenérskému štábu hlásil devatenáctého června na startu letní přípravy.

Zdroje: SK Dynamo České Budějovice, Fortuna liga, Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Oblíbené