Jeden z nejlepších MMA zápasníků všech dob je srab? Šampion Procházkovy váhové divize má jasno

Jan Blachowicz se stal šampionem polotěžké váhy UFC po šesti letech v nejlepší světové MMA organizaci. Nyní se chystá na první obhajobu titulu a nečeká jej nic lehkého. Vyjádřil se na adresu svého soupeře i legendárního Jona Jonese, který již bude zápasit pouze v těžké váze.

Zdroj: ufc.com

Polský veterán Jan Blachowicz se ve 37 letech stal šampionem polotěžké váhy UFC. Titul vybojoval v souboji s Dominickem Reyesem, příštím soupeřem Jiřího Procházky, poté, co se legendární Jon Jones rozhodl pro přechod do jiné váhové kategorie.

Nyní jej čeká první obhajoba a nebude to nic snadného. Jeho vyzyvatelem je totiž Israel Adesanya, aktuální šampion střední váhy.

A proč dle Blachowicze Jones opustil polotěžkou váhu? „Protože se mě bojí,“ má jasno polský zápasník. Je to však přehnaná domněnka. Přeci jen je Jones mnohými považován za jednoho z nejlepších zápasníků historie, ne-li rovnou nejlepšího.

To je ten důvod, proč odešel do těžké váhy. Takže Adesanyu nečeká nic lehkého. Představuji pro něho daleko větší hrozbu,“ nechal se slyšet až příliš sebevědomý šampion polotěžké váhy.

Nutno podotknout, že Blachowicz rozhodně nemá tak úchvatnou bilanci jako Jones či právě Adesanya. Jeho souboj s druhým jmenovaným, který se bude konat v průběhu příštího roku, bude rozhodně zajímavou podívanou.

Zdroj: top-fight.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.

Divočina v Anglii: Rekordní počet přihrávek před gólem, emoce budící VAR i osahávání genitálií soupeře

Domácí Liverpool v zápase s Leicesterem zaznamenal rekordní počet přihrávek před gólem. Zápas zároveň nabídl sporný VAR moment, který ochudil Lišky o penaltu.